Jump to content
roseraie

Dileklerimiz Niye Kabul Olmuyor?

Recommended Posts

Arkadaslar bukadar sinirlenmeyin gunaha girersiniz.tabikide insanlarin sorumluluklari var bu dunyada yasiyorsak birbirimizden sorumluyuz iyi olani yapmak zorundayiz ben cok sukur kuranda okuyan ibadetinide yapan bir insanim ama din konusunu tartismak sacmadir bugun ilahiyatcilar bile farkli yorumlar yapiyor herkes kendine uygun olani soyluyor beni soylemek istedigim dusunmek kadar guzel birsey varmi otur dusun sana yanlis gelen bisey varsa yapip yapmamak sana kalmis kimse kimsenin yerine aci cekmeyecek ama bu yaziya gore ben gunahkarim cunku faiz aliyorum ustune o parayla bircok cocuk okutuyorum onlarda gunaha girdi iyimi

din konusunda tartısmak neden sacma olsun?

asıl her an akılda olması konusulması hatırlatılması gereken birşeydir

ateisti bile nefes alıp verirken allahı zikrediyor bedeni zikrediyor kendi inkar ediyor neden dini konusmayalım ki

biz dini konusmak istiyoruz

tartısma cıkmasının sebebi din veya hükümlerini konusmak degil

tartısmanın sebebi konunun en basında bazılarının nefsine agır gelen bu yazıyı kaldıramayıp iftira ve suclamaya girmesi

biz sizin günahlarınızı da konusmuyoruz ve haberimiz de yok aysegül hanım

ama siz faiz alıp bu para ile cocuk okutuyorsanız bu yine de olayı meşrulaştırmıyor dinde günahtır, ama allah affeder mi affetmez mi

orasını bilemeyiz o konuya hiç girmiyoruz bile

bunu konusmak sacma olur

bizim çabamız emir ve yasakları tekrar hatırlatmak, ve hayatımıza bu dünyamıza olan etkilerinin neler oldugunu yazmak

duaların kabulu ile bunların alakası var

kimse yazdıklarımı okumuyor, bir üstte kim ne yazmıssa onunla doldurusa gelip aaa ama böyle aa ama şöyle diyor

verdigim hadisleri konusun..

neler yapılabilir, öneriniz ne bunu konusun

bu baslıgın amacı bu

dermanbey, günahların bir kısmının cezasının bu dünyada verilmesini ve azap olmasını açıklar mısınız?

demişssin evet tabiki bildiğim kadarını açıklamak isterim tabi

Allah irade sahibidir o ol dediğinde olur

daha diyecek bir şey kalmıyor aslında

insanlar bazen hata yaparlar bunlarda cenabı Allah tarafından görülür

o her zaman bizi gözeten ve kollayandır

diğer tarafta öyle bir azap vardırki burada yaşanacak en kötü şey bile hafif kalır

bu duruma kulunu düşmemesini isteyen cenabı Allah insiyatifi ile bazı günahların cezasını

yine inayetiyle bu dünyada çektirirki oradaki azaptan bir nebze kurtulsun ister

işte burada çekilen cezalar bizim için yine Allahın inayetindir

O her şeyi bilir ve gözetir

Kisisel kimse algilamasin benim orda demek istedigim dualarin kabul olmama sebebinin yasaklara kismrn yada hic uyulmamasi olarak algilanmasidir benim yatdim ettigim aile artik isyan ediyordu copten yemek yiyordu duam kabul olmadi diye agliyordu brnce konunun icerigi alakasiz neyse bundan sonra az faiz alirsam belki daha cok duam kabul olur:) kirmiziyla yazdiginiz yerin arkasindayim insanlar ben icki ictim duam kabul olmayacak diye vesvese yapacaklarsa ben gunahlarinizi aliyorum

Siz gonlunuzce dua edin allah size sizden daha yakin kulunun duasini geri cevirmez

yazınızın bir kısmının dogru olması gerçekleri değiştirmiyor aysegül

Siz gonlunuzce dua edin allah size sizden daha yakin kulunun duasini geri cevirmez demişsiniz, tamam karsılıgı var ama

neden daha mutlu olmak varken isyankar olup günahları hafife alıp bazı şeylerden mahrum kalalım ki

Offff tamam pesssss ben gidip birinin 4.esi olayim ozaman hem hukumleri yerine getiririm hem sizin gonlunuz olur faizde almiyorum benim paramin degeri okuyup ufleyerek artar boylelikle bizim cocuklar cennete gider diger ulkelerde dini siyasete sokmadiklari icin boyleyken biz hala daha bunlari tartisalim cok faydalandim tesekkurler

Allah irade vermiş tabi istediğiniz kadar günah yüklenmeniz insiyatifinizde

faizi çok yada az yemek fark etmiyor azıda haram çoğuda

ama tabi buda sizin insiyatifinizde

çöpten ekmek yiyen insanlar elbetteki var

ama sizde başka bir illetle sınanıyor olabilrsiniz

tabiki bende başka bir illetlle sınanıyor olabilirim

hayat bu her kez bir şekildi sınanıyor

irade Allahındır biz yaşamda seçenekleri değerlendireceğiz sadece

faiz yemiş olabilirsiniz ama neden yemiş olduğunuz ve devamlılığınızda önemli

Kimsenin gunahinida almiyorum herkes bugece dusunsun duam niye kabul olmuyor elin adami yapiyorda ben niye yerimde sayiyorum diye

ben çok günahlar işledim.isyanda ettim.küstümde.ve her seferinde affedildim.dualarımın kabul gördüğü de oldu görmediği zamanda yerine daha hayırlsının verildiğini yada zaman içinde benim için hayırlı olmadığını gördüm.Çok şükür herzaman derim Rabbim merhametlidir.musa kıssasını kuranı kerimden okumalısınız.firavunun da duası kabu edilmiştir musaya karşı.ben yaşadığım müddetçe şunu öğrendim Allah dualara cevap verirken kulun günahına bakmıyor.ayrıca ben bir çok yabancı da tanıdım onlarında duaları kabul oluyor.

ha şu bir gerçekki emir ve yasaklara uyulsa Efendimizi ahirette şereflendirirz.ben Allahın affettiğini biliyorum.hayatıma daha da dikkat etmeye başladım neden mi çünkü şu ayeti işittiğimden beri

Andolsun, size kendi içinizden öyle bir peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya düşmeniz ona çok ağır gelir. O, size çok düşkün, mü’minlere karşı da çok şefkatli ve merhametlidir. (Tevbe/128)

efendimin üzülmesini kalbinin benim yaptığım günahlardan dolayı üzülmesini asla istemityorum işte bu yüzden daha dikkatli oluyorum.Allah kullarını sever.kullarıda Allahı sever.

yarabbi senin affetmeyeceğin günahtan;işledikten sonra tövbe etmemekten;efendimi;adem babamı ve hafaza melaklerimi işlediğim kötü şeylerden dolayı üzmekten senin günahları örtüp hayrlara çeviren azamaetli ismin GAFFAR a sığınıyorum.

belki istediğimiz hayırlı değildir.her istediğimiz olsasapıtırız herhalde.bir de hesap gününde dualarımız gelecekmiş öyle parlak olacakmış ki gören keşke benimde duam kabul olmasaydı diyecekmiş.bunu bilmek bile güzel.ayrıca diyelim ki benim sıkıntım maddi.bu da benim sınavım.ona göre katlanıyor muyum isyan mı ediyorum.Allah sevmediğine dert vermez derler

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...