Jump to content
Guest jülide

Tevrattaki Davutla Kurandaki Hz Davudun Profili....

Recommended Posts

bir peygamber böyle birsey yapmaz, çok sacma.

Neden bir peygamber kilicla adam öldüremiyor mu? Savas yapamiyor mu? Bize göre onlarda bizim gibi insandi fakat günahlarinin bagislanmasi ayri bir durumdur.

peygamberler temiz insanlardan secilir . küçük hataları olur onların sadece. buyuk gunah ıslemezler. kılıcla savasarak adam öldürmek ayrı , baskasının karısına göz dikmek ve sonra hamile kalınca da hamıle kadını öldürtmek ayrı.

peygamberler temiz insanlardan secilir . küçük hataları olur onların sadece. buyuk gunah ıslemezler. kılıcla savasarak adam öldürmek ayrı , baskasının karısına göz dikmek ve sonra hamile kalınca da hamıle kadını öldürtmek ayrı.

Degerli kardesim biraz kendi inancini ögren.

biliyorum elhamdülillah

--- Sonraki mesaj ---

kurandaki hz davuta inanıyorum zaten . benim inancımla bana dogru gelenle, hayata bakısımla paralel seyler anlatılıyor. sorgulamama neden olmuyor . aklıma ve mantıgıma uygun yazılanlar.

biliyorum elhamdülillah

Biliyorsaniz eyvallah.Burda kaynak getirip sizi yermek istemem. Cünkü gereksiz tartisma yaratir. inancinizi sorgulayin yada yanlis bir inanciniz var demedim. Ögrenin dedim burda bir problem yoktur. Neye nasil inaniyorsaniz size kalmis bir sey. islam teolojisi ayridir diger inanclar ayridir. Karsilastirma yapmaniz büyük ihtimal yanlis olur.

ben kuranı kerımı sadece arapcasıyla okumuyorum.kac kez turkcesıyle de okudum. okuyorum da. bana yanlıs gelen hz davutun hakkında yazılanlar. hiçkimse bu davranıs bıcımını kabullenemez. o kadına yapılanı kabullenemez. ben tevratı okumadım , burda yazılanı okuyarak yorum yapıyorum. ama tevrattakı ayetler örnek verılerek acıklanmıs. zaten konu da kurandakı ayetlerle tevrattakı ayetlerın hz davutun kıyaslaması uzerıne. konuya aykırı bi yorumum yok yani.

ben kuranı kerımı sadece arapcasıyla okumuyorum.kac kez turkcesıyle de okudum. okuyorum da. bana yanlıs gelen hz davutun hakkında yazılanlar. hiçkimse bu davranıs bıcımını kabullenemez. o kadına yapılanı kabullenemez. ben tevratı okumadım , burda yazılanı okuyarak yorum yapıyorum. ama tevrattakı ayetler örnek verılerek acıklanmıs. zaten konu da kurandakı ayetlerle tevrattakı ayetlerın hz davutun kıyaslaması uzerıne. konuya aykırı bi yorumum yok yani.

Degerli insan; Bu durumu kabul etmeniz yada etmemeniz bu olayin yanlis oldugunu göstermez. Tevratta peygamberlerin yaptigi hatalar vardir. Tabii sonra bunun icin af dilemislerler. Natan peygamberin Davud peygambere ziyaret etmesininden sonra mezmur kitabindaki Bagislanma istegini görebiliyorsunuz. Bu yüzdendir ki eger böyle bir olayi insanlar yanlis anlar bIz bunu tevrattan cikaralim gibi bir seyin Yahudilerin yapmadiginida görmüs oluyoruz. Bu durumun kabuledilebirliligi yoktur. Tanrinin istegine kalmis bir seydir. Bize göre isa mesihten baska günahsiz kimse yoktur. (Ne büyük nede kücük günah). Konuya aykiri bir durumunuz oldugunu yazmadim. Karsilastirma yapmak iyi degildir dedim. Davut kraldir ve ayrica peygamber olarak bilinir. Son olarak kurani okumaniz güzel bende okudum.

Konu ile ilgili böyle cikarim olmaz. Bu islami görüstür. islamin bakis acisiyla hareket etmemekteyiz. Onun disinda sizin neye nasil inandiginiz kutsal degerlerden bir sey eksiltmez veya cikartmaz.

Görüşüne saygım var yanlıi anladın, insanların yazdıklarını kutsal sayıyosan tabiiki de bu senin inancın.

Görüşüne saygım var yanlıi anladın, insanların yazdıklarını kutsal sayıyosan tabiiki de bu senin inancın.

Degerli kardesim. Allah eline kalem alip kitaplar yazdi mi? Hazir olarak yazilmis kitap gönderdi mi?

Allah(c.c.) yazı yazdımı? :) bu söylediğinlemi açıklıyosun.Bunun üzerine sana diyeceğim bişeyler yok dediğim gibi sen insanların yazdıklarına inanansan. Senin adı konmamış dininede saygım var. Biz kendi dinimizde insanları zorlamayız istediklerine inanırlar. yazı yazdımıya gelince önce Allah(c.c.) vasıflarını ve kendisinin büyüklüğünü anlamak lazım. Neyse sana bu dünyada ve ölünce bir yere gideceğine inanıyorsan oradada bol şans dilerim.