Jump to content
Guest jülide

Tevrattaki Davutla Kurandaki Hz Davudun Profili....

Recommended Posts

mrdüşünce sen bu iddanı kuran dışı size öğretilen birkaç hadiss adı altındaki uydurmalara dayanarak yapıyorsun bense bizzat tanrı sözü dediğin kitaptan alıntı yaptım haa eğer benim kitabım dışında verdiğiniz örnekler gibi örneklerle gelip islamı konuşcaksanız bensde sizin kitabınız dışındaki extra bigleri koyarım ve emin olki hırıstiyanlık ve isa diye bişey kalmaz ortada..bu yüzden eğer tartışacaksanız benim kitabımı refrans gösterin benim yaptığım gibi ...yoksa ordan burdan klişeleşmiş uydurma hikayelerle gelmeyin ...çünki aynını ben yaparsam inancınız için iyi olmaz çünki teologlarınızın idda isanın ve hırıstiyanlığın güneş tanrısının hikyesinden çalıntı olduğu iddasıdırki delilleride çok sağlam haberiniz olsun ..googleye HOROS kimdi diye yazın bakın neler çıkıyor birebir incilin isanın aynısı :)

saçmalığı belli olmuş birşey(ve artık çok baymış)için saçmalıkla cevap veriyorum

sizin bakış açınızla

Allah her Peygamberini islamı anlatmak için görndermiştir.Peygamberlerin ve Kitapların amacı insanları azgınlıktan ve sapkınlıktan uzaklaştırmak ve onlara gerçek Varedeni tanıtmaktır.

Herkes elbette inandığı değerleri koruma ve müdaafa etmek ister , ve o din için söylenilen yanlışları düzeltmek ve aslını izah etmek ister bir nevi savunma mekanizması oluşur insanda , insanlar hangi dine yada dile veya ırka mensup olursa olsun düşünce ve inançlarını en güzel şekilde savunmalı ve korumalıdır.

Buradaki yazılar peygamberleri ve dinleri küçük düşürür cinsten olmasaydıda karşılıklı bilgi paylaşımı ile olsaydı daha güzel olurdu , yoksa senin peygamberin benim peygamberime dönerse iş çığrından çıkar ,

Eğer değerlerini savunucaksan bunu değerlerine yakışan şekilde yapmak en doğrusudur...vesselam

Guest Uykubaz

Herkes inanmak istediğine inanır ama gerçek yalnızca bir tanedir :) Bırakın isteyen kendini dilediğince kandırsın =)

Guest MEGANOM

benim için musluman hrıstıyan yahudı olmak degıl ınsanlara faydalı olabılmek "sızın en hayırlınız ınsanlara en hayırlı olanınızdır" hz muhammed(sav) ben hz ısayı cok sevıyorum mesela ama anlamadıgım ve anlayamıyacam nokta kendısıne babanın oğlu tanrının oğlu rab denmesı bunu cok yakısıksız buluyorum

benim için musluman hrıstıyan yahudı olmak degıl ınsanlara faydalı olabılmek "sızın en hayırlınız ınsanlara en hayırlı olanınızdır" hz muhammed(sav) ben hz ısayı cok sevıyorum mesela ama anlamadıgım ve anlayamıyacam nokta kendısıne babanın oğlu tanrının oğlu rab denmesı bunu cok yakısıksız buluyorum

Sayin Meganom;

Siz islamda bildirilen sekilde bu sahsiyetlere deger verebilirsiniz. Yada kisisel olarak tüm degerlere sevginiz olabilir. Bu durum birlikte yasamayi saglar. Fakat bu durum disinda kendisinizi sartlandirmanizda dogru degil. Cünkü Bakis aciniz islama göredir. Bende sizin yerinizde olsaydim büyük ihtimal öyle düsünürdüm. Cünkü kendimi bir kaliba sokardim. "YHWH" (isa Mesih) incilde kendini anlatirken bu sekilde aciklamistir. Bazi yerlerde insan oglu deyimi kullanmis bazi yerlerde ogul ve Baska sekilde kendini bize aciklamistir. Anlayamiyacagim gibi sözler insani kisitlar. Bir kisinin kapasitesi Tip okumaya yatkindir fakat görecegi egitim kisiden kisiye degisir. Ve ögrenme seklide her kisiden kisiye fark vardir. Kimseyide buna inandirma gibi bir cabamda yoktur. YHWH yani isa Mesih kendisini 3 farkli kisilikte aciklamistir fakat kendisi birdir. Hristiyanlarin özel bir teoloji olusturarak isa Mesihe özel sifatlar veya Tanrilik sifatlari vermemislerdir. Yani burda söylediniz kelimeler hristiyanlarin özel olarak uydurmus oldugu kelimeler degildir. Mesela hristiyanlik kelimesi ilkin Antakyada Mesihcilere söylenmistir. Bunu söylerken insanlar isayi izleyenlere hareket olsun diye söylemislerdir. Fakat bu hakaret onlara daha cok mutluluk vermistir ki daha sonra böyle anilmaya devam etmislerdir.

Babadan cikip gelen (Babanin Oglu), Tanrinin oglu; Mecazidir. Fakat RAB denmesinin özel bir nedeni yoktur. O zaten öyledir. Fakat baska inanclarin gözüyle bakarsaniz o zaman yanlis bir karsilastirma yapabilirsiniz. Mesela inancinda isa sadece bir peygamberdir! Buna bir diyecegimiz olamaz. Neden böyle diyorsunuz diyemeyiz cünkü bu sizin inandiginiz inancin degerleridir. Biraz derine gidersek "isa" isminda bir kisi tarihte yasamamistir. Ama dersiniz ki bu isim Türk dilinde veya Arap dilinde bu sekilde verilmis derseniz (mesiah, yesuah, yahve, yehova vs ) isimlerinin yerine kullanilmis derseniz dogru olur. Konuyu uzatmadan bir bölümde olsa incili okusaniz bunu anliyacaksiniz.

esenlikler

eminim peygamberimiz sav kendisine ve ecdadina atilan iftiralara uzuluyordur.. Ey insan oglu sen kimsinki kimsinki yargilama fazifesini ustleniorsun.. Kullugu birakipda! Guzel kardeslerim.. Sen bi delil gosterdin digeride gostermis cvbini almis birakin bunlari.. Allah hakki ile herseyi gorendir..tevekkul ediniz zira ahiret gunu bunlarin hesabini allaha verip adi gecen peygamberlerle yuzlesirsiniz..onlari degerlendirmek sizleremi dusmus; allah her kitabinda onlar salih bir kul ve vekil olarak dunyaya ben gonderdim dedigi halde..

bazen insanlardaki bu cesareti anlayamiyorum:)

Guzellik icinde gecinmek varken.. Ah rabbim ah butun rivayetler cikiyor..:(

mrdüşünce sen bu iddanı kuran dışı size öğretilen birkaç hadiss adı altındaki uydurmalara dayanarak yapıyorsun bense bizzat tanrı sözü dediğin kitaptan alıntı yaptım haa eğer benim kitabım dışında verdiğiniz örnekler gibi örneklerle gelip islamı konuşcaksanız bensde sizin kitabınız dışındaki extra bigleri koyarım ve emin olki hırıstiyanlık ve isa diye bişey kalmaz ortada..bu yüzden eğer tartışacaksanız benim kitabımı refrans gösterin benim yaptığım gibi ...yoksa ordan burdan klişeleşmiş uydurma hikayelerle gelmeyin ...çünki aynını ben yaparsam inancınız için iyi olmaz çünki teologlarınızın idda isanın ve hırıstiyanlığın güneş tanrısının hikyesinden çalıntı olduğu iddasıdırki delilleride çok sağlam haberiniz olsun ..googleye HOROS kimdi diye yazın bakın neler çıkıyor birebir incilin isanın aynısı :)

sevgili jülide, kutsal kitap'tan alıntılar yaparak, bir inancı kötülemeye kalkışıp, "ben kitaptan alıntı yapıyorum. sense birkaç belirsiz hadisten alıntı yapıyorsun" demişsiniz.

sanırım, islamiyette hadis'in yeri hakkında bilgi sahibi değilsiniz :)

kur'an da nebi zikredilen muhammed bin abdullah'ın, kelamları deyişleri, yaptıkları hadisleri aktarılırken, kutsal kitapla çelişkiye düşmeden aktarıldığı düşünülür. yani, kitap ve peygamber aynı şeyi söylerler.

o halde nasıl olur da, "ben kitaptan sen hadisten bahsediyorsun!" diyebilirsiniz? hadis de değerlidir ve bir konunun yanlışlanabilmesi için, elbette hadislere başvurulabilir.

tanrı sevgisi ve inancını kur'ân din bilgisini peygamber muhammed vermiştir. onun sözleri hadis olarak yer ettiğinden, pek tabii, peygamberin sözlerin tartışma yürütülebilir. dilerim, bir ara hadis konusuna da göz atarsınız :)

İnanılmaz ama gerçek bu arkadaşın açtığı konular bana ve inancıma ters.

Uyarılmasına rağmen hala devam ettiğini görüyorum ve bir kaç arkadaşın yorumun okudum ve bir kaç konuda hepsi aynı şeyi ifade etmesine rağmen arkadaş bildiğini okumuş.

Bizim dinimiz İslam,Kitabımız Kuranı Kerim,Peygamberimiz Hz Muhammed (s.a.v.) dir.

Bu demek değildir diğer dinlere saygı duymayacağız.Diğer peygamberlere inanmayacağız!!

• Like 1

Siz nelerle uğraşıyorsunuz burada :D

İslamiyeti karalamaya çalışacaklar kavga edecekler sizde bu gibi insanların yoluna mı gireceksiniz?

bırakın arkadaşlar. "it ürür kervan yürür" demiş atalarımız. kim neye inanıyorsa inansın, savunuyorsa savunsun. siz bildiğiniz yoldan şaşmayın.

3 Peygamber isimli bir kitap var. ve bu kitabın yazarı bir ataist!

şöyle bir şey yazmış;

Kureyş anlaşmasında Kureyşliler Hz. Muhammed (S.a.v) yerine Abdullah oğlu Muhammed yazılmasını istemişler ama Hz. Ali (R.a.) karşı çıkmış. Bunu üzerine Hz. Muhammed (S.a.v.) Efendimiz kendisi almış ve yazmış...

Burada yazar bir ibare koyarak bu anlatılan olayı şöyle noktalamış. "Oku" Emrini kasdedip hatırlatarak "-hani okuma bilmiyordu" diye yazmış ve altına karalamak yerine şunu belirtmiş ve benim çok hoşuma gitmiştir...

"- Peygamberlik verildiğinde okuma bilmiyordu fakat daha sonra öğrenmiş olabilir!"

Bu adam ataist ve karalamak adına her şeyi yaparlar biliyoruz. çürütmek yerine anlatılan olayı mantıklı hale dönüştürmüş.

şimdi sizde bırakın bu masallarıda (o İslamiyeti çürütmek isteyenlere bu lafım) İmana gelin de gerçekliği bulun!

Hayırlı Sabahlar...

Ya kardeşim müslümanların haricinde bir namuslu peygambere sahip adam yok mu. Kendilerine gelen peygambere dil uzattıkları yetmiyor bir de peygamberimize yetişiyorlar. EEE zaten bunlarda akıl olsaydı eğriyi doğruyu ayırırlardı.