Jump to content
Guest Îکє†

…Ve Allah Kadını Yarattı; Ama Erkek Allah Yarattı Demiyor…

Recommended Posts

Bir de işin ilginci bir araştırmada okumuştum. Ben kadın döverim ya da dövmem diyenlerle dayak yiyen kadın oranını karşılaştırmışlar ve sonuç: Ben kadın dövmem diyen erkeklerin yarısı yalan söylüyor...Hepsi yalan söylüyor diyemeyiz ama ortada öyle bir tablo var alınlarında yazmıyor ki sonuçta nerden anlayacağız..

​Evlenip denemek lazım :rofl: :rofl:

Guest Isabelle
​Evlenip denemek lazım :rofl: :rofl:

Evlendikten sonra çok geç olur. :D

Ne bekliyorduk ki?Şiddet bir kere insanın kanına girmesin,kendini ifade etme şekli olur.Daha çok savaş,daha çok kan,hepimiz şiddetin daha çoğunu istiyoruz.Elin başka yere uzanamayınca vuracaksın tabi kadına.Önce içimizdeki nefreti bitirelim,ondan sonra belki (ins)anlaşırız.

• Like 1

"aile içine karışılmaz"

"kızım yıkma yuvanı"

"çocukların var"

"bu yaştan sonra ne boşanması"

"baba evine dönersen elalem ne der"

"kocandır bir kereden bir şey olmaz"

"kır dizini otur"

sonra adam geliyo toplumun ona verdiği yetkiye dayanarak kadının dizini kırıyo. çoğu zaman şiddetin ana sebebi aileler ve çevre. kadın çaresiz. gitse nereye gidecek, polisi arasa polis adamı çağırıp barıştırır, ailesine gitse namus meselesi olur. tek başına yaşasa yine namus meselesi olur.

üniversite okumuş sözde bilinçlenmiş ama buna rağmen şiddet uygulayan ve şiddete göz yumanlar da var, onlara hiçbir şey denemez zaten. ayrı bir mesele. çocukluktan itibaren erkekte kadında hem aileden hem toplumdan gördükleriyle "insanlaşıyor", bugünkü dünyada sağlıklı bir birey olmak biraz zor. birtek kadına şiddet değil genel olarak herkese herşeye karşı şiddetle yetişen nesiliz.

düşündürücü bir yazıydı teşekkürler.

Guest Îکє†
"aile içine karışılmaz"

"kızım yıkma yuvanı"

"çocukların var"

"bu yaştan sonra ne boşanması"

"baba evine dönersen elalem ne der"

"kocandır bir kereden bir şey olmaz"

"kır dizini otur"

sonra adam geliyo toplumun ona verdiği yetkiye dayanarak kadının dizini kırıyo. çoğu zaman şiddetin ana sebebi aileler ve çevre. kadın çaresiz. gitse nereye gidecek, polisi arasa polis adamı çağırıp barıştırır, ailesine gitse namus meselesi olur. tek başına yaşasa yine namus meselesi olur.

üniversite okumuş sözde bilinçlenmiş ama buna rağmen şiddet uygulayan ve şiddete göz yumanlar da var, onlara hiçbir şey denemez zaten. ayrı bir mesele. çocukluktan itibaren erkekte kadında hem aileden hem toplumdan gördükleriyle "insanlaşıyor", bugünkü dünyada sağlıklı bir birey olmak biraz zor. birtek kadına şiddet değil genel olarak herkese herşeye karşı şiddetle yetişen nesiliz.

düşündürücü bir yazıydı teşekkürler.

sen de güzel ve anlamlı bir şekilde renklendirmişsin, ben teşekkür ederim

Guest Turkcu

Guzel bir yazi olmus ellerine saglik.Yalniz ulkenin onca sorununa sessiz kalmis bi ulus bu sese de kulak vermez.Beyinlerimiz uyusturulmus isi gucu birakmisiz kendimizden gecmisiz.

Guest yakamozz
Elinize sağlık çok güzel bir yazı..Bir erkek gözüyle yazıyorum..

Bir garip toplumuz geçekten..Kadına şiddet genelde aile tarafından uygulanıyor.En sevdikleri vuruyor.

Yolda giderken hiç tanımadığımız bir kadınbize hakaret etse,sövse " de get bayan başıma başımı belaya koyma" deriz..

Bir erkekle kavga ediyoruz,döveceğiz adamı.Sevgilisi yada karısı kavgaya karışırsa,ya kavgayı sonlandırırız "lan sen yengeye dua et" deriz.Yada O bayan bize vursa bile biz darbe vururken seçici davranırız..O bayanın darplarını görmeyiz bile.seçeriz darbelerimizi aman kadına gelmesin diye.Neden?? çünkü o bir bayan..Racona ters :D

Sonra en sevdiğimiz bayana dönelim..Annemizden öte.Canımız sevgilimiz,karımız,çocuklarımızın annesi..O bir yabancı değil,bir yastığa başkoymuşuz,her halimizi biliriz,sevmişiz,sevilmişiz,sevişmişiz..

Hiç tanımadığımız bayana gösterdiğimiz tavrı sevdiğimiz bayana gösteremiyoruz..

Bu garip değil mi sizce???

Ewt çok güzel bir tespit,gerçekten garip...

--- Sonraki mesaj ---

Konu da gerçekten güzel olmuş,elinize sağlık iset şara....

Benzer bir konuda ben açmıştım...

http://www.estanbul.com/kadina-siddet-uygulamak-199335.html

benim gözlemlediğim olay şu...günümüzde kadınlarının daha çok sosyal hayatın içinde olmaları ve kendi ayakları üstünde durabilme gücü kazanmaları erkeklerin güçlerini kaybettiği fikrine kapılmaları sebebiyle daha çok şiddete yönelmelerini tetiklemiş gibi duruyor..

çünkü erkek karşısında güçsüz pısırık her istediğini kabul eden kısacası kölesi gibi olacak kadın görmek isteğinde olduğu sürece...ve kadın buna ayak uydurduğu sürece kadından iyisi yok...ama kadın biraz şartları zorladığı zaman erkeğin bu isteklerini redettiği zaman direk hedef oluyor...

erkek kendi yanlış fikrini ve hareketini düzeltmek yerine kadını düzeltmeye çalışıyor...ve kadını düzeltirkende fikirlerini düzeltmek yerine kaportasını düzeltmeyi seçiyor!!

tıpkı köleliğe başkaldıran zencilerin yıllarca zulüm görmesi gibi...bu tamamen güç savaşıdır...erkek kadın üzerinde gücünü gösterme derdinde kadın ise insan gibi yaşama derdinde ...

yazık gerçekten çok yazık...insan olamayan insan görünümlü insanlarla aynı toplumda yaşıyoruz..ve gün içinde yanımızdan kaç tane katil adayı geçiyo bilemeyiz...

çok güzel bir yazı iset teşekkürler...kanayan bir yaraya parmak basmışsın..

Elinize sağlık çok güzel bir yazı..Bir erkek gözüyle yazıyorum..

Bir garip toplumuz geçekten..Kadına şiddet genelde aile tarafından uygulanıyor.En sevdikleri vuruyor.

Yolda giderken hiç tanımadığımız bir kadınbize hakaret etse,sövse " de get bayan başıma başımı belaya koyma" deriz..

Bir erkekle kavga ediyoruz,döveceğiz adamı.Sevgilisi yada karısı kavgaya karışırsa,ya kavgayı sonlandırırız "lan sen yengeye dua et" deriz.Yada O bayan bize vursa bile biz darbe vururken seçici davranırız..O bayanın darplarını görmeyiz bile.seçeriz darbelerimizi aman kadına gelmesin diye.Neden?? çünkü o bir bayan..Racona ters :D

Sonra en sevdiğimiz bayana dönelim..Annemizden öte.Canımız sevgilimiz,karımız,çocuklarımızın annesi..O bir yabancı değil,bir yastığa başkoymuşuz,her halimizi biliriz,sevmişiz,sevilmişiz,sevişmişiz..

Hiç tanımadığımız bayana gösterdiğimiz tavrı sevdiğimiz bayana gösteremiyoruz..

Bu garip değil mi sizce???

nnic harika olmuş. bunu beğendim:cool:

Guest reine

güç gösterilerini kendi kadınlarına, namuslarına, çocuklarının analarına yapmayı erkekliğin göstergesi olarak görürler..eğitimle alakası da yok, çevremde gördüğüm duyduğum çok hikaye var, hepsi master yapmış adamlar, adam denecek halleri varsa tabii.. tamamen ruh hastalığı başka birşey değil, hepsini eşşek sudan gelene döveceksin anlayacaklar nasıl olduğunu..:mad: