Jump to content
Guest Îکє†

…Ve Allah Kadını Yarattı; Ama Erkek Allah Yarattı Demiyor…

Recommended Posts

güç gösterilerini kendi kadınlarına, namuslarına, çocuklarının analarına yapmayı erkekliğin göstergesi olarak görürler..eğitimle alakası da yok, çevremde gördüğüm duyduğum çok hikaye var, hepsi master yapmış adamlar, adam denecek halleri varsa tabii.. tamamen ruh hastalığı başka birşey değil, hepsini eşşek sudan gelene döveceksin anlayacaklar nasıl olduğunu..:mad:
elbette şiddet uygulamak için okumuş olmak veya olmamak ölçü değildir ...onun ölçüsü "insan olmak" veya "insan olamamak"la ilgilidir...haa okumuşluk olayında şunu diyebilirim şiddete katkısı noktasında: cahil biri kadını öldüresiye döver ve çok döver..okumuş biri az döver..okumak sadece dövmenin dozajına etki edebilir!!

birde okumuş kişi eşini öldürecekse bunun kendine vereceği zararı hesap edip planlar yapar ve bu iş için katil tutabilir..veya başka yöntemler bulabilir...ama cahil kişi ise bu iş için o kadar hesap yapmaz..kaybedecek bi şeyi de olmadığından sokar bıçağı öldürür geçer..!

insanlar elbette hata yapar ...her hata yaptığımızda nasıl ki Allah bizi anında cezalandırmıyorsa bizlerde aynı toleransı ve hoşgörüyü gstermeliyiz ki..merhamet ede ede merhamet edilen biri olalım...

bir şeyi yapmak çok zor yıkmak ise çok kolaydır...bir gökdeleni yapmak için binlerce işçi çalışır yıllarca yapımı sürer...ama bir kişi temeline koyacağı bi kaç dinamit ile o binayı saniyeler içinde yok edebilir...işte insan olmakla yıkıcı olmak arasındaki fark bu kadar açık ve nettir

erkekler neden kendilerinden daha zeki ve daha cesur kadınları hazmedemezler ki :)

kolaylarına geliyor şiddete başvurmak çünkü başka türlü onu alt edemezler ya onun için şiddet en kolay yol ister okumuş olsun isterse kör cahil olsun karısına önem vermeyen onu hor gören bir erkek her zaman aynıdır hiç bir farkı yoktur insan olamadıklarından böyle hayvanlaşıyorlar işteve Allah kadını dövün diye değil onu sevin diye yarattı :P

teşekkürler iset :)

emeğine , kalemine sağlık isetim :)

öncelikle ben şiddetin sadece kadın-erkek arasında değil, genel olarak toplumda arttığını gözlemliyorum. Aslında en önemli problem, iletişim becerilerimiz, birbirimize ve kendimize ayırdığımız zaman azaldıkça tahammül gücümüz azalıyor ve şiddeti bir tür iletişim aracı olarak kullanıyoruz. Bu anne-çocuk arasında da böyle, kadın-erkek arasında da böyle hatta iki ülke arasında da böyle. Özellikle çocuklara baktığımda gelecek neslin daha problemli olacağını düşünüyorum. Ayrıca şiddet uygulamak oldukça bulaşıcı bir tavırdır. İlginç bir araştırmada eğitim düzeyi arttıkça, özellikle erkeklerde şiddet eğiliminin arttığını gösteriyor tahmin ettiğimizin tam aksine, bu da çok manidar.

Guest reine

öncelikle ben şiddetin sadece kadın-erkek arasında değil, genel olarak toplumda arttığını gözlemliyorum. Aslında en önemli problem, iletişim becerilerimiz, birbirimize ve kendimize ayırdığımız zaman azaldıkça tahammül gücümüz azalıyor ve şiddeti bir tür iletişim aracı olarak kullanıyoruz. Bu anne-çocuk arasında da böyle, kadın-erkek arasında da böyle hatta iki ülke arasında da böyle. Özellikle çocuklara baktığımda gelecek neslin daha problemli olacağını düşünüyorum. Ayrıca şiddet uygulamak oldukça bulaşıcı bir tavırdır. İlginç bir araştırmada eğitim düzeyi arttıkça, özellikle erkeklerde şiddet eğiliminin arttığını gösteriyor tahmin ettiğimizin tam aksine, bu da çok manidar.

evet canım haklısın, gün geçtikçe daha da tahammülsüzleşiyoruz, ya da tahammülsüzleştiriliyoruz..şiddetin olduğu bir ailede büyüyen çocuğun nasıl bir ruh hali olabilir ki?? muhtemelen ya evlilikten kaçacaktır,ya da evlendiğinde aynısını kendisi yapacak...

evet malesef günümüz insanının ruhunda bulamadığı huzur ve etrafımızdaki hızlı koşuşturma temposu...sürekli radyasyon yayan negatif elektirik yayan elektromanyetik dalgaların yoğunluğu tüm bu gibi sebebler insanın dingin bir hayat yaşamasını engelliyor...

ve insan gün boyu maruz kaldığı bir sürü görünen ve görünmeyen negatiflerden dolayı aşırı agresif sabırsız ve tahammülsüz oluyor...

bakınız daha geçen hafta başıydı sanırım bir polis memuru sabah kahvaltısında eşi ile maddi sorunlar yüzünden tartışmış ve 3 çocuğunu eşini sonra da kendini vurarak bir aileyi tümüyle yok etmiştir:( çok acı ve vahim bir olaydır bu...

gücü yeten yetene bu üzerindeki negatif elektriği atmaktadır...adam geliyo eşini dövüyo eşi kalkıyo çocuklarını dövüyo...çocuk kalkıyo arkadaşlarını dövüyor...hiç olmadı oynadığı oyuncaklarını dövüyor veya kırıyor...

kısacası şiddetin bulaşmadığı insan yok...ve küçüklüğünden beri şiddet uygulanan bir ortamda büyüyen çocuk bunu kanıksıyor benimsiyor ve normal bir olgu olarak algılıyor...

büyüdüğü zaman da eşine veya ailesine şiddet uygulamak onda herhangi bir olumsuz uyarı vermiyor iç dünyasından...çünkü bunun öğretilmiş ve yapılması normal bir durum olduğu kanısında kendince...

toplum olarak toplu terapiye ihtiyacımız var...."gül bahçesinde gezen gül kokar...ahırda gezen ise tezek kokar" ve bu kokular insana bulaşır tıpkı güzel ahlak ve iyi huyların bulaştığı gibi şiddette bulaşıyor...

Guest Îکє†

ben teşekkür ederim.... bir hafta önce kaleme aldım üzerine kaç kadına şiddet haberi daha okuduk sayamadım