Jump to content
Guest

Arkadaşlar Hepinize Virüs Bulaşmış Yaa :s

Recommended Posts

Guest

yani tıklamayınca da mı bulaşıyormuş aa msnimdeki herkes yazsın bakim ya benden giden virüs linki varmı :S

Guest majisyen

klasör seçeneklerinden sistem ve gizli dosyaları gösteri seçin

sonra windowsun kurulu olduğu drivere geçin c d e her nerdeyse bilgisayarım üzerinden geçin ama sonra ordan Documents and Settings e girin ordan size ait oturumda geçen isimle aynı olan klasöre girin C:\Documents and Settings\........\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger altındaki herşeyi silin (sizin msn adresinizin ismiyle kayıtlı klasör vardır)

C:\Documents and Settings\.......\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows

Live Contacts burdaki herşeyide silin

C:\Documents and Settings\.....\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger burdaki herşeyide silin

C:\Documents and Settings\......\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts burdaklieride silin

bu işlemle virüs gider yanlız simleyleriniz ve msn ayarlarınızda gider tekrar yaparsınız bu virüsün şimdilik başka temizlenme şekli yoktur...

"2005'te ortaya çıkan ve msn'lere zarar veren msn virüsünü temizlemek için kullanılan bi programdır. Bu yeni versiyonu Msn'i virus ve trojanlardan korur. Basit arayüzüyle tek tıklamada msn adresinizi kontrol eder ve temizle butonuyla temizler. Muhtemel olasılıklara karşı her pc'de bulunması gereken bi Antivirus."

Download için tıklayınız!

----

inşallah bu bi işinize yarar ;)

Guest majisyen

bilgisayarım tıklanır araçlara girilir klasör seçenekleri ordan görünüm gizli dosya ve klasörleri göster seçilir ...

ayriyeten bunu yaptıktan sonra aradan kendi msn adresinizle arama yapıp çıkan klasörleride silebilirsiniz..

Guest natilyus81

bu virisun etkileri nelerdir arkadaşlar bilen varsa söyleyebilir mi lütfen

Guest majisyen

Evet arkadaşlar, yeni virüsümüz hayırlı olsun:

WLM listenizde bu virüsü bilgisayarına muhtemelen bu tuzağa düşerek bulaştırmış arkadaşınız, yukarıdaki mesajın ardından (-misin ekinin ayrı yazılmamış olmasının kıllığına da dikkat çekmek istiyorum .) v***-naked.com/[email protected] şeklinde bir bağlantı da yolluyor - siteye doğrudan erişmeyin diye üç harfinin yerine yıldız koydum. Siz de MSN adresiniz naked'li maked'li bir sitede fotoğrafta kullanılıyor diye panikleyip bağlantıya tıkladığınızda, sitenin indirmenizi istediği nakedmodel18.com dosyasını indirdikten sonra çalıştırdığınızda Win32/IRCBot.AAL kod adlı virüs sisteminize bulaşmış oluyor.

Virüsü - daha doğrusu virüs demeyeyim, solucanı tek tanıyan anti-virus yazılımı NOD32 Antivirus. Bu, NOD32'nin en iyi anti-virus yazılımı olduğunu göstermiyor tabii ki, ama yine de NOD32'yi tebrik ve takdir ediyorum. Tamam teşekkür de ediyorum.

Muhtemelen bu solucan, 40 bin bilgisayara bulaşan ve feci bir fırtınaya sebep olacak solucanın bir türevi - zaten NOD32'nin teşhisi de a variant of... diye başlıyor. Bu yüzden tüm dünyanın internetini korumak adına pek dikkatli olup bu bağlantıyı size gönderen arkadaşınızı uyarmanızda fayda var. Bu yazıyı gösterirseniz daha şahane olur, o ayrı .

Temizlik için;

WLM'i kapatın. MSN Plus! falan kullanıyorsanız onları da kapatın, WLM ve MSN'le alakalı ne varsa kapatın.

omg-fix13-en.reg dosyasını indirin (Sağ tık - Farklı Kaydet ile).

Dosyaya çift tıklayın veya sağ tıklayıp Birleştir deyin. Çıkan uyarıyı Evet diye yanıtlayın.

Bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayarı bu adımda yeniden başlatmanız en önemli adım. Başlatmazsanız virüsü temizlemeniz mümkün olmayacak.

omg-delete13-en.bat dosyasını indirin (Sağ tık - Farklı Kaydet ile).

İnen .bat dosyasını çalıştırın.

Her ihtimale karşı bilgisayarı yeniden başlatın.

Temizlendiniz.

Bilgisayarınızı bahsettiğim noktalarda yeniden başlatmadıysanız temizlenmediniz.

(Kaynak)

(Yukarıdaki dosyalar uçmuşsa, bağlantılar kırıksa buradan iki dosyayı da http://dosya.beyn.org/yazilar/msn-virusu/temizlik.zip burdan indire bilirsiniz.)

Guest natilyus81

WLM listenizde bu virüsü bilgisayarına muhtemelen bu tuzağa düşerek bulaştırmış arkadaşınız, yukarıdaki mesajın ardından (-misin ekinin ayrı yazılmamış olmasının kıllığına da dikkat çekmek istiyorum .) v***-naked.com/[email protected] şeklinde bir bağlantı da yolluyor - siteye doğrudan erişmeyin diye üç harfinin yerine yıldız koydum. Siz de MSN adresiniz naked'li maked'li bir sitede fotoğrafta kullanılıyor diye panikleyip bağlantıya tıkladığınızda, sitenin indirmenizi istediği nakedmodel18.com dosyasını indirdikten sonra çalıştırdığınızda Win32/IRCBot.AAL kod adlı virüs sisteminize bulaşmış oluyor.

şimdi ben tıklamadım hiç bişi kayıt etmedim arkadaşlarıma msj gitmiyor..şimdi bende varmı bu iğrenç hayvan yokmu

Ana Ben yırttım bana gelen giden yok ama bende istiyorum bende nişantaşı çocuğuyum :D

Hemen çare :D uqraşmayın direkt format atın :D ahahahyt

Guest majisyen

şimdi ben tıklamadım hiç bişi kayıt etmedim arkadaşlarıma msj gitmiyor..şimdi bende varmı bu iğrenç hayvan yokmu

aman sen varken ayrıyeten virüse ne gerek varki senin antivirüsün çözümünde yok format fdisk low format bile işe yaramaz sende yok kısaca linklere tıklamayın

Guest natilyus81
aman sen varken ayrıyeten virüse ne gerek varki senin antivirüsün çözümünde yok format fdisk low format bile işe yaramaz sende yok kısaca linklere tıklamayın

hımmm evet madem espiri yaptım kusura bakmayın ben gülmekten gebericem :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::swoon2::clapping::wacko::nea::ermm::mad::):P;)9_9