Jump to content
teoka

Sizinde Doğaüstü Güçleriniz Olabilir...

Recommended Posts

İngiltere´de merkezi bulunan Parapsikoloji Araştırma Merkezi (PRG group,) bilim tarafından tam olarak halen anlaşılamamış doğaüstü güçleri olan insanları araştırmak için şu sıralar çok yoğun çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Bilindiği üzerebazı insanlar beyin güçleri ile normalde yapamayacağımız bazı olayları öngörebiliyorlar.

 

Telepati, maddeleri hareket ettirebilme, geleceği görme gibi şu anda "Heroes" veya "4400" gibi dizilerde çok işlenen bazı yetenekleri sergileyebilen insanlar var. Siz de bunlardan biri olabilirmisiniz?

 

ESP nedir?

 

Extra sensory perception (Doğaüstü algılama) uzun yıllardır araştırılan ve bilinen bir konu. Bazı insanların diğer insanlara oranla öngörüsünün daha önde olduğu bir gerçek. Sadece öngörü değil, bazen vakalar fiziksel etkileşimleri de içeriyor. Yani durugörüsü olan insanlar

eşyaları hareket ettirebiliyor, bükebiliyor, mıknatıs gibi kendine çekiyor. Bazıları beden dışı veya bilinçli deneyimlerle bazı olayları görebiliyor, karşılarındaki insanlarladüşünsel iletişim kurabiliyor. Amerika´da polis teşkilatlarıyla bu şekilde çalışanyüzlerce medyum var. Medyumlar katilleri bulmak için kullanılıyorlar. Bu konuda Discovery Channel´ın yayınladığı "Psychic Experience" adlı program oldukça ilginç bilgiler sunuyor.

 

Lİverpool Hope üniversitesi, Dr. Matthew Smith eşliğinde parapsikoloji üzerine programlar sunuyor. Anormal tecrübeler üzerine perspektif dersleri veren Smith, bu tarz yetenekleri geliştirmenin insan geleceği adına çok öenmli olduğuna değiniyor.

 

Bu yetenek sizde de olabilir mi?

 

Doğaüstü algılama becerisi araştırmalara göre her insanda bir dereceye kadar zaten var. Yaşamımızdaki travmatik anlarda bazen açığa çıkıyor. Tıpkı yeni bir dil öğrenirmiş gibiüzerinde çalışıldığı vakit her zaman ve çok kolay olmasa da kullanılabilir hale gelebiliyor.

 

Elbette ki bu çalışmalar çok zaman ve emek istiyor. İlk aşama bir takım testlerden geçmek.Zener Kartları, yazı kabiliyeti, konsantrasyon testleri ve rüya analiz testleri sonucunda kişi hangi seviyede olduğunu görebiliyor. Yatkınlık varsa çok hızlı bir şekilde yetenekler kullanılabilir hale geliyor. Bilinmeyen.com çok yakında Parapsikoloji üzerine testler ile bu hizmeti sunabilir hale gelecek. İlk aşamadan sonra yani kabiliyet dereceniz ölçüldükten sonra sizi bekleyen uzun egzersiz dönemi yaşam şekli ile doğru orantılı olarak geliştiriliyor. Öngörü akıllı ve planlı bir şekilde kullanıldığı takdirde insan yaşamıüzerinde çok olumlu izler bırakabilir. Bu yüzden kişiliğin güçlü olması da çok öneml çünküyanlış kullanılan her güç kişinin hem kendisine hem çevresine zarar veriyor. Bu yüzden

bazı kişiler çok yetenekli olsa da bu tarz çalışmalar için müsait olmayabilir.

 

ben en çok bu yazıya yazılmış iki yorumu çok ama çok beğendim onlarıda yazmak istiyorum.

 

1-Tabiki var olmaz mı hiç! Ülkemizde sürüyle var; emekli,memur ve askeri ücretle geçinebilen herkeste doğa üstü güç var yoksa yaşamaları imkansız!

 

2-bende doğa üstü güç olduğuna inanıyorum.gerçek enflasyonun %30'ları aştığı bi ülkede mesela devletin bana verdiği üç kuruşluk emekli maaşı ile başka bir geliri olmadan iki çocuğu üniversitede okutuyor ve eşimle geçinmeye çalışıyorum Türkiye haricinde varmı dünyada böyle şeyleri başarabilen...

 

daha başka söze gerek varmı?sizin yorumlarınız nedir?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest inanna

Bu yetenek değilde bence başka birşey. Belki insanın içindeki açığa çıkmamış gizli bir güç yani bilemiyorum ama sonuç olarak insanın isteyipte yapamayacağı hiçbirşey olamaz değil mi?

Şu sıralar psiball a merak saldım

ilk denememde bayağı bir ağırlık hissettim avucumda

bakalım n'olacak taktım kafaya :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest pyramid

teşekkürler bizi aydınlattıgın için.güzel bir paylaşım.ben bu tür yeteneklerin varlıgına inanıyorum..memur olup yaşamak ayrı bir yetenek yalnız...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

parapsikoloji yıllarca bunu araştırdı ve araştırıyor. Eğer iyi gözlemlerseniz bunları rahatlıkla gögrebilirsiniz çevrenizde. Bu sırada teoka çok haklısınız. Yarım ekmek döner ile küçük bir ayranı aynı anda bitiren ender toplumlardanız.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Daphne

Herkeste bu tür yetenekler olabileceğine inanıyorum. Tabi bunları ortaya çıkarmak ve geliştirmek yine bizim tercihlerimizle alakalı

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Ghost Girl

acaba yeteneklerimizi nasıl keşfedebilirizz:confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest pinkfloyd
acaba yeteneklerimizi nasıl keşfedebilirizz:confused:

 

işte bu soruyu buradakilere değilde kendinize sormalısınız...aslında bu güçler herkeste mevcut...bunun için ayrı bir insan olmak gerekmiyor...hayatı görünmyen gözlerinizle seyredin kesinlikle keşfedersiniz...

--------------------

bunca hormonlu genetiği değiştirilmiş yiyecekleri yiyipte yaşamamız mucize buda bir doga üstü yetenek :D sanırım...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest katilanestezist

sana katiliyorum pinkfloyd haklısın

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest the2fun

Evet bende de şöyle bir olay başıma sürekli geliyor hatta bu siteye üye olmamın bir sebebide bu olaylar.Birileriyle paylaşmak bilgi almak istedim.Sokakta geceleri yalnız giderken sokak lambarından bazıları sönüyor bazıları sönükse yanıyor.Bu durum evde de oluyor.Yalnız bunu ben istemiyorum yani istesem olmuyor hepsi istem dışı acaba nedir bu? bana bilgi verecek bir arkadaşım var mı?Bu olaylara birçok arkadaşım şahitte oldu beraber gezdiğimizde gördüler.Hatta artık espirisine gene yaktın lambaları hahaha diye dalga geçmeye bile başladılar:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...