Jump to content
PınaRakiP

Sigara Bırakanlar Tecrübelerini Paylaşsın Lütfen..

Recommended Posts

tebrikler pınar ..

zararın neresinden dönülürse kardır...yedek paketi olmazsa uyumayan biri olarak ilk tavsiyem canınınz sigara istedikçe su için ..sonra kafanızdaki sigara saatini durdurun ..içersem kaçtane içecektim kaç lira kar yaptım diye düşünmeyi kesin..ve hayatınızki sigara ve ona olan anılardan hızla uzaklaşın..

unutmayınki herkez birgün kesinlikle sigarayı bırakacak buna yemin edebilirim..kimse sonsuza kadar yaşamayacak ..en iyisi zorunda olmadan bir an önce hayatınızdan ve aklınızdan çıkarıp hızla ondan uzaklaşmak..

Herkese selamlar..İlk defa böyle bir konu açıyorum, tuhafıma gitti :D

Şimdi biz eşimle dün sigarayı bıraktık..O biraz gergin..Ben daha sakinim..

İlk bir kaç günün zor geçeceğinin, beynin nikotini tam anlamıyla unutmasının da 3-4 hafta süreceğinin bilincindeyiz..

Fakat yine de benim bişeyler duymaya ihtiyacım var sanırım..Forumda mutlaka sigarayı bırakanlar olmuştur..Ya da yakınları bırakmıştır falan..O sıkıntılı süreci nasıl atlattıklarını bizimle paylaşabilirlerse çok sevinirim..Hem terapi yerine geçer benim için :D

Dip not: süreç ne kadar sıkıntılı geçerse geçsin, ağzıma sürmeyeceğim, kararlıyım..O yüzden bırakıp tekrar başlayanlar, bunu paylaşmak yerine sadece tebrik etsin :D

Hani bir laf vardır;''kelin yağı olsa başına sürerdi'' diye...:DŞaka bir yana tebrik ederim Pınar'cığım.Ben senin tecrübenden faydalanacağım ilerde.Çünkü ben de düşünüyorum...:)

Tebrik ederim Pınar,

Bende yıllarca sigara içtim ve 4 sene önce bıraktım..

Gerçi ben büyük bir ameliyat geçirdim, dr kesinlikle yasaklamıştı..

Önce azalttım 1 paketten 6-7 taneye düşürdüm..Sonra da tamamen kestim..

Bende başlarda zorlandım, 1 ay 3 ay 6 ay diye sayardım ama zamanla bünye alışıyor ve bir süre sonra hiç aranmıyor..

O yüzden pes etmeyin, gerçekten hiç aranmıyor...

Ben imkan varsa temiz havada günlük yürüyüş tavsiye ediyorum çok etkili oluyor..Temiz hava hem motivasyon hemde ciğerler için çok yararlı oluyor...

Guest bilgehann

sigara bırakma merkezlerinde sigara bırakmak için ücretsiz ilaçta veriyorlar bırakmak isteyenler deneyebilir.bu şekilde rahatca bırakanlar var.

Hani bir laf vardır;''kelin yağı olsa başına sürerdi'' diye...:DŞaka bir yana tebrik ederim Pınar'cığım.Ben senin tecrübenden faydalanacağım ilerde.Çünkü ben de düşünüyorum...:)

Bol bol ağla, o boşluktan elin kolun bağlandıkça daha da ağla :D ama içme :cray:

--- Sonraki mesaj ---

Tebrik ederim Pınar,

Bende yıllarca sigara içtim ve 4 sene önce bıraktım..

Gerçi ben büyük bir ameliyat geçirdim, dr kesinlikle yasaklamıştı..

Önce azalttım 1 paketten 6-7 taneye düşürdüm..Sonra da tamamen kestim..

Bende başlarda zorlandım, 1 ay 3 ay 6 ay diye sayardım ama zamanla bünye alışıyor ve bir süre sonra hiç aranmıyor..

O yüzden pes etmeyin, gerçekten hiç aranmıyor...

Ben imkan varsa temiz havada günlük yürüyüş tavsiye ediyorum çok etkili oluyor..Temiz hava hem motivasyon hemde ciğerler için çok yararlı oluyor...

Gerçekten o kadar uzun zaman sürüyor mu etkisi :(

Neyse, ne kadar sürerse sürsün..Bitti benim için..

--- Sonraki mesaj ---

sigara bırakma merkezlerinde sigara bırakmak için ücretsiz ilaçta veriyorlar bırakmak isteyenler deneyebilir.bu şekilde rahatca bırakanlar var.

Hımm..hiç araştırmadım..aslında şu 171 i aramayı düşündüm..Fakat yorumları okudukça bir defa daha soğudum devletten..Sigarayı bıraktırma hattı telefonları açmıyormuş :D Ama yine de bir denemkte fayda var..En azından yoksunluk hissini giderecek bir takviye alınabilir..

tebrikler bakalım kaç gün dayanacaksınız :D hayır yani iki yıl bırakıpta geri başlayanıda gördümde ondan :P

tebrikler bakalım kaç gün dayanacaksınız :D hayır yani iki yıl bırakıpta geri başlayanıda gördümde ondan :P

Heh sağol yani harika motive ettin tam şuan..Hani beni sevmediğini bilirim ama en azından 1 ay sonra tamamen kurtulmuş olarak yorumlar yazmanı temenni ediyorum falan deseydin:nea:Bundan sonraki yorumların motive edici olsun lütfen :D valla ağlarım bak çok hassasım şuan :D

--- Sonraki mesaj ---

İnşallah en kısa zamanda Pınar'cığım...:)

İnşallah canım..Oh senin kilo alma derdin de olmaz ne güzel..çıtıcık pıtıcık bişisin zaten :D

Heh sağol yani harika motive ettin tam şuan..Hani beni sevmediğini bilirim ama en azından 1 ay sonra tamamen kurtulmuş olarak yorumlar yazmanı temenni ediyorum falan deseydin:nea:Bundan sonraki yorumların motive edici olsun lütfen :D valla ağlarım bak çok hassasım şuan :D

:D sana tavsiye hamile kal o zaman 9 ay boyunca kendini değil çocuğunu düşünürsün ve içmezsin :D

ve estanbulunda en küçük üyesi gelmiş olur böylece :clapping:ve Allah'ın izniylede temelli bırakırsınız inşAllah :)

:D sana tavsiye hamile kal o zaman 9 ay boyunca kendini değil çocuğunu düşünürsün ve içmezsin :D

ve estanbulunda en küçük üyesi gelmiş olur böylece :clapping:ve Allah'ın izniylede temelli bırakırsınız inşAllah :)

Yemin ederim kesin kararımı bu yüzden verdim zaten..Çünkü çocuğa kesin karar verdik..Eğer kendimi tutamayıp hamileyken içmeye devam etseydim kendimi asla affetmezdim..Ama artık olmayacak öyle bişey..Gerçekten..gebersem de ağzıma sürmicem..Sağolasın iyi dileklerin için:)..