Jump to content
PınaRakiP

Sigara Bırakanlar Tecrübelerini Paylaşsın Lütfen..

Recommended Posts

Tebrik ederim.Böyle düşünmeye devam et.Bilinç altını temizliyor,yeni kodlar veriyorsun.Sen içmezssin artık.En zor dedikleri üç günü atlattın.Darısı başıma.

iki sene içmedim yine başladım ,tamamen bilinçaltıyla ilgili,önce beyne kabul ettirmeli sigara içilmeyeceğini.

Sigarayı bıraktım haberini kimden alırsam alayım bir dünya seviniyorum.İnşallah daim olur senin için için ''Pınar''.

O bırakmaya çalışanlardan biri de eşim.Sigara bırakmak için hastaneye başvurdu 15 gündür ilaç kullanıyor. Baya azalttı içmeyi.Zaten asabiydi dahada fena oldu,ama hiç önemli değil isterse terör estirsin umrumda değil.Bıraksında:D

İnşallah sonucuda hayırlı olur.

pınarcığım, kesinlikle kararından dönme..hele birde çocuk düşünüyorsan, tam 1 yıl öncesinden sigarayı bırakmış olman lazım...birde bi tanıdığm sigarayı çok içerdi, bir gün şak diye bıraktı sebebine ise, haberlerde dinlemiş, yabancı devlette sigara içenler ikinci sınıf insan sayılıyor diye...yıllarca ben ikinci sınıf insan deyilim deyip içmedi...ve kesinlikle ağlama, sağlığına kavuşuyorsun neden ağlıyorsun ki..?...sakın bir yeri düzeltirken bir yeri bozma, allah korusun gözlerine zarar verirsin....sağlıcakla ve sigarasız bir hayat dileği ile...:)

zam geldi bıraktım hükümet zammı geri alana kadarda içmicem,bu inat işi bıraktım dersiniz ve inat edip içmezssiniz,belki birkaç gün canınız ister ama onbeş yirmi gün sonra tiksiti duyarsınız hem kokusundan hem içenlerden...

bende sigarayi birakanlardanim...

her sey beyinde bitiyor, insan ilk önce sigarayi birakacagim diye bir müddet kendini sartlandirmali...

sartlandirma süresi 1 hafta olur, 1 ay yada bir kac ay olabilir...

vede aniden birakmali mesela haffta basi pazartesi olabilr...

heleki bu süre icinde insan hastalanmis ise sigara birakmak icin iyi bir firsat, galiba bende öyle oldu tam hatirlamiyorum...

kendimizi sartlandirdigimi icin ilk bir kac gün zorlanilsada kolay gecer...

mesella ben kedimi cok boslukta hisettim, özellikle yemeklerden sonra...

sonra kademe kademe ilk ay ücüncü ay ve yedinci ay bu sürelerde arasira ataklar gelebilir...

ilk birakmam 7 ay sürmüstü, sonra günde bir iki derken bir kac hafta sonra paket cebime girdi...

Allaha cok sükür, simdi sigaradan bir eser yok bende, vücud tamamen temizlendi...

vede sunuda yazayim sigara icen bir insanin kokusundan daha igrenc bir koku yoktur...

heleki sigara icipte yanima gelmezlermi...

ben sigara iciyor olsaydim sirf bu pis kokudan kurtulmak icin sigarayi birakirdim...

Kahvaltı yaptım şimdi..Evet yemeklerden sonra çok zorlayıcı oluyor..Parcikanli, sigarayı 7 ayda mı bırakabildin?Çok uzun bi zamanmış :( Destekleriniz için sağolun arkadaşlar..Ben kendimi hazırlamıştım bu işin ne kadar zor olacağına..Dedim ya, gebersem de sürmicem ağzıma..Gerekirse yatağa bağlatırım kendimi filmlerdeki gibi :D:D

--- Sonraki mesaj ---

zam geldi bıraktım hükümet zammı geri alana kadarda içmicem,bu inat işi bıraktım dersiniz ve inat edip içmezssiniz,belki birkaç gün canınız ister ama onbeş yirmi gün sonra tiksiti duyarsınız hem kokusundan hem içenlerden...

Valla zamla ilgisi yok :D Yazdım önceki mesajlarda..Özendirici bir şey söylemek istemiyorum, ama kimse sigarayı marketten almıyor zaten artık :) Her köşe başında kaçak sigaracı mevcut..Ama tabi sinir oluyor insan, sigaraya zam geldi dendiğinde, "banane" demek var, "hadi yaa offf" demek var..Bir ot yığını bu ya..Sanki onun beyni var, benim yokmuş gibi o yönetiyordu beni..Yok öyle bişey..Bu dönem geçecek inşallah..

Pınar seni takipteyim.Ben de şu an kendimi hazırlamaya çalışıyorum.Parcıkanlı'nın dediği gibi hazır olunca paketi birden atmayı düşünüyorum.Buradan gelişmeleri aktarmaya devam et lütfen...:)

ya aslinda cok zor degil ilk ayi atlatirsaniz geri daha kolay gelir...

kendinize bir hedef belirleyin...

en zor olani ilk hafta, sonra ilk ay, bunlari atlatirsaniz Allahin izniyle gerisi daha kolay gelir...

vede kesinlikle bir tane dahi olsa sigara icmeyin, heleki sigarayi cigerlerinize cekmeyin...

birakipta yeniden sigaraya basliyanlar, bir iki tane icerek tekrardan paket tasimaya basliyor... :)