Jump to content
PınaRakiP

Sigara Bırakanlar Tecrübelerini Paylaşsın Lütfen..

Recommended Posts

Pınar seni takipteyim.Ben de şu an kendimi hazırlamaya çalışıyorum.Parcıkanlı'nın dediği gibi hazır olunca paketi birden atmayı düşünüyorum.Buradan gelişmeleri aktarmaya devam et lütfen...:)

Hazırlamadan çok zor olur zaten canım..Ben de kendimi hazırlayarak bıraktım..Ama her şeyde sabırsız davrandığım için bunda da öyle oldu..Hadi hadi bırakayım artık dedim, 2 gün sürdü yani o hazırlama dönemi :D

Darısı başına inşallah..

--- Sonraki mesaj ---

ya aslinda cok zor degil ilk ayi atlatirsaniz geri daha kolay gelir...

kendinize bir hedef belirleyin...

en zor olani ilk hafta, sonra ilk ay, bunlari atlatirsaniz Allahin izniyle gerisi daha kolay gelir...

vede kesinlikle bir tane dahi olsa sigara icmeyin, heleki sigarayi cigerlerinize cekmeyin...

birakipta yeniden sigaraya basliyanlar, bir iki tane icerek tekrardan paket tasimaya basliyor... :)

Yok ağzıma sürmeyeceğim..1-2 haftayı atlattıktan sonra biraz daha rahat edeceğimi düşünüyorum..Beyne nikotini unutturayım da, psikolojik kısmını hallederim :)

Kahvaltı yaptım şimdi..Evet yemeklerden sonra çok zorlayıcı oluyor..Parcikanli, sigarayı 7 ayda mı bırakabildin?Çok uzun bi zamanmış :( Destekleriniz için sağolun arkadaşlar..Ben kendimi hazırlamıştım bu işin ne kadar zor olacağına..Dedim ya, gebersem de sürmicem ağzıma..Gerekirse yatağa bağlatırım kendimi filmlerdeki gibi :D:D

--- Sonraki mesaj ---

Valla zamla ilgisi yok :D Yazdım önceki mesajlarda..Özendirici bir şey söylemek istemiyorum, ama kimse sigarayı marketten almıyor zaten artık :) Her köşe başında kaçak sigaracı mevcut..Ama tabi sinir oluyor insan, sigaraya zam geldi dendiğinde, "banane" demek var, "hadi yaa offf" demek var..Bir ot yığını bu ya..Sanki onun beyni var, benim yokmuş gibi o yönetiyordu beni..Yok öyle bişey..Bu dönem geçecek inşallah..

bir bahane gerekiyordu ve zamda tuzu biberi oldu bu işin,alkol hiç kullanmadım ve sigarayı da attım gittii...

arkadaslar sigarayı bırakalı 2 gün oldu ama sevgilimmiş gibi çıkmıyor aklım dan hiç:D ama içmeyecem :D

Valla yaf..Gıcık oluyor insan :D

Kocamı düşünmüyorum bu kadar :D

Şaka bir yana, beyin nikotini unutana kadar böyle gidecek..Sakın vazgeçmeyin..

--- Sonraki mesaj ---

bir bahane gerekiyordu ve zamda tuzu biberi oldu bu işin,alkol hiç kullanmadım ve sigarayı da attım gittii...

Allah tiksindirsin herkesi..

zam geldi bıraktım hükümet zammı geri alana kadarda içmicem,bu inat işi bıraktım dersiniz ve inat edip içmezssiniz,belki birkaç gün canınız ister ama onbeş yirmi gün sonra tiksiti duyarsınız hem kokusundan hem içenlerden...

o zamdan bir tek ben memnunum anlaşılan :D

o zamları duydukça içimin yağları eriyor valla :rofl::rofl:

sebebi bana özel :D

Pınar mora terapiyi araştırdınmı.Vücuttaki nikotini atıyormuş.Ben onu düşünüyorum.Beni psikolojik yönü düşündürüyor açıkçası.

--- Sonraki mesaj ---

Bu arada elen caar kitabını aldım fırsat olmadı henüz açıp okumaya.Çok tavsiye ediyor bırakanlar.

Pınar mora terapiyi araştırdınmı.Vücuttaki nikotini atıyormuş.Ben onu düşünüyorum.Beni psikolojik yönü düşündürüyor açıkçası.

--- Sonraki mesaj ---

Bu arada elen caar kitabını aldım fırsat olmadı henüz açıp okumaya.Çok tavsiye ediyor bırakanlar.

Evet canım araştırdım..Etkili bir yöntem..Eğer sigarayı bırakmakta çok zorlanacağını düşünüyorsan başvurabilirsin..Hem para vermiş olacaksın, belki bu senin iradeni daha güçlü tutabilir..O kadar para verdim neden başlayayım falan diyebilirsin :P

Yalnız mora terapi psikolojik bağımlılığı bitirmiyor biliyorsun..Tamamen bedeni nikotinden arındırıyor..Yani bitirdiği fiziksel bağımlılık..İçtiğin sigaradan ve senden alınan tükürük, saç v.b gibi örneklerle vücuda nikotinin nötrleyen sinyalin verilmesi suretiyle uygulanıyormuş..İhtiyaç görülürse 2.3.4 ... seanaları alabiliyormuşsun ücretsiz..

Asıl sorun psikolojik bağımlılığı gidermekte..Belki bu tedavi sigarayı bıraktıktan sonraki yoksunluk hislerini biraz azaltıyor olabilir..

Her alışkanlık 21-30 gün arasında yerini başka bir alışkanlığa bırakıyor arkadaşlar..Yani sabredip pes etmezsek, beyne net komutlar verirsek, sigaradan uzak durma alışkanlığını edinmiş oluyoruz :)

Zıkkımda ne tür bir madde varsa artık, beyin malesef yıllar geçse de bu maddeyi unutmuyormuş..O yüzden beyne çok net komutlar verilmeli..Beyni nikotin denen maddenin zararına abartılı ve net şekilde inandırmalı..

tebrikler Pınar bu direncin için...

sigara içinde yaklaşık 1350 kadar zehirli madde tespit edilmiş durumda ve insanlar para vererek bu zehiri her gün büyük bir zevkle ciğerlerine gönderiyorlar...

ve arkadaş ortamında birbirlerine ikram ediyorlar bu zehiri...şöyle düşün arkadaş ortamında oturuyorsun ve cebinden bir paket fare zehiri çıkartıp küçücük parçalar halinde arkadaşlarına ikram ediyorsun nasıl bir tepki alırsın??

tümü bu ikramı kabul etmez ...bazıları ise öfkelerine yenilip sana saldırabilirler değil mi?? onları öldürmek istediğin için?...

ama sigara ikram eden kişiye teşekkür ediliyor ve "beni zehirlemeyi düşündüğün için teşekkür ederim " arkadaşım deniliyor adeta :)

işte iki zehir arasındaki fark bu sadece sunum farkı :)

herşey beyinde bitiyor, bunun tedavisi hikaye,

müşterilerimizden biri günde 5 paket sigara içiyordu, yarım saatte 10 sigara küllükte,

elinde sigaranın olmadığı bir an yoktu, ben hayretler içinde onu izlerdim,

bende içiyorum ve 1 paketi aşamam, sorularım oluyordu siz uyumuyormusunuz

günde 5 paket nasıl biter, normal şekilde uyuyor, 24 saat sigara elimden düşmese hiç uyumasam

5 paket içemem, sonra buna baktım ve sigarayı içme şekline körük gibi çekiyor bir çekişte yarısı bir anda bitiyor, ben böyle sigara içen birini hiç görmedim, 3 sene önce bir günde aldığı kararla bir anda bıraktı,söylemesi yokuş çıkıyordum baktım tıkanıyorum o anda karar verdim bıraktım,

bana söylüyor şimdi ve çok uzun yıllar sigara içmiş biri, ben 5 paket içtim bıraktım sen dünden bırakırsın

aslında öyle ama hiçte öyle olmuyor, sıkıntısı 2 ay diyor, herkese göre değişir sanırım, 10 yıl içmeyen ama başlayanlarıda biliyorum, genelde bırakanlar başına gelen bazı olaylardan sonra başlıyor.

bir denemede en fazla 2 gün sürdü, hastaneye yolum düşerse orası çok farklı bir atmosfer,

ordakilerin hallerini görünce etki yapıyor

hayatında bir defa bunu denemeye kalksanda başına belayı alıyorsun, hayatında bir tane bile içmeyeceksin, aynı şey içki içinde geçerli bence,