Jump to content
PınaRakiP

Sigara Bırakanlar Tecrübelerini Paylaşsın Lütfen..

Recommended Posts

Guest ڪےℓαℓσм
O yüzden bırakıp tekrar başlayanlar, bunu paylaşmak yerine sadece tebrik etsin :D

:whistling: ...............

:whistling: ...............

Heee :rofl:

Canın sıkıldıkça tebrik etmeye gel şekerim, kapım sana her zaman açık :D

--- Sonraki mesaj ---

Yok yok..sormazsam çatlıcam, nasıl bıraktın, nasıl başladın anlat bakim :D

Guest ڪےℓαℓσм

valla yağmurlu bir pazar akşamıydı ..diye devam edermişim :rofl:

biirinci sigara bırakma eylemim ; grip olmuştum ama ölümcül grip desem yeridir.:D 15 gün yataktan kalkamamıştım.o sıra sigara içemedim.ve iyileştğimde de artık içmeyeceğim diye kararlaştırdım ama ıh-ıhh olmadı.sağlığıma kavuşur kavuşmaz aklım fkrim benliğim tüm hücrelerim sigara diiyor başka birşey demiyor.:)

ikinci denemem tamamen kendi isteğimle , bir anda bırakmak istedim sigarayı.sadece yemeklerden sonra içiiyordum.yani günde 2 tane.sonra onu da kestim artık hiç içmiiyordum.tabi bu sigara içmediğim zamanlardaki agresifliğimden doğan sorunları hiç anlatmayayım :D ama baktım ki karakterim değişiyor.ben çok sakin biriyimdir ama tam tersi biri oldum çıktım.3 ay içmedim ama 3 ay boyunca sigara içme iisteği bende hiç azalmadı aksine her gün gitgide arttı .artık çevremdekiler bile ''lanet olsun tekrar başla şu sigaraya.. lanet bir insan oldun çıktın '' demeye başladılar :rofl: bende onları kıramadım :D yoksa tekrar içmeyecektim :D

umarım sen bırakabilirsn.sigarayı bırakmaya benim vücudum hazır değil :D

valla yağmurlu bir pazar akşamıydı ..diye devam edermişim :rofl:

biirinci sigara bırakma eylemim ; grip olmuştum ama ölümcül grip desem yeridir.:D 15 gün yataktan kalkamamıştım.o sıra sigara içemedim.ve iyileştğimde de artık içmeyeceğim diye kararlaştırdım ama ıh-ıhh olmadı.sağlığıma kavuşur kavuşmaz aklım fkrim benliğim tüm hücrelerim sigara diiyor başka birşey demiyor.:)

ikinci denemem tamamen kendi isteğimle , bir anda bırakmak istedim sigarayı.sadece yemeklerden sonra içiiyordum.yani günde 2 tane.sonra onu da kestim artık hiç içmiiyordum.tabi bu sigara içmediğim zamanlardaki agresifliğimden doğan sorunları hiç anlatmayayım :D ama baktım ki karakterim değişiyor.ben çok sakin biriyimdir ama tam tersi biri oldum çıktım.3 ay içmedim ama 3 ay boyunca sigara içme iisteği bende hiç azalmadı aksine her gün gitgide arttı .artık çevremdekiler bile ''lanet olsun tekrar başla şu sigaraya.. lanet bir insan oldun çıktın '' demeye başladılar :rofl: bende onları kıramadım :D yoksa tekrar içmeyecektim :D

umarım sen bırakabilirsn.sigarayı bırakmaya benim vücudum hazır değil :D

Ben bıraktım bile, darısı başına :D Şaka bir yana, hakikaten kendini ve beynini hazırlamadan yeltenmişsin bırakmaya..Ne zorun varsa artık işkence çektirmişsin kendine:D Açıp netten bi okusaydın bari bırakanlar nasıl bırakmış :D

O agresiflik durumu bende olmadı hiç(ki burcum da boğadır..nasıl sakinim hala anlamış değilim)..Rakipte oldu..adam 2 gün içmedi, A diyorum tersleniyorum, B deyince de tersleniyorum..aa baktım olmuyor, açıverdim ağzımı saydım bütün harfleri..sonra da hiç konuşmadım :rofl: Sonra karısını daha fazla üzmeye gönlü elvermedi ve başladı gene :D Meğer mutluluğumuzun sebebi sigaraymış :rofl:

Ya da o normaldi, ben çok alıngandım o da olabilir, haksızlık etmeyeyim şimdi kocama :D..Normalde zaten alınganımdır, sigarayı bırakma dönemimde daha da alınganlaştım nedense :D hüzünlü bir ayrılık oldu yani benimki :D

Ben hic sigara kullanmadim ama yakinimdan biliyorum.Cok icerdi bende hep icme derdim.Bana 'senin soylemenle olmaz ben bir sabah kalkacagim ve paketi atacagim hic icmeyecegim derdi. Acikcasi inanmazdim.Bir sabah kalkti.Sigarayi biraktim dedi..Tarih Kasim 2003 idi.. Hala icmiyor:) Onunla gurur duyuyorum:) Ne kadar degisti sigarayi birakali..Nasil oksururdu.Hepsi gecti. Azicik yol yuruse yorulurdu. Simdi ise kosuyor..Yuzu sari renk idi. Renk geldi yuzune..

Tebrik ederim PinarRakip arkadasim, vazgecmek yok!:)

Gördüğün gibi hala takipteyim,tebrikleer:clapping:Sigara bırakanlar yediklerinin tadlarını almaya başladıklarını söylüyorlar.Bir arkadaşım inan çayın,peynirin tadı bile bir başka derdi.Sendede oldumu bu tad olayı.

Kısmetse ay başında gideceğim mora terapiye.Yazarım burdan.

Guest playades

Valla, sigara içen arkadaşlar şunu unutmamak lazım ki bazı şeylerin geri dönüşü olmuyor...

Tv'de şu sigaradan kanser olmuş gerçek hastaların konuştukları anti-sigara reklamlarını gördüğümde hep bunu düşünürüm. Çocukluktan başlamış içmeye,zararını görmemiş filan sonra... güümmm!!! Ondan öteye ölümü beklemekten başka yapacak birşey yok,üstelik ailene de çile çektirip yük oluyorsun... Neymiş günde iki-üç paket içermiş!!! İyi halt etmişsin!! Karın bunca yıl pis kokulu nefesini koklamak zorunda kalmış, bir de sen yatalak olduğun için hastane köşelerinde veya evde altını değiştirmek, sana bakmak zorunda kaldı şimdi... Ben devletin sağlık bakanı olsam sigara yüzünden hasta olanların tedavisini karşılamam, tabii bunun için devletin de sigara üretmemesi ve sattırmaması da lazım, o da ayrı bir rezalet...

Rakı içen öldü de su içen ölmedi mi edebiyatına girmeye hiç lüzum yok! Bu pis şeyin zararları sadece içenle sınırlı kalsa benim hiç itirazım yok, dilediği kadar içip kendine zarar verebilir...Kişinin kendine zarar verme özgürlüğünü kabul edenlerdenim ben. Ama başkasına zarar vermelerini kabul edemem!!

ben bir ara duymuştum.uygulanıyor mu bilmiyorum ama ingiltere sağlık bakanlığı sigara içen hastaların tedavilerini yapmayacağını söylüyordu.bencede güzel bir karar :) dr lar bir yandan iyileştirmeye çalışıyor. ama adamlar yok ben iyi olmak istemiyorum der gibi zehirlenmeye devam...

Gördüğün gibi hala takipteyim,tebrikleer:clapping:Sigara bırakanlar yediklerinin tadlarını almaya başladıklarını söylüyorlar.Bir arkadaşım inan çayın,peynirin tadı bile bir başka derdi.Sendede oldumu bu tad olayı.

Kısmetse ay başında gideceğim mora terapiye.Yazarım burdan.

Suda oldu tat değişikliği..doğru düzgün tat bile alamıyormuşuz..Mutlaka yaz..ve nolur ilk günler çok zor diye pes etme..

aha şimdi yaktım çigarayı. offffffffffffffffffff ilk nefes ve damarlarından iliklerine doğru uzanan müthiş anlatılması imkansız pilavın kuru fasulyenin üzerine yaptığı anormal baskıdan daha güzel bir hazla yayılmaya başladı edeleli bedeninim zaptedilmemiş son hüçrelerine doğru.

öylesine mikemmel öylesine anlatılmaz bir haz ki buinsan gözlerini kapadığında bulutların üzerine geziyor sanki. bazen üzüldüğümde hemen koşarak yanıma geliyor ben senin için kendimi yakarım sen üzülme diyor yanında da bir arkadaşı oluyor alkol mü neymiş. abi o kendini yakarsa bende şişede durduğum gibi durmam üzme sen kendini diyor. biri kendini yakıyor biri yerinde duramıyor benim içim. bazen de çok sevindiğimde abi diyor geçen kendimizi paraladık senin için şimdi beraber saralım yaraları beraber eğlenelim vur patlasın çal oynasın eğlenelim amannnnn sabahlar olmasın diyorlar.

işte bütün bunlarla birlikte dalıyorum hülyalara sonra annem dürttüyo kalk kalak sigaraya zam gelmiş 9 TL. sen daha iç bu mereti. dumanı yel paranı el alsın senin diyor ve irkiliyorum.

eskiden hergün takıldığımız şişe ile şimdi 6 ayda bir görüşüyoz başkaları için dönüyo artık sigara kardeşler ( kardeşler diyorum 3 paket içiyorumdum ) günde 1 kardeş ya uğruyo ya uğramıyo artık oda benim için kendini yakmaz oldu.

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl: