Jump to content
  • 0
Guest taunus

Eski Para

Question

Guest taunus

eski paralar para ediyormu bilgisi olan arkadaslar bilgi verebilirmi.

10 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Guest playades

Bir saat kadar önce okudum, Merkez Bankası satınalma ihalesine çıkacakmış, ilk basım 1000 TL'ye 900,000 USD fiyat biçmişler... Bu iş için tonla internet sitesi var, eski paralar,tarihine,sağlamlığına ve ender bulunurluğuna göre para ediyor ve çok iyi para edenleri var...

• 0
eski paralar para ediyormu bilgisi olan arkadaslar bilgi verebilirmi.

değerli arkadaşım bu paranın ne kadar eski bir tarihde tedavüle çıktığına ve ne kadar tedavülde kaldığına bağlı bir konu...mesela osmanlı dönemine ait sikkeler...eğer 1700 lü senelere ait ise oldukça kıymetli ama son dönemlere ait yada cumhuriyet dönemine ait paralar amanda aman bir değeri yok...bu konu hakkında googleden faydalana bilirsin :)

• Like 1

• 0
Guest SECİL.

Bildiğim kadarı ile cevap vereyim. Elinizdeki paraları koleksiyonculara satabilirsiniz. Cumhuriyet dönemine ait ise,paraların üzerinden Atatürk resminin kaldırıldığı yani İsmet İnönü dönemine ait paraların zor bulunduğunu dolayısı ile kolleksiyoncular tarafından değer gördüğünü biliyorum. Kolleksiyoncunun ihtiyacına göre 1.000 - 1.500 TL arasında satabilirsin. Nerede satarsınız? Bunu bilemiyorum ama zannediyorum antikacılara giderseniz değeri hakkında fikir edinebilirsiniz. Ya da olmadı sahibinden.com gittigidiyor.com türü şahsi eşyaların da satılabildiği sitelerde ilan yayınlayabilirsiniz.

• 0
Guest taunus

bende asagi yukari 10000 adet cesitli madeni para var eski 1 lira 2.5 lira ve digerleri para edermi acaba bunlar

• 0

madeni paralar pek para etmiyor kanımca

eskiden bu işle uğraşıyordum yabancıların ki bile para etmiyordu ancak kağıt paralar o da çok zor bulunanlar ediyordu antikacılarda

• 0
Guest taunus

tesekkur ederim verdiginiz bilgi icin

• 0
Guest nnic
bende asagi yukari 10000 adet cesitli madeni para var eski 1 lira 2.5 lira ve digerleri para edermi acaba bunlar

beyazıd meydanında satışı çok onların..bir aa bende heves ettim ama sonra baktım satınalmak daha kolay..üstelik ucuzda..

• 0
Guest blöf

Kuveyt Dinarı varsa o çok para ediyor. İstediğiniz döviz bürosunda bozdurabilirsiniz...