Jump to content
Sign in to follow this  
ıspanaknamık

Kudüs Yavaşça Çöküyor

Recommended Posts

Guest playades

Helal olsun Namık... Bunlar gerçeğin ta kendisi işte... Yahudiler, arkeolojik kazı bahanesiyle aslında orada Ahit Sandığını arıyorlardı ve bulamadılar, sonra da Mescidi Aksa'nın altını oydular ve sonra orta şiddette bir depremde onun yerle bir olmasını seyredip alkışlayacaklar, sonra da Mescidi Aksa'nın yerine Süleyman tapınağını inşa edecekler, planları bu... İfrit tayfası, dünya bu iblislerden kurtulduğu gün cennet olacak zaten...

sağolasın kardeşim .yalnız belgeselde belirttiği gibi ki benimde inancım bu yönde yüzyıllar önce bulunan hazine evet büyü kitapları değil yalnız .çünkü hz.süleyman büyük bir peygamberdi herşeyden evvel bir peygamberdi büyü kitapları olarak belirtilmesi yanlış bence .olsa olsa hz. süleymana verilen ilimler ile ilgili kitaplardır.zaten ayette dediği gibi

Kur'ân-ı Kerîm'de Hârût ve Mârût'un geçtiği âyette şöyle buyurulmaktadır. "Süleyman'ın egemenliği konusunda onlar, şeytanların (uydurup kulaklarına) okuduklarına tabi oldular. Halbuki Süleyman (büyü yaparak) Allah'ı inkar etmedi, ama şeytanlar inkar edip kâfir oldular. Çünkü insanlara sihri ve Babil'de, iki meleğe; Hârût ile Mârût'a indirilenleri (bildirilenleri) öğretiyorlardı. Halbuki o ikisi, 'Biz ancak imtihan için gönderildik, yanlış yapıp küfre girmeyin' demeden kimseye bir şey öğretmiyorlardı. Onlar, o ikisinden, kişiyi eşinden ayırmada kullanacakları şeyi öğreniyorlardı; ancak onlar, Allah izin vermedikçe öğrendikleri ile kimseye zarar verebilecek değillerdir. Onlar, kendilerine zarar vereni, fayda vermeyeni öğreniyorlar. Ayrıca onu (sihri) bedel ödeyerek alan ve uygulatanların ahirette hiçbir nasiplerinin olmayacağını da çok iyi biliyorlar. Karşılığında kendilerini sattıkları şey ne kötü; keşke bunu bilseler! (Bakara:2/102).

evet bir ilim var ama bunu kötüye kullanarak büyü haline getirdiler.unutmayalımki büyünün en belirgin amacı karı koca arasını açmak yeryüzünde fitne ve bozgunculuk çıkarmaktır şeytana hizmettir.bunlar arasın dursun mal gibi:Dhiç bu zamana kalırmı o hazine denilen şeyler kim inanır buna .kimbilir kimlerin ellerinde şimdi maalesef.

--- Sonraki mesaj ---

Helal olsun Namık... Bunlar gerçeğin ta kendisi işte... Yahudiler, arkeolojik kazı bahanesiyle aslında orada Ahit Sandığını arıyorlardı ve bulamadılar, sonra da Mescidi Aksa'nın altını oydular ve sonra orta şiddette bir depremde onun yerle bir olmasını seyredip alkışlayacaklar, sonra da Mescidi Aksa'nın yerine Süleyman tapınağını inşa edecekler, planları bu... İfrit tayfası, dünya bu iblislerden kurtulduğu gün cennet olacak zaten...

o kadar begeniyorsun ki gözlerin rep butonunu görmüyor sağol arada birde beğenmeyi unutma tuşa bas butona bas:D

Guest playades

Bu konunun hakikaten derin bir uzmanı olan Hakan Yılmaz Çebi, Hz.süleyman'ın dünyayı sarmış olan büyü belasından insanları kurtarmak için hükmettiği cinlere bu büyü kitap ve belgelerini toplattırdığını ve bunları yaktırttığını anlatıyor.Ancak koltuğunun altında önemli son bir büyü kitabı varken Hz.Süleyman'a emr-i hak vaki olmuş ve ölmüş.Onun uyuduğunu sanan adamları uzun bir süre onun öldüğünü anlamamışlar, nihayet öldüğünü anladıklarında üzerindeki o son büyü kitabını bulmuşlar ve (elbette Şeytan ile Müslümanlar arasındaki savaşın tecellisi kapsamında, Allah'ın izniyle elbette) büyü kitabını görünce "demek Süleyman bu büyülerle cinlere ve dünyaya hükmediyordu, o halde biz de bunu öğrenebiliriz" diye yoldan çıkıp malum yola koyulmuşlar... Yani Hz.Süleyman'ın ilmi dışında bu büyü kitaplarının varlığı da sözkonusuymuş... Talmud ve Kabala'nın kökeni de bu büyü kitaplarına dayanırmış... Ama doğruyu şüphesiz Allah bilir, ben bir dip not olarak bunu belirteyim dedi...Altın,gümüş,mücevher vs hazineler elbette bu büyü bilgisinin yanında değersizidir, çünkü bu büyüler sayesinde bütün altınlar,hazineler ve onlardan daha değerli olan başka birçok şey elde edilebilir... Zaten Yahudiler bu yüzden esas olarak bu tür bilgilerin peşindedirler... Şeytaniler ve Müslümanlar arasındaki büyük kıyamet savaşı hızla yaklaşıyor, Allah bize gaza ihsan eylesin inşallah...

evet verdiğin bilgiler için sağolasın .tabbi hz. süleymanın iddia edilen kitabı dışındada vardır muhakkak .fakat gerçek anlamda hakiki hak din mensupları yahudiler hristiyanlar vede müslümanlar buna karşı çıkarlar.buna karşı çıkan yahudiler ve hristtiyanlarda var

Teşekkürler namık ve playades bu konuları gündemde tuttuğunuz için ,ben insanlarımızıda anlamıyorum duyarsızlarmı ,böyle konulara veya öyle çıkmazlara sokulmuşki insanımız bu konularla ilginecek zamanlarımı yok arife günü özellikle insanların yüzlerine baktım kalabalık bir yerdeydim inanırmısınız birkaç gençten başka gülen kimseyi göremedim ,mutsuzlar mutlu değil insanımız budamı onların oyunu ne oluyor neler oluyor ,merak ediyorum ,toz pembe gösteriyorlar herşeyi ama öyle değil sanırım tv yi ancak haber seyretmek için açıyorum veya şifreler neşter gibi progmları izliyorum eskiden evde ses olsun diye açardım ama artık o ses beni rahatsız ediyor :)benmi anormalleştim bilmiyorum yok altın günü ,yok bugün ne giyeceksin doğrumu yazıyorum adlarını herkes onları izliyor .şöyle insanları bilgilendirecek programlar yapılsa daha iyi olmazmı bunlar gösterilse .Hakan Yılmaz Çebi birisi daha var ismi aklıma gelmedi oda beraber çok güzel anlatıyorlar ve takip ediyorum çok uzun yzdım Çooook tşkkürler tekrar.

istediğiniz kadar yazabilirsiniz buyrun memnun olurum .bende size teşekkür ederim sağolun .düşüncelerinize katılıyorum .insanların durumundan bahsetmişsiniz .tüketim artıyor belli standartları yükseltmeye çalışıp refah seviyemiz biraz daha ileride yaşamaya çalışıyoruz.bu koşuşturmaca bizleri robotlaştırıyor.takip edilen indirimler sonu gelmeyen alışverişler kalan zamandada bunları paylaşıp havamızı atmalar.böyle geçip gidiyor.bakın tvde rastgele kafamıza takılan herhangi bir konuda internete başvursak o konu hakkında bilgi edinirken bir başka şeye rastlıyor devamını getirebiliyorsak ne mutlu bize.bu teknolojinin zararları kadar yararlarıda küçümsenmeyecek kadar büyük.önemli olan beyinlerimizi çalıştırabilmek bize dayatılan şeylerden biraz sıyrılıp düşünebilmek araştırabilmek.artık oturduğumuz yerden bile artık birsürü şey öğrenme vede fikir edinme şansımız var .