Jump to content
atelia

İftiraya Uğrayan Hristiyan ve Yahudiler için Dua

Recommended Posts

Guest *sibay*

Mezmur 69

Ey Tanrım kurtar beni! Yardımıma koş, Ya Rab! Utansın canımı almaya çalışanlar, yüzleri kızarsın! Geri dönsün zararını isteyenler, rezil olsunlar! Bana, Oh! Oh! çekenler, geri çekilsinler

Bildigim kadariyla Tanri diye bir isim yok Allahin isismlerinin icinde orada Allah cc. dense daha guzel olmazmi..Ayrica iftiraya ugrayan arkadaslarada Allah yar ve yardimcilari olsun diyorum eminimki cok zor bir durum ..Allah cc. kimseyi o duruma dusurmesin insallah..aminn

alıntı

Benim öncelikle iftiraya uğradığımdan haberim yoktu. Fakat hiç karşılaşmadığım biçimde 2. sınıf insan muamelesi görüyordum. Bir sürü şeye şahit oldum. Sonra parçalar birleşti ve bunların nedenini anladım. Hakkımda dedikoduların döndüğünü farkettiğim esnada hümeze suresini okumaya başladım. Her birinin başına felaketler gelmeye başladı. Sonra okumayı bıraktım çünkü benim yüzümden kimsenin acı çekmesini istemedim.

İftiraya uğradığımı anlayınca bir büyüğümüz bana basit bir okuma verdi. Onun yanında bu duayı çaresizlikten buldum ve okumaya başladım. Bir işaret aldım. Sonra başka işaretler. En sonunda alnım çok şükür aklandı.

İftira o kadar korkunç bir şey ki yaşamak bile istemiyordum o sıralar. O yüzden her şeye rağmen konuyu paylaşmak istedim.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Allah bir daha yaşatmasın. aynılarını ben yaşadım 2. sınıf duygusunu iyi bilirim önce bende bilmiyordum.

peki arkadaşım birisinin verdiği okumayı da bana özelden veya burdan verebilir misin.

• Like 1

hüseyin24 nickli arkadaşımızın paylaştığı bir terkip vardı onu arat sitede.

ayetel kürsiyi okuyorsun bir defa ve son ayetini 70 defa tekrar ediyorsun.

Hemen ardından 1001 ihlas suresini okuyup bitiriyorsun salı gecesi başlıyor ve 3 gün bu uygulamaya devam ediyorsun.

Bu tarz bir uygulamaydı. Ben bunu yaptım. Yalnız sitede bi aratın detaylarını tam hatırlayamıyor olabilirim.

Allah razı olsun. Bende işyerimde iftiraya uğradım. Bir grup bayan arkadaş birbirlerine olan kini benim adımı kullanarak birbirlerine söylemişler ama hepsi bu sözleri benim söylediğimi söylemiş, Allah cezalarını versin. Bende bu duaya başlayayım bari bakalım bir işe yarayacakmı.

• Like 1

bize de sözde akrabalarımız iftira attı birde pişkin pişkin geziniyorlar sonradan haberimiz oldu konuyu açan arkadaşım hümeze suresini günde kaç kere okudun yoksa belli sayıda 7 gün mü devam ettin açıklar mısın

birde ayetel kürsiyi tam olarak verir misin sitede arama yapamıyorum ailemin ve kendimin aklanmasını istiyorum iftira kadar berbat bi durum olamaz heralde Allahım onlarında canını yaksın bunu çok istiyorum

hristiyanların ve yahudilerin ortak kitabı zebur mu da ikisinin ortak duaları oluyor acaba merak ettim?

• Like 1

ben bir şeyi anlamadım. bu dua zeburdan. ama burda bazı arkadaşlar Müslüman oldukları halde bunu okumuş ya da okumak istiyor. iyi de kendi kitabımız varken neden zebura başvuruluyor anlamadım ben?????

Ben de iki şeyi anlamadım, birincisi yahudilerin ve hıristiyanların ettikleri dua neden Tevrattan ve İncilden değil de Zeburdan?

İkincisi konuyu açan kişinin konunun altına "Müslümanlar için uygun değildir" diye not düşmesine rağmen Müslüman olarak bildiğimiz arkadaşlar neden ısrarla okuyacaklarını söylüyorlar? Bir kelimesi bile değişmemiş olan kitabımız Kuran-ı Kerim'de bu konuyla ilgili okunacak birşey yok mu?

• Like 2

Konu dua ise,ve yakarılan yardım istenen aynı yaratıcı ise inancın bir kimliği olmalı mı?

Her ne kadar zeburdan bir alıntı olsa bile bir müslümanın bu şekilde dua etmesinin ne zararı olur?

Konu mesajında müslümanlara uygun değildir yazısı çok komik:) Müslümanlar buda ya mı inanıyor:)

"Allah birseye ol!der ve o derhal oluverir. İnnema emruhu imza erade şey'en yekule le kün feyekun. "bu ifade farkli sentaks ve dil düzeniyle İncil de de geçmektedir tevratta da... Zeburu araştiriyorum. Lakin bilinen kuşkusuz apaçik bir gercek var :allahin varligi ve yaratma gücü kudreti elbette her kitapta yazacak. Fark şudur ki; Kuran-i Kerim hepsini kapsayici ve son kitaptır başka kitap gelmeyecek. Kuran var başka bir kitaptan niye okunuyor diye eleştirmek doğru mu sizce? Diğerlerini okuyabilirsiniz acarsin kitabini kuranı bakarsin kitabimizda bu boyle yaziyor iyice arastirirsin iftiraya ugradiginda bi musibete ugradiginda yunus as. Tesbihatı gelir aklına o zaman zeburdan alinmiş bu yakarışı değil de "la ilahe illa ente subhaneke İnni kuntu minezzalimin" dersin. Mesela ben dünden beri görüyorum bu konuyu aklima ilk gelen bu tesbihat oldu. Bizim kitabimiz varken orda da dua varken niye zeburdan okunuyor anlamadim? deme ihtiyacı duymadim forum gereği konu basliklarina uyuyorsa paylaşabilir insanlar. Gereksiz bence...

Öte yandan matrix un yorumuna da katiliyorum. Biz müslümanlar uzaydan "tak!"diye indirilmedik bizden önceki soylarin devamiyiz lakin onların yaptiklarindan sorumlu değiliz. Referans : Bakara suresi birçok kez tekrarlanmaktadır. Saygılar

Okuyan muslumanlar varsa da baski yapmak doğru mu ahali? Su anda bi iki arkadasimizin yaptigi kendi fikrini dayatmaktan başka birşey değil. Konu hristiyanlık bölümünde bunu müslüman görüyor gayet, okumak istiyorsa okuyabilir de kendi düşüncesi, bu sitede her din semavisi batinisi her konu mevcut. Mahalle baskisi,yargilamak,ayiplamak,imada bulunmak bence bir muslumana yakismaz. Anlaşılmayacak bisey yok herkesin iradesi belli okumak isteyen okur okumayi tasvip etmeyebilirsiniz müslümanlar niye okuyo demek çok yanlis. Dinde zorlama yoktur. İyi bir muslumana yakisan da hoşgörüyle yaklasmaktir. Ayrıca kimse dinden cikmiyor zeburdan okudu diye :) itikatinin ölçüsü sendeki iman baskadir ötekinde başka herkes ayni olsaydi zaten tek bir din olurdu. Tek bir tip.

• Like 1