Jump to content
Sign in to follow this  
Moon_Sun

Düşük Yapmamak İçin Muşmula Yiyin.

Recommended Posts

attachment.php?attachmentid=24452&stc=1

 

Prof. Dr. Karadeniz, "döngel" ve "beşbıyık" olarak da bilinen muşmulanın Kuzey Anadolu ve Marmara bölgesinde yetiştiğini belirtti. Muşmula meyvesinde çeşitli şekerler, organik asitler, pektin maddeleri, C vitamini ve karoten bulunduğunu ifade eden Prof. Dr. Karadeniz, şöyle dedi:

 

"Muşmula, bağırsak hastalıklarında iyi bir düzenleyicidir. Meyveleri suda pişirilip demlendikten sonra şekerle içilince, ishal ve dizanteri hastalıklarına iyi gelir."

 

Karadeniz Teknik Üniversitesi Ordu Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Başkanı Prof. Dr. Karadeniz, muşmula meyvesinin rahim iltihapları ve böbrek hastalıklarına da iyi geldiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Gaz giderici olarak faydalıdır. Mideyi kuvvetlendirir, kan dolaşımını düzenler, sinirleri güçlendirir. Ana karnındaki ceninin düşmesini önlemektedir."

 

Muşmula yaprağının kaynatılıp içilmesi halinde şeker hastalığına iyi geldiğine işaret eden Prof. Dr. Karadeniz, çekirdeğinin ise idrar artırıcı özelliği bulunduğunu, böbrek ve mesane taşlarının düşürülmesinde faydalı olduğunu söyledi.

ezgil.jpg

ezgil.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

çok süpermiş, en çok sevdiğim meyvedir. hiç bilmiyordum bu kadar faydalı olduğunu, rabbim hiç bir şeyi boşa yaratmamış...daha yeni duydum, çınar yaprağını her gün iki bardak suya iki yaprak kaynatıp içince romatizmaya, kireçlemeye ve bel ağrılarına iyi geliyormuş, ayrıca şiddetli ishali bile kesiyormuş, çok deneyenler olmuş....oysa şimdi çınar yaprakları yerlerde sararmış ordan oraya savruluyor.......

arkadaşım güzel bilgin için teşekkür ederim...allah razı olsun

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...