Jump to content
Renkahenk

Bu Odadan Kurtulmanın Yolu ?

Recommended Posts

.

 

Dar ve uzun bir odanın içerisinde hapsediliyorsunuz.Oda 15 metre uzunluğunda , 2 metre yüksekliğinde.

Girişten itibaren birinci metrede bir ampül ve hemen onun hizasında açılmasını sağlayan anahtar var fakat bu ampül odanın tamamını aydınlatmaya yetmiyor.En uç kısım karanlık kalıyor.

 

 

Bu uç kısımda bir küvet var ve vanayı çevirdiğiniz zaman sıcak su akıyor.Fakat küvetin tıpası yok.Odanın içerisinde bir saydam pet bardak , bir sandalye , içi boş bir kazan , ufalanmış küçük tozlar halinde sabun ve içerisinde yeşilimsi bir sıvı bulunan bir şişe var.Bu yeşilimsi sıvının çakmak gazı tadında ağır bir kokusu var.

 

Bunların dışında odada herhangi birşey yok.

 

Sizi bu odaya hapseden kişi 1 saat sonra sizi kontrole geliyor ve sizi dövüyor.Tam giderken ağzındaki sakızı suratınıza tükürüyor ve 1'er saat aralıklarla sizi kontrole geleceğini söylüyor.

 

Evet bu odadan nasıl kurtulursunuz?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sabun varya daha ne olsun. Adamın geleceği zaman kapının önüne suyla sabunu köpük yapar dökerim adam odaya girince kayar bende kapıdan kaçarım.9_9

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest üveys

Öncelikle o yeşil sıvının kesinlikle benzin olup olmadığını anlamak için saydam bardağın içine dökerim.Üzerine su dökerim ve eğer su , bu sıvıya hiç karışmadan dibe çöküyorsa , o yeşil sıvının benzin olduğuna kanaat getiririm.

- Şimdi gelelim patlayıcı yapımına.Sabun ve benzini bir arada işlerseniz elinizde mükemmel yanıcı bir bomba olur.Her 454 g için 20 dakika süre yanan bir bomba...

Fakat bunun için sabunun , benzin içerisinde erimesi gerekir.Benzinin ne kadar tehlikeli bir madde olduğunu biliyoruz , bu sebeple kesinlikle ocak tarzı yerlerde ısıtılmaz.Zaten bir ocağımız yok.Bu karışımı ısıtmanın tek yolu küveti sıcak suyla doldurmak.Daha sonra benzin ve sabun karışımını kazanın içerisine döküp , kazanı da küvetin içerisine koymak.

Kazan , küvetteki sıcak suyun etkisiyle bir miktar ısınacak ve sabun eriyecek.İşlem tamamlandıktan sonra elimizde cıvık bir madde olacak.Küvetin deliğini tıkamak için bardağı veya sakızı kullanabiliriz.Zaten az bir miktar tıkasak bile yeterli olacaktır , amaç kazanın sıcak suyla temas etmesidir.

-Şimdi gelelim bunu nasıl patlatacağımıza.Elimizde çakmak benzeri bir tutuşturucu yok.Ama odanın içerisinde bir ampul var.Ampulun içinde iki destek çubuğu ile tutulmuş ince bir tel vardır.Bu telden geçen elektrik akımı bu teli 3000 derece ısıtır.Ve bu da elde ettiğimiz karışımın müthiş bir şekilde infilak etmesini sağlar.

Sandalyenin üzerine çıkıp ampulu sökeriz.Daha sonra sandalyeyi ters çevirip ayaklarından birinin köşesine yavaşça vurup kırarız.(Odadaki herhangi bir malzemede çivi varsa onunla da kırabiliriz fakat sandalyenin çivisini sökemeyiz çünkü ampulu tekrardan takmak için sandalye bize lazım olacak.) O boşluktan içeriye , elimizdeki karışımı dökeriz.Daha sonra sakızla o deliği kapatıp ampulu tekrar yerine koyarız.Sağlamlaştırmak için ampulu elbisemizle de sarabiliriz.

 

 

Bu patlamanın bizi etkilememesi için:

 

 

- küvetin tamamını suyla doldururuz.Adam içeri girdiği anda küvetin içine dalarız.

- küveti sökme ihtimalimiz varsa yüz üstü uzanıp küveti de üzerimize kapatabiliriz.

- Kazan yeteri kadar büyükse , ters çevirip içerisinde kendimizi koruyabiliriz.

 

 

Geriye sadece , adamımızın gelip ampulu yakmasını beklemek kalır.Ampulu yaktığı anda benzin+sabun karışımımız infilak eder...

Ampulun içerisine sadece benzin de koyabilirdik.Sabun ekledik çünkü yanma süresini uzatmak istedik.Ve sabun tutucu bir maddedir , benzin molekülllerini bir arada tutar ve yüzeylere yapışmasını sağlar.Böylece benzin , yapıştığı yüzeyde saatlerce yanabilir.

 

--- Sonraki mesaj ---

 

Karışım oranlarını vermiyorum ne olur ne olmaz.Denememenizde fayda var , çünkü tahmininizden çok daha şiddetli şekilde yanar , tamamen kontrolsüzdür...

Share this post


Link to post
Share on other sites

üveys arkadaşım o kadar uğraşacağına benim yöntemim daha kolay. dök sabunlu suyu adam kaysın sen kaç :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest üveys
üveys arkadaşım o kadar uğraşacağına benim yöntemim daha kolay. dök sabunlu suyu adam kaysın sen kaç :D

 

 

tabi adamın kayacağı garanti sanki...kaysa bile üzerinden holaman lazım ki adam seni bacağından yakalar üstelik hapisken bu kezde uzuvları eksik bir insan olacaksın....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne uğraşıyorsunuz

su borusunu ayağınızla kırın sonra kapı arkasında bekleyin adam gelir gelmez kafasına geçirin su borusunu ve kaçın :rofl::rofl::rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest üveys

ayakla kırılacak bir su borusunu neden döşesinlerki....sen çok aksiyon filmi izlemişsin:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...