Jump to content
Sign in to follow this  
güley

Krepli Pasta

Recommended Posts

Krepli Pasta

kreppasta_220-1.jpg

Malzemeler

3 Yumurta

2,5 su bardağı süt

2 su bardağı un

1/2 su bardağı şeker

100 gr eritilmiş bitter çikolata

1 paket vanilya

1 çay kaşığı kabartma tozu

2 paket kremşanti

1 paket labne peynir

çikolata sosu

Hazırlanışı

Yumurta, süt, un, şeker, kabartma tozu, vanilya, çikolta mikser ile çırpılıp krep hamuru hazırlanır. Çok az yağlanmış teflon tavaya kepçe ile dökülerek mümkünolduğuncaince bir kıvamda krepler hazırlanır. Ben 20 adet krep hazırladım. Aralarına sürmek için iki paket krem şanti hazırlanır. Mikserde bir paket labne peynir eklenerek iyice çırpılır. Soğuyan kreplerin arasına bu krema sürülerek krepler üst üste dizilir. En üste hazırlanan çikolatalı sos dökülür. Üzerini süslemek için bir çay bardağı toz şekeri teflon tavada eritilir. Karamelize olduktan sonra kürdana batırılmış fındık taneleri şekere bulanır ve ters çevrilerek soğuması beklenir. Kürdanların birbirine temas etmemesine dikkat edilmelidir. Soğuduktan sonra kürdanlar çıkartılır. Kelebek içinyağlı kağıda kelebek şekli çizilir. Kağıt ters çevrilip şeklin üzerine çay kaşığı yardımıyla şeker akıtılır. Donmasını müteakip fındıklarla beraber pastanın üzerine konulur.

Afiyet olsun

acıktımmı nedir hemen açtım konuyo..çok güzel görünüyo simdi hiç gözüm kesmiyoki kalkıp yapayım..

denemek isterim teşekkürler ayyil..

Teşekkürler ayyill..çok güzel görünüyor,umarım tadıda öyledir.

• Like 2

Teşekkürler ayyill..çok güzel görünüyor,umarım tadıda öyledir.

edip eşin yapar belki sanada yemek kalır

• Like 1

Yok kısss o kadarda demedim:D:Dsadece meyve soyar bide menemen yapar:D:DZaten işlerim vardı bugün dışarda, biraz geç gelmiştim.Baktım benim ki mutfakta bende şaka yapayım dedim..Napıyon karıcım yemekte ne var dedim:D:Doda güldü tabii.İyi oluyomuş koca olmak.Evde hazır yemek..Önünde dönen biri:D

Yok kısss o kadarda demedim:D:Dsadece meyve soyar bide menemen yapar:D:DZaten işlerim vardı bugün dışarda, biraz geç gelmiştim.Baktım benim ki mutfakta bende şaka yapayım dedim..Napıyon karıcım yemekte ne var dedim:D:Doda güldü tabii.İyi oluyomuş koca olmak.Evde hazır yemek..Önünde dönen biri:D

maşallah hep öyle olur inşallah

benimde eşim sağ olsun bana yardım ediyor

• Like 1

maşallah hep öyle olur inşallah

benimde eşim sağ olsun bana yardım ediyor

Maşaallah evet.. bide pasta yapsalar iyiydi ama olsun buna da razı olalım artık:D:D

Maşaallah evet.. bide pasta yapsalar iyiydi ama olsun buna da razı olalım artık:D:D

bu kadar kusur kadı kızındada olur biz dualarıda beraber okuyoruz kimse duymasın:clapping:

Süpersiniz ayyill:)maşallah..Yarın nazar değip değişmesinlerde..:D