Jump to content
latinas

Yardım Edecek Olan Var mı?

Recommended Posts

Arkadaşlar,Biz dört kardeşiz ben evliyim ve ailemden uzakta başka bir şehirde yaşıyorum.Babam 10 yıl önce vefat etti.Anneciğim iki kardeşimle yaşıyor.Sıkıntım şudur ki her iki kardeşimde anneme zulüm etmekte.Kız kardeşim ve erkek kardeşimden dolayı annemin gözünün yaşı dinmiyor.Erkek kardeşim birsürü annemin üzerine borç yapıyor bütün alacaklılar evi basıyor.Kız kardeşim annemi düşman gibi görüyor bağırıyor, azarlıyor hatta şiddete kadar varan tutumlar sergiliyor.Bunların yaşının biri 31 yaşında kız olan eşinden ayrı 37 yaşında.Ne zaman annemi arasam hep ağlar hep üzgün.Gecem gündüzüm annemin ferahına ermesi adına dua etmekle geçiyor.Onların ikisinin anneme karşı zülüm ve yalanlarının engellenmesi bildiğiniz bir dua bir yöntem varmı:Ne olur Allah rızası için yardımcı olsun.

rabbim anacığının yardımcısı olsun...

ne kadar üzücü okurken dehşete kapıldım,

allah büyüktür..sanırım kız kardeşin eşinden ayrılmış olmanın bunalımını üzerinden atamamış, diğeri bir düzen kurmadığı için....

bu konuda çok bir bilgim yok ama annen kardeşlerinin üzerine, sevgi ve muhabbetin artması için ya vedud esmasını okusa sanırım iyi olur birde üzerlerine hep ayetel kürsi okusun üflesin çok tesirlidir...allah yar ve yardımcınız olsun

Bende gerçekten üzüldüm.Benim 2 erkek kardeşim de bir süre önce bu anlattıklarınızın 3/1 i olmasa bile huzursuzluk verdiğini ve çok kahrolduğumu biliyorum. Benim de aklıma tek gelen şey şimdilik. Peygamber efendimizin yanına gelen birinin; ahlakı bozuk çocukları için dua istediğinde ona bol bol estağfurullah çekmesini söylemiştir. Rabbim hidayetini nasip etsin kardeşlerinize, yüreklerine merhamet tohumu eksin inşlh....

Allah razı olsun yasem74..Anneciğim gece yatıncaya kadar aynen bunları okuyor ama nafile..Allah büyük..Her ikiside ayrı bir sıkıntı biri maddi anlamda bitiriyor biride manevi anlamda:_(

--- Sonraki mesaj ---

Saolasın yeliscim.Allah razı olsun..Ben kendim, annem adına ne okuyabilirim onu bulmaya çalışıyorum..Allah kimseyi evladıyla terbiye etmesin.Evladın hayırlısını nasip etsin Rabbim..Amin

--- Sonraki mesaj ---

Yaklaşık iki saat önce görüştüm yine ağlıyordu..Kız kardeşim dün üzerine yürümüş tartaklamış bir sürü olmayacak laflar sarf etmiş.Yanıma getiriyorum annemi burda biraz kafasını dinliyor ama dönünce yine başlıyor sıkıntıları..Anlatsam sayfalar almaz Anneciğimin yaşadıklarını.Allahım sen yarım et..Amin.

offf ya çok üzüldüm....bir görsem o kardeşlerini:punish2:

neyse bari hoca falan bulun acaba başka işlermi var işin içinde....

terk etsin annen o evi...yesinler birbirlerini...:mad:

canım benim ben gittiğim zamanlar resmen sinir hastası oluyorum onların bu tutumunu gördüğümde..Terk etsin etmesine de nereye gidecek.Oğlu 6 yıl önce tefecilerden büyük miktarda para alıp ödeyemeyince anneciğim sırf ona birşey yapmasınlar diye(ölümle tehtit ettiler)baba yadigari evi sattı yok paraya..şimdi kirada oturuyor bir ay ödüyor 5 ay ödeyemiyor babadan kalan maaşada erkek kardeşimin yediği haltlardan dolayı maaşa haciz kondu..Ben olabildiğim kadar destek oluyorum ama nekadar yarasını sarıyor ortada durum.Kız kardeşim kaçtı evlilik yaptı döndü bir kızıyla annem kol kanat gerdi ve halada germeye devam ediyor anneme olan tutumu bu şekilde..Diyorum ya canım anlatsam sayfalar yetmez offfff

hani derler ya rabbim herşeyin hayırlısını versin....kadıncağıza, babanızdan sonra evlatlarının destek olması gerekirken şunların yaptığına bak:mad:

inan bugün sana çok üzüldüm ve kardeşlerinede kızdım

fakat elimizden birşey gelmiyor...malesef:(

rabbim anneni korusun

Enam Suresi 6/91

(Yahûdîler) Allah'ı gereği

gibi tanımadılar. Çünkü 'Allah hiçbir beşere bir şey indirmedi' dediler. De ki:

Öyle ise Mûsâ'nın insanlara bir nûr ve hidâyet olarak getirdiği Kitab'ı kim

indirdi? Siz onu kâğıtlara yazıp (istediğinizi) açıklıyor, çoğunu da

gizliyorsunuz. Sizin de atalarınızın da bilemediği şeyler (Kur'an'da) size

öğretilmiştir. (Resûlüm) sen 'Allah' de, sonra onları bırak, daldıkları bataklıkta oynaya dursunlar!

"Kulillah sümme zerhum…”

Allah de, ötesini bırak....

Allah anneciginin yardimcisi olsun insallah.

--- Sonraki mesaj ---

Emniyet içinde olmak ve selamete çıkmak için Dua.

Bismillâhirrahmanirrâhim.

Allahümme sellimni minel havatiril nefsaniyeti ve ahyi kalbi bi

nur’i marifetikel kudsiyyeti ve sellimni minel kedüratil zulmaniyyeti vel

raunatil nefsaniyeti ve cenibni küllü mekruhi ve enilni küllü rifatin ve eksif

Ya Kudüs, Ya Selâm, Ya Mümin, Ya Müheymin ve Melikni nasıyyete el Melekül el

Hadimü biatyail ve eksif beyni ve beynehül hicabe ve akdi havaici bi hakki ismül selâm.

Bu duayı okuyanlar havada, karada denizde her zaman emniyette olurlar. Sıkıntıda iseler selamete erişirler.

Bir anne on evladına bakar,on evlat bir anneye bakamaz.Sizi çok iyi anlıyorum.Allah evladında hayırlısını versin.

Cenâb-ı Merhamet-meâb (S.A.S.) Efendimiz Hazretleri, Esmâ bint-i Âmisî

Hazretlerine, ya Esmâ, musibet ve şiddet vakıtlarında okunması lâzım olan duayı

sana öğreteyim mi buyurarak şu duayı okudular.

(Allâhe Allâhe Rabbî la üşrikü bihî şey'en) ve yine

Efendimiz (S.A.S.) Hazretlerini şiddet ve musibet vaktında

(La ilahe illallahü'l-azîmü'l-halîm. La ilahe illallâhü Rab-bü'l-Arşi'l-azîm. La ilahe illallâhü Rabbü's-semâvât'is-seb'ı ve'1-Ardı ve Rabb'ül-Arş'ıl-Kerîm) zikr-i şerifine devam ettikleri, mu'teber kitaplarda rivayet edilmişdir.

Ve yine Fahr-i Kâinat (S.A.S.) Efendimiz, Zünnun (Yûnus) (A.S.) in balığın karnında etmiş olduğu duayı

(Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü mine'z-zâlimîn). "Bu duayı her hangi bir mü'min bir şey hakkında okusa, Cenâb-ı Hak muhakkak onun duasını kabul eder," buyurmuşlardır.

Ayrıca bir de kime bir musibet ve şiddet isabet ederse, Ezân-ı muhammediyi kollasın, müezzin tekbir alınca o da alsın, şehadet getirince o da getirsin,hayye al'el-salâh ve hayye ale'l-felâh deyince o da desin ve ezan bitince

(Allâhümme Rabbe hâzihi'd - da'vetit - tâmmeti's - sâdı- kat'il-müstecâbet'il-müstecâbi lehâ da'veti'l-Hakkı ve keli-met'it-Takvâ, ahyinâ aleyhâ ve emitnâ aleyhâ ve'b-asnâ ve'c'alnâ min ehlihâ ahyâen ve emvâten)

duâsını okuyub muhtaç olduğu şey'i Cenâb-ı Hakdan dilesin, buyurmuşlardır.

Manası: "Bu tam,sadık, makbul ve hak davetin, bu takva çağırışının sahibi olan Allahım! Bizi bu davet üzere yaşat, onun üzerine öldür ve dirilt, sağlığımızda ve ölümümüzde bu davet ehlinden yap." demekdir.