Jump to content
ıspanaknamık

Büyüden Kendi Yapabileceğimiz Yöntemlerle Denenmiş Temizlenme Yolları

Recommended Posts

genelde tek sayı daha iyi derler yani 8 değil 7 yada işte 9 ..

yani benim bildiğim bu en doğrusunu Allah bilir tabii.

evet eldiven lazım gerçekten..

zaten o necis şey bulaşmamalı herhangi bir tarafa ..

kendimizde temas etmemeliyiz..

bu arada arkadaşlar yukarıda yaptığım düzeltme için beni lütfen yermeyin..

herkes hata yapabilir önemli olan düzeltmeye çalışmaktır..

tüm kusurlardan ve eksiklerden münezzeh olan sadece Allahtır kullar değil..

güzel hatırlatma sağolasın..

Tek sayılar her zaman daha iyidir elbet. Çünkü Allah Tektir ve teki sever.

8 demem şu nedenle idi

1 sağ, 1 sol, 1 yukarı, 1 aşağı, 1 öne, 1 arkaya, 1 etrafına daire çizmeye, 1 tane de içine çekmeye toplam 8 adet oluyor.

ıspanaknamık yani sirke okunmayacak mı?sebebi nedir? benimde hoca bir yakınım sirkeyle sileceksin demişti o da okumadan bahsetmemişti

ya ben o dönem çok kötü şeylere maruz kaldığım için herşeyi sağlama alma düşüncesiyle aşırıya kaçtım..

sonradan farkettim ..

domuz yağı sürülen yere bu şekilde yapmak yanlış diye düşünüyorum..

çünkü bu tür durumlarda ilk yapılması gereken şey esas olan insanın kendi okuması..

sünnette de bu böyle..

domuz yağının olduğu yeri okunmuş ayetlerle silmek nahoş bir şey aslında..

çünkü necis bir şey..

ya ben o dönem çok kötü şeylere maruz kaldığım için herşeyi sağlama alma düşüncesiyle aşırıya kaçtım..

sonradan farkettim ..

domuz yağı sürülen yere bu şekilde yapmak yanlış diye düşünüyorum..

çünkü bu tür durumlarda ilk yapılması gereken şey esas olan insanın kendi okuması..

sünnette de bu böyle..

domuz yağının olduğu yeri okunmuş ayetlerle silmek nahoş bir şey aslında..

çünkü necis bir şey..

Çok haklısın kardeşim. Şunu da bu arada belirtmek te fayda görüyorum. Bir çok yerde suya okunup o suyla banyo yapılması olayı yazmaktadır. Nacizane ben bunuda kardeşlerimin yapması taraftarı değilim. Velevki bu su logara karışmasa bile. Kişiye okunması veya okunmuş suyu içmesi en münasip olanı diye düşünüyorum.

Çok haklısın kardeşim. Şunu da bu arada belirtmek te fayda görüyorum. Bir çok yerde suya okunup o suyla banyo yapılması olayı yazmaktadır. Nacizane ben bunuda kardeşlerimin yapması taraftarı değilim. Velevki bu su logara karışmasa bile. Kişiye okunması veya okunmuş suyu içmesi en münasip olanı diye düşünüyorum.

evet zaten bu uygulamaları önerenlerin bazıları bunu yazar ..

suyu tuvalete dökmeyin ,leğende yıkanın bir toprağa dökün diye uyarırlar..

suya okuyup içmeye gelince..

geçen birisi bana öyle bir soru sordu ki inan ne diyeceğimi şaşırdım ..

dedi ki suya okuyup o suyu içince daha sonra tuvalete gidiyoruz o zaman yanlış olmaz mı ?

bende düşündüm ..

bilemiyorum soru mantıklı ..

yani şimdi bir çok hoca oku üfle iç der fakat bir çoğu doğru mu ?

aslında sünnette geçen insanın okuması kendini..

veya başkasını ..

aslında iyice araştırmam lazım onuda..

hadislerde yeri var mı diye ..

o yağı temizlememiş olmamız büyüyü bozmak için yeterli midir?

bu bir aşaması sadece..

yani o şeyi oraya kötü etkiler olsun diye sürdükleri için kendinizi ayetlerle korumaya alarak ve tüm bu şerlerden kurtulma niyetiyle temizlerseniz inşallah kurtulursunuz.

domuz yağının bazı etkileri var yazmak istemiyorum ..zaten herşeyden önce necis bu yüzden temizlenmesi lazım..

zaten büyü böyle pisliklerle yapılır çünkü kendisi pis ve Allahın yasak ettiği pis dediği bir şey ..

dedi ki suya okuyup o suyu içince daha sonra tuvalete gidiyoruz o zaman yanlış olmaz mı ?

bende düşündüm ..

veya başkasını ..

bu bir aşaması sadece..

yani o şeyi oraya kötü etkiler olsun diye sürdükleri için kendinizi ayetlerle korumaya alarak ve tüm bu şerlerden kurtulma niyetiyle temizlerseniz inşallah kurtulursunuz.

domuz yağının bazı etkileri var yazmak istemiyorum ..zaten herşeyden önce necis bu yüzden temizlenmesi lazım..

zaten büyü böyle pisliklerle yapılır çünkü kendisi pis ve Allahın yasak ettiği pis dediği bir şey ..

Okunan su ile çımmıyoruz..Sadece bir kaba çoğaltıyoruz,Normal su ile gusledip çıkdıktan sonra kurulanıyoruz ve bu okunmuş su ile tüm vücudu mesh ediyoruz..Her ihtimale karşı ayağımızın altına bir leğen almalı..

İçilen okunmuş suyun böbrekleri aşarak çiş olarak çıkmasını düşünmemek lazım..Zira yediğimiz nimetlerde bir şekilde değişik formlarda vücuttan atılıyor.:) sıkıntı yapmamak gerek:)

bende düşündüm ..

veya başkasını ..

bu bir aşaması sadece..

Bu sorunun cevabı aslında çok basit.

Şimdi banyo yapacağımız suya okuyup üfleyip dökündüğümüzdedirek su kullanılmakta yani her hangi bir dönüşüme uğramamakta.

Yenilen ve içilen şeylere okuyup üflediğimiz yiyecek veiçecekler ise vücudumuza girdiği andanitibaren bir dönüşüme uğramaktadır. Bu yediklerimizin ve içtiklerimizin vücudumuzunihtiyacı olan ogranlara dağılımı Allah tarafından muntazaman yapılmakta. Mesela Fosfor lazımsa göze Karbon lazımsakana vs vs. dağılımları Allah tarafındanher organın gerekli ihtiyacı verilmekte. Eğer bu yiyecek ve içeceklerdönüşmemiş olsa vücuttan direk atılması gerekir. Böyle bir şey de mümkün değildir.Cenabı Mevla her şeyi bir nizam içerisinde yaratmıştır.

Bir örnek daha verirsek koyunun yemiş olduğu ot memelerinden ot olarak çıkmıyor Rahmeti Rabbani bize bu otu koyunun memesindensüt olarak fışkırtıyor. Ve bundan koyunun bile haberi yok.

En üstte konuyu açan değerli kardeşimden Allah razı olsun bende büyüye uğradım çok esmalar ayetler okudum lakin karşımda eşimin eski akli dengesi bozuk ve devamlı büyü tekrarlayan eski karısı olduğu için devamlı okuma gerekiyor arkadaşımın yazdıklarınıda yapmayı düşünüyorum...Bu kadının büyü yapıp yaptırdığını hem bu işten anlayanlar söylüyor hem eşim evliyken gözüyle görmüş .Evim yok barkım yok eşimin bir emeklisi var kadın zengin ve çok beter ..Hayatımda kimseye büyü yaptırmadım ben izmire anadoludan geldim orada bu kadar büyücü yok..Ailemden kimsedede görmedim..İlk eşimden çok çektim dört çocuğumu babasız büyüttüm yıllar sonra evlendim şimdide elli yaşında sihre uğruyoruz bu ne ağır imtihandır... elimize kolumuza iğne batmalar evde gölge görmek daha neler neler yetimlerime dahi sirayet etti

• Like 1