Jump to content
Zennur

Noel...

Recommended Posts

Guest bidon

bu yılbaşı kutlaması bizim değil aslında.

gerçekten çok ilginç yılbaşı kutlamalarını hristiyanlığa yada satanizme bağlamak.burada insanın içindeki niyet önemlidir bence.yani biri hz İsa nın doğumunu kutlarken ki bu tarih 25 aralıktır 31 aralık değildir kimi de yeni bir yıla girmenin sevincini yaşayabilir.onlar hz İsa nın doğum gününü kutluyor olsalar dahi biz toplum olarak yeni yılı kutluyoruz hz İsa nın doğumunu değil.yani niyet farklı ama anlayana işte

• Like 1

nail baba mı geliyor yine. özenti türkler yeni yıla girince ne oluyor aynı gün aynı zaman 2011.. 2012 olsa nwy olmasa ney neyi kutladığını bilelim bi içip dıcıp dağıtmak için bahanemi arıyosun.hiç ilgilenmediğim konu ne kadar gereksiz .çam ağacı süsleme ve şaraplarda orta kısım insanlara kadar dağıldı hindiler mindiler küçük avrupa yolunda ilerliyoruz cehalettt

Guest bidon
gerçekten çok ilginç yılbaşı kutlamalarını hristiyanlığa yada satanizme bağlamak.burada insanın içindeki niyet önemlidir bence.yani biri hz İsa nın doğumunu kutlarken ki bu tarih 25 aralıktır 31 aralık değildir kimi de yeni bir yıla girmenin sevincini yaşayabilir.onlar hz İsa nın doğum gününü kutluyor olsalar dahi biz toplum olarak yeni yılı kutluyoruz hz İsa nın doğumunu değil.yani niyet farklı ama anlayana işte

farkındamısın hristiyanlara özenme çabası var insanlarımızda??

Noel baba aslen Türk'tür fakat deforme olmuş hali bu tabiki.Günümüzdeki imajına bundan 100 yıl önce felan bürünmüş veya büründürülmüş...:)

Yıl başı kutlamasını herkes yapıyor sadece Hristiyanlar değil çünkü bu Hristiyanlığa özel bişey değil.İşin suyu çıkarılıyor orası ayrı konu...

Hz İsa'nın doğumu 25 Aralıkta kutlanır...

• Like 1

evet yılbaşı kutlamaları sadece hristiyanlara ait bir gelenek değil.bütün dünyada kutlanan bir gün ama ısrarla hristiyan geleneği olduğu vurgulanmaya çalışılıyor.noel 25 aralıktır ve biz bunu kutlamıyoruz ama anlamak istemeyen beyınler anlamıyor işte

noel baba denilen adam aziz nikolas adlı bir keşiş misyoner...ben müslümanım ve benim hiçbir geleneğimi almayan kutlamayan hatta hakaretler yağdıran bir dini inancın temsşlcilerinin hiçbir etkinliğini kutlamayacağım gibi o gn normal günlerden farklı olarak ali-imran ve meryem suresini okuyup isa a.s. ve aline hediye edecem.bu gün isa adına sabahlara kadar içki içip isnalığn bittiği günleri yaşatanlara inat ben dinimi yaşayacam.zaten bir ayet bizi bu konuda ciddi bir şekilde uyarıyor,hangi kavme benzemk isterseniz sizi o kavimle haşredecem buyurmaktadır cenabı hak.bende bu insanlığı bile utandıracak hareketlerin yaşandığı bir kavimle haşrolmak istemem doğrusu.allah beni o yüce peygambere ümmet olaarak haşretsin yeter.

tüm dünya bizim ramazan bayramımızı kutluyor mu

ya da kurban bayramımız

hadi onu da geçtim 25 aralık Hz.İsa'nın (a.s) doğumu diye içki içip eğlenerek mi kutlanır aşırıya kaçılıyor ama demiyorum

ya daB Peygamberimizin(s.a.v) doğumunu da kutluyorlar mı yoksa hakret mi ediyorlar Peygamber Efendimizi sadece bir millete değil tüm dünyaya gönderildi ve son Peygamberdir(s.a.v)

hiç bir yılbaşıyı kutlamadım ve yine bu yılbaşıyı da kutlamayı düşünmüyorum sadece tarih değişiyor ve ben de diyorum ki bugünümü aratma sen bize Ya Rabbim :)

amin amin amin