Jump to content
camuro

Safer Ayı'nın İlk ve Son Çarşambası

Recommended Posts

Allah razı olsun sayenizde bizde bilinçlenip yararlanıyoruz.Allah bu paylaşımlarınızdan dolayı günahlarınızı affetsin,sizlere mağfiret etsin.

safer ayının son çarşambası 17 ocak salı akşamı başlıyor. atlamayalım arkadaşlar..arada bir güncelleyip hatırlatalım birbirimize

güncel..............

Birşey başıma gelmesin diye sakın sakın kendini, sabah siteden çıkarken düş, sol ayak bileğim kırıldı sandım :( hastahaneye hemen, tetkikler röntgenler kırık yok ama çok kötü zedelenme, çok ağrıyor :(

Birşey başıma gelmesin diye sakın sakın kendini, sabah siteden çıkarken düş, sol ayak bileğim kırıldı sandım :( hastahaneye hemen, tetkikler röntgenler kırık yok ama çok kötü zedelenme, çok ağrıyor :(

geçmiş olsun bu musibet ayında çok kaza ve ölüm oldu Efendimiz mecbur kalmadıkça yolculuğa çıkmayın demiş.Bu ayda arapların inancına göre baykuş görmek hiç iyi değilmiş.Neyse ki bu musibet ay bitiyor.

Bu akşam namazdan sonra 7 selam ayetlerini bir kağıda veya porselen tabağa yazıp suyunu içmeyi unutmayın.Ben latince yazıcam evdeki herkese içiricem aslında komuşuyada dağıtılıyormuş.ama yanlış anlarlar.Bir yıl korunursun.7 selam ayetleri namazdan sonra 11 defa okunur.

geçmiş olsun bu musibet ayında çok kaza ve ölüm oldu Efendimiz mecbur kalmadıkça yolculuğa çıkmayın demiş.Bu ayda arapların inancına göre baykuş görmek hiç iyi değilmiş.Neyse ki bu musibet ay bitiyor.

Bu akşam namazdan sonra 7 selam ayetlerini bir kağıda veya porselen tabağa yazıp suyunu içmeyi unutmayın.Ben latince yazıcam evdeki herkese içiricem aslında komuşuyada dağıtılıyormuş.ama yanlış anlarlar.Bir yıl korunursun.7 selam ayetleri namazdan sonra 11 defa okunur.

arapların inancına göre diyorsun bak...safer ayının ugursuz bir ay olduguda cahiliye döneminden kalma bir inançtan başka bir şey degildir....

bugun aksam namazından sonra son carsambaya gırıyoruz arkadaslar. dısardan alısverıs yapılmamalıymıs. bugun aksamdan yarın aksama kadar dısardan alısverıs yapmayın . aksam namazı sonra sı da 2 rekat namaz kılınmalı ve kaza belalaardan korunmak ıcın dua etmelıymıs. 1 sene buyuk belalardan emın olunuyor.

Hayır sanırım yanlış anlaşılma oldu baykuş görmek arap inancına göre uğursuzluk yani safer ayında görülürse ölüm olurmuş.Zaten normalde de uğursuzluk kabul ediliyor.Safer ayı arap inancına göre değil islamiyete göre;Haram aydır.

Safer ayı musibet ayıdır.Çünkü yeryüzüne 320 bin bela ve musibet iniyor.ve bunlar sene içinde dağılıyor.yapılan ibadetler ve dualar bize isabet etmemesi içindir.

bu akşam kılınması gereken namazı akşam namazından öncemi sonra mı kılmamız gerekiyor..?

Yalnız şunu da belirteyim birçok sitede bunun yalnış bir inanış olduğunu belirtenler de var.. Özellikle de Peygamberimizin (S.A.V) buna karşı çıktığı yönünde yazılar okudum ..durduk yerde şirk e sokmayın bizi???