Jump to content
camuro

Safer Ayı'nın İlk ve Son Çarşambası

Recommended Posts

12 Ocak 2013 Cumartesi günü Safer ayının son günü

Bugünde son çarşambası oluyor...

Teşekkür ederim cevabın icin

arkadaşlar bugün için her rekâtta 1 fatiha,17 Kevser,5 ihlas,1felak ve 1 nas süresi olmak üzere 4 rekat namazıda ben tavsiye ederim kılın inşallah

Allahümme ferricna biduhulis safer vahtimlena bilhayr vazzafer (ilk 15 gün bu dua yapılır-Son 15 gün biduhulis yerine bihurûcis denir. YANİ;

İlk 15 gün safer ayı duası ; Allahümme feccirna bi-duhuli’s-safer vahtim lena bi’l- hayri ve’z zafer

15 ‘ten sonra

Allahümme feccirna bi-huruci’s – safer vahtim lena bi’l- hayri ve’z zafer.

MANASI:

Allahım bizi saferin girişiyle ( 15’inden sonra çıkışıyla ) ferahlat , genişlet. Bize bu ayı hayırla va zaferle tamamlat.

*Safer ayı boyunca hergün bu dua 1 kere okunur.

BU GECE KILINACAK OLAN SAFER AYI NAMAZI PAYLAŞARAK DUYURALIM VE HAYRA VESİLE OLALIM İNŞAALLAH.

26 KASIM ÇARŞAMBA

Safer ayının ilk ve son çarşamba gecesinde, İMSAKTAN EVVEL kılınacak namaz:

(İSLÂM’da gece günden önce gelir. Yani Cuma günü, Perşembe Günü akşam ezanı okunduğunda giriyor)

1 Rekât : Fatiha’dan Sonra ; 17 Kevser Sûresi

2 Rekât : Fatiha’dan Sonda; 5 İhlâs Sûresi

3 Rekât : Fatiha’dan Sonra ; 1 Felâk Sûresi

4 Rekât : Fatiha’dan Sonra ; 1 Nâs Sûresi

Selam verdikten sonra:

7 defa “Estağfirullah El Azimé

11 defa “Salat-i Müncine (Salaten Tüncina) duası okunur.

SALATEN TÜNCİNA DUASI:

“Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî’il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi’s-seyyiât ve terfe’unâ bihâ a’lâ’d-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî’l-hayâti ve ba’del-memât birahmetike Yâ erhame’r-rahimîn.”

Namaz sonrası okunacak dua:

“Hasbünallahü ve nimel vekil nimel Mevla ve nimennasir” denilip “İnneke ala külli şey’in Kadir.”denilir.. Bundan sonra;

” Ya Rabbi, beni ve aile efradımı ve bi cümle mü’mini afat-ı semaviye ve aradiyyelerden (yer ve gök afetlerinden) ve cemi belalardan muhafaza eyle” diye dua edilir..

• Like 1

Arkadaşlar geçen yıl bu uygulamaları yaptım ve gerçekten azami olarak belaları atlattım.Bu yıl da bu gece yaptım bitirdim.Salı gecesı carçşamba gecesı oluyor.

16 ARALIK SALI GECESİ ÇEKİLECEK TESBİHATLAR VE OKUNMASI FAZİLETLİ SURELER.

Safer ayının her çarşamba gecesi yapılır.Özellikle son çarşamba gecesi çok önemlidir..İlave olarak 100 defa "Yâ Hâlık "100

"Sübbûhun Kuddûsün Rabbu’l-melâiketi ve’r-rûh” de okuyabilirsiniz.Allah'ın izniyle bir yıl beladan musibetden ve uğursuzluktan korunursun.

*Kurandaki selam ayetlerini ve salaten tüncina duasını 11 defa okuyun.sonra dua edin

Ey Allah'ım hz hüseyin,hz hasan,dedeleri hz muhammed s.a.v

yüzü suyu hürmetine, babaları hz Ali anaları hz Fatma ve ehli beyt hürmetine Bugünün şerrinden gelecek belalardan sen kâfi gel Allah'ım belaları def eden Bizden belaları kaldır.Allah'ım kazasız belasız bir yıl geçirmemizi nasip eyle amin.

Saferin son çarşambası yeryüzüne 320 bin bela ve musibet iniyor.

Not: İsteyen bunu her çarşamba gecesi yapabilir.

Safer ayının çarşamba günü,

özellikle son çarşamba günü bir takım sıkıntılara duçar olunabilir.

Bununla ilgili olarak Nakşibendi Şeyhlerinden Şeyh Feridüddin hazretlerinden nakledilmiştir ki:

'' Her sene Levh-i Mahfuz'dan dünya semasına 320.000 bela iner ki bunlar,Safer'in son çarşamba gecesinde ve gününde iner.Bu yüzden o gün,sene günleri içerisinde en zor gün olur.''

İşte o gece (özellikle akşam ile yatsı arasında olsa daha iyidir),7 selam ayetini misk,gülsuyu,safran mürekkebi ile bir kaba ( veya kağıda) yazıp su olan bir kap içerisine koymak suretiyle o sudan içen kimseye,Allahu Teala'nın izniyle o seneki belalardan hiçbir şey isabet etmez.

7 selam ayeti şunlardır:

1-Meryem suresi 15.ayet

2-Meryem suresi 33.ayet

3-Saffat suresi 79.ayet

4-Saffat suresi 109.ayet

5-Saffat suresi 120.ayet

6-Saffat suresi 130.ayet

7-Saffat suresi 181.ayet

meryem suresi ayet 15

Doğduğu gün, öleceği gün ve dirileceği gün ona selam olsun.

Meryem suresi ayet 33 - "Doğduğum gün, öleceğim gün ve dirileceğim gün selam ve emniyet benim üzerimedir."

Saffat suresi ayet 79 - Bütün âlemler içinde Nuh'a selam olsun.

Saffat suresi ayet 109 - Selam olsun İbrahim'e...

Saffat suresi ayet 120 - Selam olsun, Musa ile Harun'a.

Saffat suresi ayet 130 - Selam olsun İlyâsîn'e .

Saffat suresi ayet181 - Gönderilen bütün peygamberlere selam olsun.