Jump to content
Sign in to follow this  
sila1945

Balik Yahnisi

Recommended Posts

Balik Yahnisi

Balik YAHNİSİ

malzemeleri

1 kg. balık

1 arpacık soğan

1 çorba kaşığı zeytinyağı

1 demet maydanoz

2 çorba kaşığı sirke

tuz, karabiber

3-4 domates

1 tatlı kaşığı (silme) un

1 defne yaprağı

1 diş sarımsak

yapilisi

Tencereye yağı koyup kızdırın. Sonra sarımsağı ve rendelenmiş soğanı, ilâve edip hafifçe sararıncaya kadar 2 - 3 dakika kavurun. Sonra kılçıklarından ayıklanmış kuşbaşı doğranmış balığı ilâve edin ve bir iki defa çevirip sirkeyi ilâve edin. Kapağını, 1 - 2 dakika sonra ununu koyup karıştırın. Sonra, kabuklarını soyup ufak ufak doğradığınız domatesi, tuz, biber ve defne yaprağını ilâve edin. Tencerenin kapağını kapatın. 8-10 dakika kaynattıktan sonra indirin. Üzerine maydanoz serpip servis yapın.

Afiyet olsun

yarinin ve ertesi günü ne yemek yapacagimi biliyorum ama cuma günü icin bak bunu yapabilirim. baligim var iyi fikir tskler.

1 kg. balık

hangisi..

bu şekilde hiç balık yemedim, yememde sanırım...

1 killo balik kalabalik aile iin isterseniz az balikla deneyin tadimlik:confused:

aaaaa

bu ev isidir lokanta ve restorantlarda bulunmaz

Buyuk etli balik herhangi tur olursa olur isterseniz file baligi hazir temizlenmis satiliyor onunla da pisirebilirsiniz deneeyin cok kolay ve lezzetli

afiyet olsun

--- Sonraki mesaj ---

yarinin ve ertesi günü ne yemek yapacagimi biliyorum ama cuma günü icin bak bunu yapabilirim. baligim var iyi fikir tskler.

Hamarat oldugunuz belli gunlerin yemegini planlamis siniz

pisir ve fikrini bizlerle paylas anim

afiyet olsun

1 killo balik kalabalik aile iin isterseniz az balikla deneyin tadimlik:confused:

aaaaa

bu ev isidir lokanta ve restorantlarda bulunmaz

Buyuk etli balik herhangi tur olursa olur isterseniz file baligi hazir temizlenmis satiliyor onunla da pisirebilirsiniz deneeyin cok kolay ve lezzetli

afiyet olsun

--- Sonraki mesaj ---

Hamarat oldugunuz belli gunlerin yemegini planlamis siniz

pisir ve fikrini bizlerle paylas anim

afiyet olsun

silacim.. her pazar elime kagit kalem aliyorum mutfakda menu tablom var. pazaardan pazara menu yapiyorum cocuklara soruyorum esime soruyorum kafam rahat oluyor 7 günlük plan cikariyorum. fakat gecen hastaneye kaldirigimdan dolayi 2 gün icin planlar olmayinca sadece 4 günlük plan olmusdu:) yoksa senelerdir 7 günlük menu yapiom:) tavsiye ederim:) yoksa yarin ne yapayim bugun ne yapayim diye düsünüp sinir ederdim kendimi:)) bu tarifi bir cok kez yaptim evde kendim..kilciksiz hazir baliklar var buzlukda satilanlardan onlardan aliyorum atiom buzluga 1 kiloluk posetlerde.. onu acip küp küp yada yan serit seklinde kesiom.bende kesinlikle icine defne yapragi atiom pisirirken harika oluyor:)

• Like 1

bunu yapabilirim, balik diyet listemde, bol bol yenir yaninda salatayla....

tam senin arzuna gore mormeneksem afiyet olsun canim

tam senin arzuna gore mormeneksem afiyet olsun canim

Bu tarifini yarın deniyecegim. Bugün kağıtta balık yaptım, yanına da bol salata....:)

silacim.. her pazar elime kagit kalem aliyorum mutfakda menu tablom var. pazaardan pazara menu yapiyorum cocuklara soruyorum esime soruyorum kafam rahat oluyor 7 günlük plan cikariyorum. fakat gecen hastaneye kaldirigimdan dolayi 2 gün icin planlar olmayinca sadece 4 günlük plan olmusdu:) yoksa senelerdir 7 günlük menu yapiom:) tavsiye ederim:) yoksa yarin ne yapayim bugun ne yapayim diye düsünüp sinir ederdim kendimi:)) bu tarifi bir cok kez yaptim evde kendim..kilciksiz hazir baliklar var buzlukda satilanlardan onlardan aliyorum atiom buzluga 1 kiloluk posetlerde.. onu acip küp küp yada yan serit seklinde kesiom.bende kesinlikle icine defne yapragi atiom pisirirken harika oluyor:)

Once gecmis olsun ablacim Insallah simdi iyisindir

Masallah supersin her zaman planli olmak guzeldir bazan aksilikler olsada sabah kalkinca telaslanmazsin bu gun ne pisiricem diye Balikta defne yapragi koymak sarttir kokusu ve lezzeti icin kulanilir

--- Sonraki mesaj ---

Bu tarifini yarın deniyecegim. Bugün kağıtta balık yaptım, yanına da bol salata....:)

vavvv

Seni kiskandim yarin bende diyete basliyorum Insallah :wallbash:

bide neler yedigini paylasirsan sevinirim:D