Jump to content
munhani

Ilkyardim: Hickirik

Recommended Posts

Göğüs ve karın boşluğunu ayıran solunumda rol alan diafram adlı adelenin düzensiz kasılmasıyla ortaya çıkar peşpeşe ve uzun süre devam eden hıçkırık solunumu aksatır ve kişiyi rahatsız eder. Soluğunu bir süre tutturmak ya da su içirmek düzelmeyi sağlayabilir. Başarılı olmazsa bir torba yada poşet içindeki hava kısa süre solunarak hıçkırık sonlandırılabilir.

Ankara Tabip Odası İlkyardım Eğitimi Komisyonu İlkyardım Eğitimi Kursu Ders Notlarından Alınmışır.

ALINTI

• Like 1

VALLA.......... en iyi yöntem nedir biliyormusunuz..... devamli denerim hicde sasmamisimdir. inanarak yapilmasi lazim elbet.. ne zama n hickirik tutsa ayni anda derimki peygamber efendimizi asla hayatinda hickrik tutmamisdir dedigim an bendeki hickirikda kesiliyr deneyin ve görün evel allah asla yanitlmadi beni .

• Like 2

şaşmaz çözüm: bir kaşığı, su dolu bir bardağa ters koyun. kaşığın ağzını şakağınıza dayayarak bardaktaki suyu içmeye çalışın. mucize gibi birşey gerçekleşir..hıçkırık kesilir...

• Like 1

VALLA.......... en iyi yöntem nedir biliyormusunuz..... devamli denerim hicde sasmamisimdir. inanarak yapilmasi lazim elbet.. ne zama n hickirik tutsa ayni anda derimki peygamber efendimizi asla hayatinda hickrik tutmamisdir dedigim an bendeki hickirikda kesiliyr deneyin ve görün evel allah asla yanitlmadi beni .

denicem bunu ...

şaşmaz çözüm: bir kaşığı, su dolu bir bardağa ters koyun. kaşığın ağzını şakağınıza dayayarak bardaktaki suyu içmeye çalışın. mucize gibi birşey gerçekleşir..hıçkırık kesilir...

akrobatik hareketlere ne gerek var sen benim dedigimi yp bak nasilda sip diye kesiliyor ):)):D:D

akrobatik hareketlere ne gerek var sen benim dedigimi yp bak nasilda sip diye kesiliyor ):)):D:D

her seferinde kesti ama, netice iyiydi...:D

7 yudumda su içme tedavisi... bir bardağa su koyup oturuyorsunuz. 7 yudumu bi anda değil tek tek içiyorsunuz. sonuç: muazzam. denendi %100 ÇALIŞIYOR!!!!

ben de guzel bı yontem önericem. genelde cocuklarda ve bayanlarda işe yarıyor. karsınızdakı hıckıran kısıye cok korkmus gıbı bakarak boynunda saclarının arasında vs vs. uydurun ıste herhangı bıryerınde kocaman bı orumcek yada böcek var deyın. karsıdaki feci bı cıglık atıyo genelde ama % 100 basarılı bır yontem . kesın gecıyor. şaka yapmıyorum cok ciddiyim. erkekler pek korkmadıgından ıse yaramıyo. korku burdaki etkili faktor sanırım. ben hep baskalarında uygulamıstım ama bende olunca kendıme yapamıyordum. ben de burdakı yontemlerı uygularım artık.

benım hıckırığımı kesen tek yöntem var, yıllar önce arkadaşım önerdı, ve sadece bu yöntemle kurtuluyorum hıckırıktan;

bır bardak su ıceceksınız ama suyu ıcerken başka bırısı sızın kulaklarınızı tıkayacak, hepsı bu

• Like 1