Jump to content
Sign in to follow this  
benedenben

Enerji Merkezlerinizi Nasıl Seslendirirsiniz?

Recommended Posts

KÖK MERKEZİNİ SESLENDİRME

İlk sesinizi çıkartın.Sesinizi mümkün olduğu kadar derinden perdeleyerek, ''A'' sesini çıkartın.Bunu soluğunuzu verirken söyleyin.Bu sesi normal konuşRYma sesinizle veya daha sessiz olarak çıkartın.

''A'' sesini çıkarırken,dikkatinizi kasık bölgenizde bulunan kök çakrasına verin.Soluğunuzu verirken,sanki kök merkezinizde oturuyormuşsunuz gibi ''A'' sesini çıkartın.''A'' sesini boğazınızda yankılandığını hissedeceksiniz,ama titreşen bölgenin omurganızın alt kısmındaki kök merkeziniz olduğunu gözünüzde canladırın.

Bir dakika boyunca soluğunuzu verdiğiniz her sefer bu sesi çıkartın,sonra durun ve gevşeyin.

 

KUYRUKSOKUMU MERKEZİNİZİ SESLENDİRME

Şimdi dikkatinizi omurganızdan yukarıya ikinci çakranız,kuyruksokumu merkezine yöneltin.Bu merkez,kasık bölgenizde veya yaklaşık olarak göbeğin 8cm. altında yer alır.

Soluğunuzu verdiğinizde ''Ooo'' sesini çıkarın.Bu ''Ooo'' sesini,.Önceden olduğu gibi,bu sesin ikinci enerji merkezi boyunca kasık bölgenizde titreştiğini hissetmeyi deniyin.Bunu bir dakika süreyle yapın,sonra durun ve gevşeyin.

 

GÜNEŞ SİNİRAĞI MERKEZİNİZİ SESLENDİRME

Göbeğinizi üzerinde üçüncü enerji merkezini,güneş sinirağı çakrasını bulun.Bu göğüs kemiğinizin alt kısmından göbeğinize kadar uzanıır.

Soluğunuzu verdiğinizde dikkatinizi buraya verin ve ''Ohh'' sesini çıkartın.Bunu bir dakika süreyle yapın sonra durun ve gevşeyin.

 

KALP MERKEZİNİZİ SESLENDİRME

Şimdi dikkatinizi göğüs bölgesinde,özellikle kürek kemikleri ve göğüs kafesinin en alt kısmı arasında yer alan 4.çakraya,kalp merkezine verin.

Bu merkeze odaklandığınızda ''Ahh'' sesini çıkartın.Bu sesin,göğüs boşuluğunuzda baştanbaşa yankılandığını hissedin.Bunu bir dakika süreyle yapın,sonra durun ve gevşeyin.

 

BOĞAZ MERKEZİNİZİ SESLENDİRME

Boğaz merkeziniz olan 5.çakra boğazınızın merkezinde yer alır.Esasında,tüm boynunuzu boğaz çakrası olarak düşünebilirsiniz.Dikkatinizi burada odaklanmış olduğu halde ''Ayyy'' sesini çıkartın.''Ayy'' sesinin boğazınızda,çakranın taçyapraklarının hafif bir esinti değmişçesine dalgalanmasına neden olarak,titreştiğini hissedin.Bunu bir dakika süreyle yapın sonra durun ve gevşeyin.

 

ALIN MERKEZİNİZİ SESLENDİRME

Bir sonraki enerji merkezi kaşlarınızın arasında yer alır,yaygın olarak aln çakrası diye bilinmesinin nedeni budur aynı zamanda 3.göz çakrası diyede bilinir.Burada soluğunuzu verin ve ''Eyyy'' sesini çıkartın.Bunu bir dakika süreyle yapın,sonra durun ve gevşeyin.

 

TAÇ MERKEZİNİZİ SESLENDİRME

En sonunda başınızın tepesinde olan taç merkeziniz için ''İ'' sesini çıkartın.Çakra uzamanları bize bu merkezin 1000 tane taç yaprağı olan bir lotus çiçeğine benzediğini söylerler.''Eee'2 sesini çıkartırken bunu hayalinizde canladırın,ses bu bin taç yapraklı çiçeği baştan başa titretsin ve tüm taç yaprakları uçuştursun.Bunu bir dakika süreyle yapın,sonra durun ve gevşeyin.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest majisyen

güzel çalışmaymış dikkatten kaçmış tşk...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest lailaminor

Ben ilgi gosterdim hatta uyguladim...Ama tsk msj yazmadim. Digerlerini de yazarsan sevinirim. Simdiden tsk'ler...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...