Jump to content
Guest cero26

20'lik Dişi ve Dişleri Sıkma

Recommended Posts

Guest cero26

Arkadaşlar 21 yaşında olduğuma göre sanırsam yirmilik dişim oluyor :D soldaki çıktı şimdi sağdaki çıkarken diş etimi acıtıyor. o sorun değil de gece yatınca dişlerimi çok sıkıyorum galiba diş etlerim acıyor :( daha önce pek olmıyordu bu 20 lik dişten dolayımıdır.sabah kalktığımda yeni çıkan dişimin eti şiş oluyor:confused:

Bu diş sıkmaya nasıl engel olabilirim acaba bi fikriniz var mı?

çıkmaz o çektir bence.benimki 25 yaşımda çıktı.çıkamadı daha doğrusu öyle saplanıp kaldı ete.doktor kerpetenle söküp çıkardı resmen.

var tabii olmazmı hiç :Dşu boksörlerin kullandığı ağızlıkmıdır dişlikmidir ne meretse ondan al yatmadan önce geçir ağzına :Donu sıkarsın dişlerin yerine sünger bob seni:Dkafana birşeyleri takıyosun belli sıkmanın sebebi bu relax ol biraz

Guest cero26
çıkmaz o çektir bence.benimki 25 yaşımda çıktı.çıkamadı daha doğrusu öyle saplanıp kaldı ete.doktor kerpetenle söküp çıkardı resmen.

sol taraftaki böyle acıta acıta çıkmıştı şimdi diğerlerinin boyuna ulaşınca acıtmaz heralde. asıl sorun dişlerimi çok sıkıyorum uyurken diş etlerim acıyor resmen

--- Sonraki mesaj ---

var tabii olmazmı hiç :Dşu boksörlerin kullandığı ağızlıkmıdır dişlikmidir ne meretse ondan al yatmadan önce geçir ağzına :Donu sıkarsın dişlerin yerine sünger bob seni:Dkafana birşeyleri takıyosun belli sıkmanın sebebi bu relax ol biraz

Sınavlar vardı onlarda bitti. aslında taktığım bişey yok çok rahat hissediyorum ya da farkında değilim? gündüz takmayıp gece uyurken mi takıyorum yok? yoksa bunlar bi çelişki mi :D:D sağol abi önerin için memlekete gidince alayım onlardan bi tane ama inş uyurken boğazıma kaçmaz :D:D

sol taraftaki böyle acıta acıta çıkmıştı şimdi diğerlerinin boyuna ulaşınca acıtmaz heralde. asıl sorun dişlerimi çok sıkıyorum uyurken diş etlerim acıyor resmen

--- Sonraki mesaj ---

Sınavlar vardı onlarda bitti. aslında taktığım bişey yok çok rahat hissediyorum ya da farkında değilim? gündüz takmayıp gece uyurken mi takıyorum yok? yoksa bunlar bi çelişki mi :D:D sağol abi önerin için memlekete gidince alayım onlardan bi tane ama inş uyurken boğazıma kaçmaz :D:D

rica ederim ceronimo :Dyahu senin boğazda maşallah İstanbul boğazı gibi herhal :Ddikkat etde yanlışlıkla küçük dilinide yutma sakın :Dsende bu boğaz varken değil dişliği boks eldiveini bile yutabilirsin :Devet öyledir stres yapmışsın biraz .bende çok yapıyorum bazen sabah kalkıyorum çenem ağrıyo .sanki muhammed aliden yumruk yemiş gbi uyanıyorum.:Duyumadan önce kitap felan oku şu relax new age müzikleri var onları dinle belki yararı olur:D

he aklıma geldide sen geçen döndükten sonramı oldu bu acaba:D

ben de iiki taraftan çektirdim ilki kolay oldu da ikincisi çok zor çıktı 3 yıl geçti hala çekilen yer yamuk ve oyuk ağzımın içinde.ben mecburdum ama büyümüyordu öyle ete saplanıp kalmıştı.dişçi sizi yönlendirir

Guest cero26

ondan önce de yapıyordum galiba sabah kalktığımda dişlerim birbirine japonla yapıştırılmış gibi uyanıyodum :D 3 gün önce döndüm(yani döndürüldüm :D) bugün dişlerimi sıkınca acıyor bide dişlerim sallanıyor dökülecek bu gidişle :D

yattıktan en az 40 dk sonra uyurum gece yatarken esma okuyorum okurken uyuyakalıyorum :)

Guest cero26
psikolojik olabilir sebebini mutlaka öğren

büyük ihtimal. son 10 gündür sınavlar vboğuşuyorum o haricinde bi iki şey daha. çok rahatım aslında belki okuduklarımın etkisi belki de bana edilen duaların ama demek ki farkında olmasamda üstümde stres varmış..

esmalara ara ver uyurken başka şeylerle meşgul ol biraz .ne olursa olsun o esmaların belli bir enerjisi ve etkisi var.ben uyumadan önce yaparken uyutmuyodular beni:Dhiç olmadık şeyler oluyodu.sen hangi esmaları çekiyosun