Jump to content
güley

Karabasan Neden Gelir, Niye Olur?

Recommended Posts

Cin taifasindan olmaları muhtemeldir...genellikle ekmek kırıntisina gelirler yatağa ole girmeyin...ayetel kürsi ye başlayınca giderler bana 3-4 sefer geldi gönderdim evvelallah..

fotokobi cektirip yattaginizin bulundugu duvara tavana ayetel kursi asin bas ucunda olsun hemde ayak ucunuzda

fotokobi cektirip yattaginizin bulundugu duvara tavana ayetel kursi asin bas ucunda olsun hemde ayak ucunuzda

okumadığınız ayetel kursi size faydalı olamaz. uyurken edep en ayak tarafında ayet olması hiç hoş bir durum değildir bilgilerinize.

okumadığınız ayetel kursi size faydalı olamaz. uyurken edep en ayak tarafında ayet olması hiç hoş bir durum değildir bilgilerinize.

hadi ya o zaman neden insanlar muska tasiyorlar uzerlerinde dua ayet tasiyorlar duvarlarida

karinca duasi gibi ayetler var begenen arkadas bir daha dusun neyi begendini

muslumanlar gecmiste ve simdi onun bunun bilmeyenlerin soylediklerine itimat edip inandiklari icin cok seyler kayip ettiler muslumanlik cok zarar gordu cok canlar yandi

ayak ucunda da olmazmis ben bilmem karabasan bas ucuma yaklasamadi bile, sadece bacaklarima

oturdu ...ey ahali bir daha dusun

--- Sonraki mesaj ---

bilgilerinize sunulur okuyamasanizda dinlemenizde inanmanizda duvarinza asmanizda uzerinizde tasimanizda faydali olur

hadi ya o zaman neden insanlar muska tasiyorlar uzerlerinde dua ayet tasiyorlar duvarlarida

karinca duasi gibi ayetler var begenen arkadas bir daha dusun neyi begendini

muslumanlar gecmiste ve simdi onun bunun bilmeyenlerin soylediklerine itimat edip inandiklari icin cok seyler kayip ettiler muslumanlik cok zarar gordu cok canlar yandi

ayak ucunda da olmazmis ben bilmem karabasan bas ucuma yaklasamadi bile, sadece bacaklarima

oturdu ...ey ahali bir daha dusun

--- Sonraki mesaj ---

bilgilerinize sunulur okuyamasanizda dinlemenizde inanmanizda duvarinza asmanizda uzerinizde tasimanizda faydali olur

sinirlenmenize gerek yok :) mantıklı düşünün neredeyse her evde kuranı kerim var o zamn kuranın bulundugu eve kuffar ehli cinlerin girmemesi lazım ;) muska lara gelince muskalardaki sır farklıdır. orda vefk veya tılsımlarla yanınıza koruma verilir bundan dolayı karabasan yaklasamaz. ayetel kursuyu okudugunuzdada gorevliler gelir ve yanınıza kimseyi yaklastırmaz. ama duvara asmak okumamak gösterişten öteye gitmeyeceği gibi ayak tarafına konulması buyuk bir saygısızlıktır. kurana saygı demişken küçük bir kıssayı da bu vesileyle paylaşmak isterim ;

Osman Bey bir gün Şeyh Edebali’nin evinde misafir olmuştu. Gece, vakit hayli ilerleyince istirahat etmek üzere odasına çekilmişti. Fakat yatmak üzereyken rafta gözüne ilişen Kuran-ı Kerim’e saygısından dolayı yatamadı. Uyuyamadı. Kuran’ı alıp okumaya başladı.

O gece sabaha kadar Kuran okudu. Tam 6 saat. Hikmet-i İlahi, Osman Gazi Han’ın Kuran’a olan bu saygısından dolayı her okuduğu saate 1 asır lütuf edilmiş, hanedanı 6 asır hükümdar olmuştur 7 cihana.

sinirlenmenize gerek yok :) mantıklı düşünün neredeyse her evde kuranı kerim var o zamn kuranın bulundugu eve kuffar ehli cinlerin girmemesi lazım ;) muska lara gelince muskalardaki sır farklıdır. orda vefk veya tılsımlarla yanınıza koruma verilir bundan dolayı karabasan yaklasamaz. ayetel kursuyu okudugunuzdada gorevliler gelir ve yanınıza kimseyi yaklastırmaz. ama duvara asmak okumamak gösterişten öteye gitmeyeceği gibi ayak tarafına konulması buyuk bir saygısızlıktır. kurana saygı demişken küçük bir kıssayı da bu vesileyle paylaşmak isterim ;

Osman Bey bir gün Şeyh Edebali’nin evinde misafir olmuştu. Gece, vakit hayli ilerleyince istirahat etmek üzere odasına çekilmişti. Fakat yatmak üzereyken rafta gözüne ilişen Kuran-ı Kerim’e saygısından dolayı yatamadı. Uyuyamadı. Kuran’ı alıp okumaya başladı.

O gece sabaha kadar Kuran okudu. Tam 6 saat. Hikmet-i İlahi, Osman Gazi Han’ın Kuran’a olan bu saygısından dolayı her okuduğu saate 1 asır lütuf edilmiş, hanedanı 6 asır hükümdar olmuştur 7 cihana.

benim sinirlendigim yok hayal kurmayin hadi ya cumleye baslamis biri olarak sinirlendigimi mi dusunuyorsunuz ...demogoji yapmayin bunun size ve cevrenize faydasi olmaz zarari olur ...benim odami girmedi mi diyorum sadece ayak tarafimdan yaklasabildi ...saygidan bahsediyorsunuz duvara kurani asmaya gosteris diyorsunuz sizi kuarni kerimi evlerinde bulunduranlara,duvarlarinda asili olanlara, kurani kerime saygili olmaya davet ediyorum ve anlatiginiz olaya gore benmi saygisiz oluyorum siz mi ...eee birde bunu okuyun ...size baska soyleyecek birsey bulamiyorum mantikli olmami istiyorsunuz halinize bakarmsiniz

KARABASAN(kötü cinler,şeytanlar)İÇİN KAHIR (uzaklaştırma)DUASI.

Ebu Dücane (r.a.) ALLAH Resulü (s.a.v.)´nün huzuruna gelip:

"Ya Resulullah! Yatağıma yattığım zaman değirmen sesi, arı vızıltıları gibi sesler işitiyorum. Simşek parıltısı gibi şeyler görüyorum. Başımı kaldırıp baktığımda evimin orta yerinde siyah ve uzun gölge gibi bir şeyin olduğunu görüyorum. Yakalamak için elimi uzattığımda derisinin üzerinde ki kılların kirpi kılları gibi olduğunu ve ağızından yüzüme doğru ateş parçaları attığını görüp beni yakacağını zannediyor, uyuyamıyorum, korkuyorum." dedi.

Resülü Ekrem (s.a.v.) buyurdular:

"Ey Ebu Dücane, evinize gelen korkunç bir mahluktur. Bana bir kağıt ve kalem getiriniz."

Getirilen kağıt ve kalemi Hazreti Ali (k.v.)´ye verdi ve "Bismillah diyerek (yukarda ki duayı) yaz." buyurdu.

Ebu Dücane (r.a.) diyor ki:

"Resulü Ekrem (s.a.v.)´in yazdırdığı bu mektubu götürüp yastığımın altına koydum ve yattım. Gece yarısı uyanmıştım. Kulağıma şöyle bir korkunç ses geldi:

Lat ve Uzza´ya yemin ederim ki bizi yaktın. Bu mektubun sahibi hakkı için bu mektubu kaldır. Senin evine bir daha gelmeyeceğiz."

Ebu Dücane (r.a.) diyor ki:

"Sabahleyin erkenden kalkıp Resulü Ekrem (s.a.v.)´in arkasında sabah namazı kıldım. Cinlerin feryadını Resulü Ekrem (s.a.v.)´e haber verdim."

Resulü Ekrem (s.a.v.) bana şöyle buyurdu:

"Ey Ebu Dücane! O mektubu kaldır. Beni hak peygamber olarak gönderen ALLAH´a yemin ederim ki eğer o mektubu kaldırmazsan onlar kıyamete kadar azap içinde kıvranırlar."

NOT:bu duayı evinizin duvarına asmanızda kafidir.şifa görüldükten sonra Peygamberin isteğine uyulup kaldırılmalıdır.

Ayak ucunda olması Kuran'a büyük bir saygısızlık olur.!

böyle durumda okumak daha faydalıdır.ayak ucuna konmasıda uygun değildir kanımca...

takildiniz ayak ucu ayak ucuna ,ayak ucuna koymaniz gerekmiyor tavana as olmazsa ,odanin dort kosesine as ...

Okumadan bir faydası olmaz, Kuran süs gibi bi köşede tutulsun diye onca zahmet(Allah için zahmet değil) gökden insanlara indirilmedi...

Bir evde ezbere de Kur’an-ı kerim okunmuyorsa, o ev kabir gibidir. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:

(Evlerinizde Kur’an okumayı artırın! Kur'an okunmayan evin hayrı azalır, şerri çoğalır, o ev halkına darlık gelir.) [Dare kutni]

Hadis-i şerifte, (Sabah-akşam, Haşr suresinin son üç âyetini okuyan şehid olarak ölür)

Hiçbir hadiste Kuranı asın kitaplığa tabloya koyunca faydası olur denmiyor, okunursa faydası olur deniyor...