Jump to content
güley

Karabasan Neden Gelir, Niye Olur?

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar bende başıma gebir olayı anlatmak istiyorum tahmini olan varsa yada ne olduğunu bilen beni nu konuda aydınlatabilirmi 2008 yılında bi akşam nöbettim bitti biraz eğlendikten sonra evime geldim yanlız yaşıyordum biraz alkol vardı ve çok yorgundum ve yattım ama çok kısa bir süre sonra odanın kapısının açıldığını hissettim ama kafamı cevirip bakamıyordum o an için mevsim yazdı üzerimdeki ince örtünün yavaş yavaş çekildiğini hissediyordum ama hala bakamıyordum ama aklıma ilk gelen aile ferdlerinden birisi üzerimdeki örtüyü alıyordu bir anda kendime geldim evde benden başka birisi yoktu ve bi şey benim ayak bileklerimden tutup yataktan çekmeye başladı işte o an çok korkmuştum besmele çekmeye çalıştım ama dilim dolanıyordu bağırıyordum sesim çıkmıyordu kımıldayıp bakmak istediğimde haerketsizdim ve hala çekiliyordum ve nasıl olduğunu anlayamadım birden besmele çektim ve herşey durdu hemen kalkıp ışıgı yaktım evde benden başka kimse yoktu çok korkmuştum ve sabah ezenı okunana kadar balkonda oturdum uyuyamadım zaten kısa bir süre sonra tayin nedeniyle taşınmak zorunda kaldım çok enterasandırki eşyaları taşırken yattığım yaaltında yasini şerif kitabı çıktı ama onu ben oraya hayatta koymam aileme sordum onlarda kesinlikle biz koymayız dedi çok şaşırdık ve birdaha tekrarlanmadı allaha şükürler olsun

peki buna nasıl bir açıklama gelecek sizlerden bekliyorum arkadaşlar bunu yapan nedir

üzerinde örtünün çekilmesi olayı bende de olmuştu. bir süre sonra kıpırdamayı başardığımda örtüyü geri çektim ama bi güç geri çekti. ama en son örtüyü ben çektim...

ben bi ara rüyaya yatmıştım hiçbirşey göremediğim gibi sabaha kadar korkuttular o aralar bana çok karabasan oldu birde bir zikir vardı onu her okuduğumda oluyordu bende ellerim ayaklarım uyuşuk ama var gücümle gidin başımdan ben sizi çağırmadım ben dua okudum diye vurgulu bişekilde diyorum sesli değilde içimden sonra bana rüyamda LA İLAHE İLLALLAH söyle o zaman rahatsız etmeyiz dediler o gün bugündür yatarken mutlaka söylerim ve Allaha şükür öyle bir sorunumda yok

Banada bazen karabasan geliyor odada garip cisimde bişey görüyorum kısa boylu ve ağırlık basıyor onu üzerimden atıp kurtuluyorum ama merak ettiğim mesela o bastırdıkca hiç karsılık vermezsen ne olur öldürürmü yada kendiliğinden mi yok olur tabi bunu denemek hoş olmasa gerek ilk saniyede insan bitiyor :)

karabasan genelde büyüden cinden olur...bazan cok nadiren gece agir yemekten huzursuz yatmaktan karabasan olur ama bu eskiden beri bilinen cin olayi...

Bana da bir ara çok oluyordu Allah'a şükür yaklaşık 1 senedir her şey normal... Dua okumadan uyumayın arkadaşlar.

Ben 10 yaşıma kadar bu karabasandan çok korkardım.Ama insan uyku felci olduğunu bilince karabasan olayı olsa bile sakin davranmaya başlıyor.

Bilim karabasanı red ediyor madem peki,zikir çektiğin dönemlerde,fazla ibadet halinde bulunduğun dönemlerde ya da tam tersi dönemlerde karabasan olayları artıyor.Evet,beyin kaslara hareket etme emirini yolluyor,kaslar aktif olamıyor burayı anlıyorum ve gayet bilimsel.Ama bu konuma getiren sebepler sadece fazla yemek,stres vs mi ? Ben uyku uyanıklık arasında üstümde ağırlık hissettim herkes gibi,ama ben gözlerimi açabildim bilincim vs yerindeydi ve üstümde hırıltıyla duran simsiyah bir varlık vardı.Bunu gördüm,rüya değildi.Korkudan gözlerimi kapadım ve bildiğim tüm duaları içimden okudum.Ve bu durumu karabasan diye yorumladım,benim ki başka bişey o zaman !?

Guest siriusx

Uyku apnesi, diye bişi vardır.

bunu da araştırabilirsiniz.

uykuda boğaz yapınızdan dolayı solunumunuz engellenir.

çok bilinen bir patolojik kabus fenomeni. dünden bugüne, rastladığına inanmayan, korkutmadığı birey kalmamıştır herhalde. uyku felci demek daha doğru olur. sağdan soldan duyduğumuz şeyler, bilinçaltımıza etki ediyor, rüyamızda gördüğümüzü düşündüğümüz fenomenler bu duyduklarımızla örtüşüyor. dua edince gitmesi olayı da, saptırma. belli bir dilimi var. 5-6 yıldır rastlaşmadık kendisiyle.