Jump to content
Sign in to follow this  
Uyarıcı

Müslümanım Diyen Herkesin Bakması Gereken Bir Konu...

Recommended Posts

 

Ne olacak bu müslümanların hali sorsan en doğruyu kendileri yapıyorlar sorsan hepsi cennete gidecek Ayet derki;eğer gerçekten inananlarsanız üstün olan sizsinizdir. Hani nerede üstünlüğünüz ama önlerine hiç bakmıyorlar yedikleri yemekler içtikleri içecekler bindikleri araçlar kullandıkları aletler ve Savaş aletleri bile hep yanlış yapıyor dedikleri milletlere ve dinlere ait... Bugün savaş çıksa mermiye kafa atacağınızı mı sanıyorsunuz? Demek ki ortada yanlış giden bir şeyler var? Ama gelin görün ki hiç düşünmüyorsunuz? Zaten okuduğunuz Kuran'da bunu diyor sizlere NE KADAR AZ DÜŞÜNÜYORSUNUZ...

 

Akılla hareket eden her zaman 1-0 önde olur.. Akıl duygudan önce gelmeseydi gönül akıldan aşağıda olur muydu.. Seçim akıllıca olursa gönülde o kadar uzun sever o kadarda az üzülür...

 

İlim sahibi bir kul gelip Elle Yontulmuş yapıtlara yönelmeyi yasaklıyor.. O gidince arkasından gelenlerde Yönelin Bunu Tanrı İstedi Diyor... Yaratıcının izin vermediğini kim yapabilmiş ki

:) İzin senin dilediğin gibi kullan.. Ama akıllıca.. Mantıksız olma... Sence hangisi mantıklı? Akıl gereksiz olsa zirvede olur muydu? Akıl üstün olmasa üretim olur muydu? Akıl olmasa insanlık olur muydu? Mantık olmasa çözüm olur muydu? Unutmayın mantık yürütmeden yapılan her iş ezberdir... Ezbere hayat yaşamayın.. Düşünün... Ne kadar çok düşünürseniz o kadar çok anlarsınız...

 

Görünen ve Görünmeyende Onun İsmidir.. Yaşayan ve Yaşatanda Odur.. Hayat Odur... Can onun İsmidir.. Bütün Güzel İsimlerde Onundur.. Onun sizdeki Can ismi olmasa sizin hiçbir hükmünüz yoktur.. CAN (HAYAT) ismi o kadar önemlidir ki o isim olmazsa Ne MÜLK kalır Ne ADALET diğer bütün isimler manasız KAlır O size sizden Daha Yakınım Derken En Büyük Hata Onu UZaklarda Aramanız... Oysa Başarmak İçin Adım Atmak Gerekir.. Bu Yüzden Çalışmak İBadetin Temelidir..

 

Akıl bize yaratıcının en büyük armağanı olduğuna göre onu en iyi şekilde kullanın bugün kendinize bir iyilik yapın mesela geleceğinize ve size zarar verecek ve sizi yavaşlatan her şeyden vazgeçin... Duygularınızı ve alışkanlıklarınızı bir kenara atın eğer aklınızı iyi kullanıyorsanız o size en güzelini hediye edecektir... Aklı kullanmanın en iyi yolu düşünmekten geçer... Siz farkında değilsiniz belki ama beyin sürekli düşünür zaten... Bu sistemi iyi kullanın... Çünkü bu sistemin karşılığı paha biçilemez..

 

 

 

381784_258994790829441_100001567650520_7-1.jpg

 

ALIN SİZE SÖZDE MÜSLÜMAN ARAPLAR....

 

“Biz Araplar, özellikle de eğitimli olanlarımız, Siyonist harekete karşı büyük bir sempati beslemekteyiz. Paris’teki heyetimiz dün Siyonist hareket tarafından barış konferansına sunulan önerilere tümüyle aşinadır ve bunları ılımlı ve uygun öneriler olarak değerlendirmekteyiz.”

 

1968 yılında Kudüs'te biraraya gelen 28. Siyonist Kongresi, "Kudüs Programı"nda belirtilen beş noktayı Siyonizmin günümüzdeki amaçları olarak kabul etmiştir. Bu noktalar şöyledir...

 

1.Yahudi Halkının birliği ve İsrail'in Yahudi yaşamında sahip olduğu merkezi önem;

 

2.Yahudi Halkının, tüm ülkelerden yapılacak göçler (Aliyah) yoluyla, tarihi anavatanı olan Eretz Israel'de bir araya gelmesi;

 

3.Adalet ve barış vizyonu üzerine kurulu olan İsrail Devleti'nin güçlendirilmesi;

 

4.Yahudi ve İbranice eğitiminin ve Yahudi ruhani ve kültürel değerlerinin teşvik edilmesi yoluyla Yahudi Halkının kimliğinin korunması;

 

5.Yahudi haklarının her yerde korunması. Cuma Süresi 5. Ayet: Tevrat’la yükümlü tutulup da onunla amel etmeyenlerin durumu, ciltlerle kitap taşıyan eşeğin durumu gibidir. Allah’ın âyetlerini inkâr eden topluluğun hâli ne kötüdür! Allah, zalimler topluluğunu hidayete erdirmez. (Yani yahudilere tevratla amel edin diyor)

 

KIYAM

Kuranda bahsedilen kıyam sizin bildiğini gibi saatlerce ayakta beklemek değil anlam bütünlüğüne göre yaratıcı için emek sarf etmek demektir.

 

RÜKU

Kuranda bahsedilen rüku sizin yaptığınız gibi boyun eğip beklemek değil anlam bütünlüğüne göre başınıza gelen her türlü olayı kendi ellerinizle yaptığınızın sonucu olduğunu kabul etmek ve istemediğiniz bir şey geldi ise de buna isyan etmeden kabul edip yaptığınız hatayı görüp bunu en güzeliyle değiştirmek demektir.

 

SECDE

Kuranda bahsedilen secde sizin yaptığınız gibi yere kapanmak değil yaratıcının evvelde koyduğu değişmeyen yasalarını uygulamak demektir. Bu yasalar iyiliği elden bırakmamak yardıma ihtiyacı olana yardım etmek yetimi doyurma yolda kalmışa yardımda bulunmak birlik ve beraberlik olmaktır. Bu ise sürekli secde halidir. Bu kişiler secde edenlerdir. Sizde secde edenlerin arasına girin aralarında dolanın ve onların güzelliklerini görün bulabilirseniz.

 

ŞÜKÜR

Kuranda bahsedilen şükür şimdi sizlerin yaptığı gibi tıka basa yeyip oh çok şükür deyip yan gelip yatmak değil.. Kazandığınız yada sahip olduğunuz eşyayı malı kendine ve çevrendekilere yararlı olacak şekilde kullanmak demektir... Önemli olan atalarınızın ne yaptığı değil sizin ne yaptığınızdır... Bakın inançsız dediklerinize onlar farkında olmadan şükür ediyorlar ve yaratan onları ne kadar güçlü kılmış dünyada çünkü onun sözü var dünyada karşılığını eksiksiz veririm sizi kandırdıkları konu ise onlara bura verecek orda vermeyecek size burada da yok orada da yok uyanmayacak mısınız?

Bizim kıyamet gününden önce helak etmeyeceğimiz veya şiddetli bir azabla azaplandırmayacağımız hiç bir ülke (memleket) yoktur. Şüphesiz bu, Kitap'ta [2] yazılıdır.

Onun gücü sizi düşmanlarınızın elleriyle azaba uğratmaya yetmez mi. Oysa siz kendi ellerinizle yaptıklarınız yüzünden bu azaba uğrarsınız. Aklınızı kullanıp çalışsaydınız ya?

 

İblisi arıyorsanız hayırsız olana bakın.. Şeytanı arıyorsanız kötü olana bakın... Cini arıyorsanız kötü şeyler yapıpta iyi şeyler yapıyormuş gibi gösterenlere bakın... İnsanı arıyorsanız yararlı işler yapanlara bakın.. Hayvanı arıyorsanız durmadan yiyip içip yatanlara bakın...

Son olarak yaratana manası gizlenmiş saklanmış hatta olmayan bir isimle hitap etmek yerine ona anlayarak hitap edin çünkü bütün güzel isimler onundur. Kaybınız olmaz aksine yararınız olur.

 

Size verilen akıl nimetini susturmaya çalışanlara kanmayın. ÇÜNKÜ KENDİ KURTULUŞUNUZUN ANAHTARI YİNE KENDİNİZ SİNİZ.

 

 

 

 

Eğer Kuran'ı düşünerek tane tane türkçesinden okursanız yanlışlarıda görürsünüz doğrularıda... Mantıkla yorumlayarak doğruyu bulabilirsiniz buna hepinizin gücü yeter önemli olan istemek inanmak ve düşünmek... Cevap size gelecektir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

çok güzel bir yazı.insanların ve bilhassa islam aleminin ve bütün müslüman dinkardeşlerimin iyice okuyup anlaması emperyalizme ve onun uşaklığına soyunmuş yöneticilerini iyi değerlendirmeleri lazım.bu gün islam alemi ebucehilleri Ebu bekir görüyor.haçlı seferleri 800 yıldan bu yana devam etmekte.Daha çok şey yazardım ancak siyasete girer de forumdan banlanırım korkusuyla yazamıyorum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
yazınız samimiyetten uzak beğenmedim

 

ÇÜNKÜ KENDİ KURTULUŞUNUZUN ANAHTARI YİNE KENDİNİZ SİNİZ.

 

Eğer Kuran'ı düşünerek tane tane türkçesinden okursanız yanlışlarıda görürsünüz doğrularıda... Mantıkla yorumlayarak doğruyu bulabilirsiniz buna hepinizin gücü yeter önemli olan istemek inanmak ve düşünmek... Cevap size gelecektir.

 

Sadece bu kısım bile yetti benim için.

 

Mevlana'dan meshepsiz Alim,Dost tanımayanlara büyük cevap;

 

Şurdan fare geçse aklın gidiyor, bu akıllamı dini çözecen!

 

İslam mantık dini değildir,Kuran ve Hadis mantığıma uyarsa alırım uymazsa almam diyen müslüman kalamaz, müslüman dediğin dinim böyle diyorsa vardır bir hikmeti Peygamberim Allah'ım dediyse benim aklım almasada ben bunu kabul etmek ZO-RUN-DA-YIM denmeli tabi bu müslümanlar için geçerli birşeydir!

 

Kuran'ı kendi yorumlayan açıkca sapıklık içerisindedir.(sözüm kişisel değil, ayrıca AYET ve HADİS'lere dayanarak söylüyorum...)

 

Sana Kitabı indiren O'dur. O'ndan, Kitabın anası olan bir kısım ayetler muhkem'dir; diğerleri ise müteşabihtir. Kalplerinde bir kayma olanlar, fitne çıkarmak ve olmadık yorumlarını yapmak için ondan müteşabih olanına uyarlar. Oysa onun tevilini Allah'tan başkası bilmez. İlimde derinleşenler ise: "Biz ona inandık, tümü Rabbimizin katındandır" derler. Temiz akıl sahiplerinden başkası öğüt alıp-düşünmez.

(Al-i İmran Suresi, 7)

 

 

Sual: Bir kitapta, (Kur’anın bu yorumu sizi çok şaşırtacak, şimdiye kadar yapılmayan yorumlar yapılmıştır) denilerek, kurulan ruhsal irtibatlarla, Kur’andan yeni bilgiler elde edildiği, bâtınî mânâlardan hareketle, Kur’anın iyi anlaşılmasının hedeflendiği söyleniyor. Bunlar doğru olabilir mi?

 

CEVAP

(Sizi şaşırtacak) deniyor; ama bunda şaşılacak bir şey yoktur. Bu sapıklıkların hepsini Peygamber efendimiz haber vermiştir. Kur’an-ı kerimin yeni mânâlarının olduğunu söylemek, başta Peygamber efendimiz olmak üzere, Eshab-ı kiramın tamamını ve bütün İslam âlimlerini cahillikle suçlamak olur. Birkaç hadis-i şerif meali:

(Din adamları, ince meseleleri ele alıp, halkı şaşırtacaklar.) [Taberani]

 

(Sadece tanıdıklara selam verilecek ve yazarlar çoğalacak.) [Hâkim]

 

(Her asır öncekinden daha kötü olacak, böylece Kıyamete kadar bozulacak.) [Hadika]

 

Kur’an-ı kerimi kendi görüşüne göre tefsir etmenin caiz olmadığı bildirilmiştir. Üç hadis-i şerif meali şöyledir:

(Kur’anı kendi görüşüyle açıklayan, doğru olsa da, muhakkak hata etmiştir.) [Nesai]

 

(Kur’ana ehliyeti olmadan mânâ veren, Cehennemde azap görecektir.) [Tirmizi]

 

(Kur’anı kendi görüşüne göre tefsir eden kâfir olur.) [Mektubat-ı Rabbani]

 

Kendi görüşüne göre verilen mânâ doğru olsa bile, meşru yoldan olmadığı için hata olur; mânâ yanlışsa küfür olur. (Berika)

 

İsmailiye [bâtıniye] fırkasında olanlar, (Kur’anın zahir mânâsı olduğu gibi, batın mânâsı da vardır. Zahir mânâsı, fıkıhçıların kalıplaştırdığı, belli ve sınırlı şeylerdir. Batın mânâsı ise, Kur’anın iç mânâsı olup, uçsuz denizdir) dediler. Zahir mânâyı bırakıp, batın dedikleri, kendi uydurdukları şeylere inandılar. Hâlbuki Peygamber efendimiz, Kuran-ı kerimin, zahir, açık mânâsını bildirdi. Zahir mânâyı bırakıp, iç mânâ uydurmak, küfür olur. (Milel ve Nihal)

 

Bir âyet-i kerime meali de şöyledir:

(Sana Kitabı indiren Odur. Onda Kitabın temeli olan muhkem âyetler vardır, diğerleri de müteşabihtir. Kalblerinde eğrilik olan kimseler, fitne çıkarmak, kendilerine göre yorumlamak için onların müteşabih olanlarına uyarlar. Oysa onların yorumunu, ancak Allah bilir. İlimde derinleşmiş olanlar, “Ona inandık, hepsi Rabbimizin katındandır” derler. Bunu ancak akıl sahipleri düşünebilirler.) [Al-i İmran 7]

 

Türedilerin çıkardığı ve Resulullah efendimizin, Eshab-ı kiramın, müctehid imamların bildirdiklerinden farklı olan bilgilere, itibar edilmez.

 

[Tevbe Suresi] Hacc-ı ekber gününde, Allah ve Resûlünden bütün insanlara bir bildiridir: Allah ve Resûlü, Allah'a ortak koşanlardan uzaktır. Eğer tövbe ederseniz, bu sizin için hayırlıdır. Ama yüz çevirirseniz, şunu iyi bilin ki, siz Allah'ı âciz bırakabilecek değilsiniz. İnkârcılara, elem dolu bir azabı müjdele!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest siriusx

bence ezbere konuşmalar bunlar.

kuranı okumaktan bahsediliyor, ama insanlar kuranı nasıl okuyacakları konusunda yalnız bırakılıyorlar.

öyle kuran mealleriyle başbaşa bırakılıyor ki, islamı anlamayı bırakın, insanlar islama düşman bile olabilirler.

madem insanlara yol göstermek gibi bir görev üstlendiniz, kendinizce, bunu nasıl yapacaklarını da kendinizce, ortaya daha somut şeyler koyarak yapmalısınız(bence)....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Müslümanı,kula kulluk ettirmek için soktular kafasına Kur'an anlaşılmaz sözünü.Dini tekelinde tutmaya çalışan 3 - 5 yobaz kimini kafir ilan etti,kimini cehenneme attı.Sanki Tevhid dini İslam değil de Hristiyanlığı yaşıyormuşuz gibi.Anlamadan okumaya da hatim denildi.Sözde adam müslüman ama İslam ile ilgili bir tane İlahiyat Fakültesi okumuş insanın kitabı yok rafında çünkü normalde de kitaba para veren bir millet değiliz.İnternette İslam ile ilgili iki tane ne idüğü belirsiz site var...

 

Dinimiz putperestlik ve sorularlayobazlık ama sözde bunlar İslamı anlatıyor !

 

Muzzemmil 2-3-4-5

 

"Geceleyin kalk! Kısa bir süre hariç,gecenin yarısını ayakta ol yahut bundan biraz eksilt! Yahut buna biraz ekle! Ve Kur'an'ı ağır ağır, düşüne düşüne oku! Doğrusu, biz senin üzerine ağır bir söz bırakacağız."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Herkes kimin ne oldugunu biliyior,millet baskalarina dikkat edip takip ettigi kadar birde kendi imanina hal ve hareketine dikkat etse değilmi:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...