Jump to content
Sign in to follow this  
Guest natilyus81

Yoga Din Değildir

Recommended Posts

Kimse senin yakana yapışıp meditasyon yapma demiyor. Herkes doğruya eğriye kendi kalbiyle karar verir. İnsanların nasihat yapmasının kul hakkı olduğu fikri de çok acaip olmuş.Bir de tekrar söylüyorum: Ben kimseyi tekfir etmiyorum. Sadece bir tehlikeyi haber veriyorum. İçin rahat ediyorsa istediğini yapabilirsin. Bu senin imtihanın. Kul hakkı olması için sana birşeyin zorla yaptırılmış olması lazım. Başkalarının bilgi edinmesini engellemek de kul hakkı olabilir. Ben insanları seviyor ve değer veriyorum. Seni de çok seviyorum . Samimi olarka söylüyorum bunu hissediyorum. Keşke yüzyüze karşılıklı konuşabilseydik. Bazı önyargılar belki de hiç olmazdı. Bizim vikipedi takıntımız yok. Yüzlerce ansiklopedi var. Kendin de araştırıp aksi görüş varsa antitez olarak buarya yazarsın biz de istifade ederiz. Gelişim ansiklopedisindede aynı şeyleri okudum. Ayrıca online ansiklopediler var ingilizce anlıyorsan oralarda da aynı şeyler yazıyor. linke tıklayıp araştırabilirsin.

http://www.e-sehir.com/index.php?islem=ansiklopedi_ara&c=1

Konuyla ilgili uzman psikiyatr görüşü almak istiyorsan. buyur bu linke tıkla.

http://www.estanbul.com/psikiyatrist-mustafa-merterin-yoga-hakkinda-roportaji-32194.html

Anladığım kadarıyla kalbinde Allah korkusu var o yüzden rahatsız olmuşsun. Bu kötü bişey değil. Bu çok güzel birşey. Meditasyon yapan küfre girer diye bişey demedim ve duymadım. Ancak şüpheli buluyorum . Çünkü budistlerin ibadet şekli olarak doğmuş ve bugün farklı amaçlarla da olsa yayılmıştır. Peygamber efendimiz:"kim bir kavme benzerse o da onlardan olur " diiyor bu noktada meditasyon şüpheli bir eylem olarak görünüyor. Meditasyonda spık mantralar kullanmadıysan inşallah küfre girmemmişsindir. Ama bundan sevap kazandığını da hiç snmıyorum. İnsanların meditasyonu huzur bulmak için yapıyorlarsa meditasyonun bu ihtiyacı karşılamdığı psikiyatrların birçoğuna göre aşikar. Ancak namaz anlayarak yapılırsa gerçekten huzur kazandırır.

"Açın gözünüzü! Allah'ın dostları üzerine ne korku vardır, ne de onlar mahzun olurlar. Onlar ki, iman etmişler ve Allah'a karşı gelmekten sakınmışlardır. (Yunus Suresi, 62-63)

Yani onlar için korku ve hüzün devam etmez, sonuçları katıksız sevinç ve neş'e olur. Allah sevgisi, Allah aşkı ve hakka uyma; onlara hiçbir korku, hiçbir hüzün tattırmaz. Gerçi Allah'ı bilen, Allah'ı seven, Allah'tan korkar, fakat Allah korkusu her saadetin zamanı ve bütün korkuların siperidir.

Bu ayet meali bunu açıkça anlatmıyor mu.. Ramazan geldi Teravihlere aşk ile koşalım. Yepyeni bir sayfa açalım. Beyaz bir sayfa açmayı kalbimizle dileyelim. Allah yardım edecektir. "Kulum bana bir adım atarsa ben ona on adım atarım. Kulum bana yürüyerek gelirse ben ona koşarak gelirim . buyuruyorken Allah , hadi ona koşalım. koşamıyorsak en azından yürüyelim. Sürçü lisan ettiysek affedin. Selametle.

• Like 1

evet yoga bencede tehlikeli yalnız rahatlamak için rabıta yapılabilr zaten arkadaş bize om kelimesi içn uyarıyor besmelenin sırları kitabında yazıyor isteyen bakabilr