Jump to content
Guest KUZU

İş Bulmak İçin (Ben Denedim)

Recommended Posts

Guest ALTINBAŞAK

Arkadaşlar yeni üyeyim dua konusunda birtakım fikirlerimi paylaşmak istedim..

Sitede dikkatimi çeken birşey var; bazı arkadaşlar resmen büyü tarzı birşeyler istiyorlar büyü farklı dua olayı farklıdır.

Büyü olayına asla girmemenizi tavsiye ederim, çok büyük bir günah işlerken aynı zamanda da Allahtan birşey istiyorsunuz farkında olmadan..

Dua başlıbaşına bir ibadettir..

Kalpten yapılan her duaya icabet edilir..

İcabet nedir? İcabet demek, cevap vermek anlamına gelir kabaca..Yani siz dua edince mutlaka icabet edilir ama bu mutlaka kabul olur anlamına gelmez..

Dualar sizin için hayırlıysa Allah kabul eder.Hayırsızsa ve Allah uygun görmezse kabul etmeyebilir.Bu durumda ; bundan da bir hayır vardır deyip Allaha sığınmak en doğrusudur..

Allah duaları boşa çıkarmaz, ya kabul eder, kabul etmeyeceği duaların karşılığını ya ahirette verir, ya da bu dünyada günahlarınızdan istediğini siler.

Yani dua etmekle aslında; duanız kabul olmasa bile çok şey kazanıyorsunuz farkında olmadan..

Allah heran heryerde sizinledir.

Kalbinizden aklınızdan geçeni bilir.

Kalpten yapılan dualar çok değerlidir.

Gece yarısı yapılan dualar çok değerlidir.

Bir insanın , başka bir insan için gıyabında yaptığı dua çok değerlidir.

Secde de yapılan dualar çok değerlidir.

Israrla,sabırla devam edilen dualar çok değerlidir..

Hastanın ana babanın ettiği dualar çok değerlidir..

Kabul olacağına gönülden inanarak yapılan dualar çok değerlidir.

Paylaşmak istedim..

Bu konulara dikkat etmek lazım..

Guest firtina_Vadisi

çok zor durumdayim bende deneyeceğim inşallah olur

Guest g&g

Arkadaşlar ben 2 kez yaptım ve perşembe günü bi görüşmeye gidicem. Allah ım inşallah hepimizin dualarını kabul eder ve hayırlısıyla bize helal kazanç kapıları açar. Dualarınızı eksik etmeyin. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun...

kalelmelikü itüni bihi estahlishülinefsi felemmakellemehu kale innekel yevme ledeyna mekinün emin kalec alni ala hazainil ardi inni hafizün alim ve kezalike mekkennali yusüfe fil ardi yetebevveü minha haysü yeşaü nusibü bi rahmetina men neşaü vela nuziü ecrel muhsinin

okuduğumuz kelimelerin ne anlama geldiğini yazmış olsan daha iyi olmaz mı?

Guest g&g

arkadaşlar görüşmem iptal oldu, Allah rızası için bana yardımcı olun, 9 aydır işsizim ve acil iş bulmam lazım, bu duayı okudum, başka neler yapmalıyım??

Guest YAĞMURCA

adsznjkpng-1.jpg

-Yusuf Sûresi- (Anlamı)

54 – Hükümdâr: “Onu yanıma getirin, özel danışman edineyim” dedi.

Onunla konuştuktan sonra da: “Sen artık bundan böyle, nezdimizde yüksek bir makam sahibi,

tam itimad edilen bir müsteşarsın” dedi.

Bu Hükümdar, Yusuf (a.s.)’ı satın alan aziz değildir. Mısırlıların Hiksoslar dedikleri, Arabistan’dan gelerek dört yüz yıl Mısır’da hüküm süren sülaleden faziletli bir zat idi.

55 – Yusuf: “Beni ülkenin hazine işlerinden sorumlu bakan olarak görevlendir, dedi. Çünkü ben malları iyi korur, işletme ve yönetimi iyi bilirim dedi.”

Hz. Yusuf tarıma önem verdi. Üretimi artırdı. İhtiyaç fazlasını stok ettirdi. Kıtlık yılları gelince stokları yeyip ihraç etmeye gittiler. Civardan herkes tayinat almaya geldiler.

56 – Böylece Biz Yusuf’a Mısır’da iktidar verdik. Nerede isterse orada makam tutar, dilediği şekilde yönetirdi.

Biz lütfumuzu dilediğimiz kimselere eriştirir ve güzel hareket edenlerin mükâfatlarını asla zayi etmeyiz.

Guest derya_75

Yusuf as.min okuduğu dua'yi okudum demisin nasil bir dua bu söylermisin?bilgilendirirsen sevinirim,teşekkürler.

Guest megolaman1957

Ben de yaptim suya koydum inanin 3. Günü çok güzel işler oldu müşteriler aradi sordu satişlarim oldu ama bazi şeyler ters gitti

arkadaşlar bu duayı bende yaptım suyun içine yazıp suya okudum duayı 2-3 hafta içinde beklediğimden daha ıyı olanakları olan bır iş buldum tabı baska dualarda okudum onlarında etkısı olmustur bırde sunuda soylemek ıstoıyorum arkadaslar benım ne zaman dıleğım olursa hep adak adamısımdr ne zaman adak adasam o dıleğım kabul oluyoır okul zamanında cok yapardım mesela iş bulursam 3 gün oruc tutucam allah rızasın için 3 yasin okucam 100 rekat kaza namazı kılıcam gıbı adak adamıstım gercekten oldu ve bende elımden geldığınce adakalrımı yerıne getırmeye calısyorum aslında sankı ıbadet için sart kosuyormussun gıbı gorunuyor ama soyle dusunuyorum ben o kıldığım namaz tuttuğum oruca dıleğım vesıle olduda o orucu tuttum namazı kıldım