Jump to content
Guest KUZU

İş Bulmak İçin (Ben Denedim)

Recommended Posts

Guest
Arkadaşlar yeni üyeyim dua konusunda birtakım fikirlerimi paylaşmak istedim..

Sitede dikkatimi çeken birşey var; bazı arkadaşlar resmen büyü tarzı birşeyler istiyorlar büyü farklı dua olayı farklıdır.

Büyü olayına asla girmemenizi tavsiye ederim, çok büyük bir günah işlerken aynı zamanda da Allahtan birşey istiyorsunuz farkında olmadan..

Dua başlıbaşına bir ibadettir..

Kalpten yapılan her duaya icabet edilir..

İcabet nedir? İcabet demek, cevap vermek anlamına gelir kabaca..Yani siz dua edince mutlaka icabet edilir ama bu mutlaka kabul olur anlamına gelmez..

Dualar sizin için hayırlıysa Allah kabul eder.Hayırsızsa ve Allah uygun görmezse kabul etmeyebilir.Bu durumda ; bundan da bir hayır vardır deyip Allaha sığınmak en doğrusudur..

Allah duaları boşa çıkarmaz, ya kabul eder, kabul etmeyeceği duaların karşılığını ya ahirette verir, ya da bu dünyada günahlarınızdan istediğini siler.

Yani dua etmekle aslında; duanız kabul olmasa bile çok şey kazanıyorsunuz farkında olmadan..

Allah heran heryerde sizinledir.

Kalbinizden aklınızdan geçeni bilir.

Kalpten yapılan dualar çok değerlidir.

Gece yarısı yapılan dualar çok değerlidir.

Bir insanın , başka bir insan için gıyabında yaptığı dua çok değerlidir.

Secde de yapılan dualar çok değerlidir.

Israrla,sabırla devam edilen dualar çok değerlidir..

Hastanın ana babanın ettiği dualar çok değerlidir..

Kabul olacağına gönülden inanarak yapılan dualar çok değerlidir.

Paylaşmak istedim..

Bu konulara dikkat etmek lazım..

Aynen katılıorum..Allah'tan istemek en güzeli bencede..:thumbsup:

s.a. bende simdi aynen kuzu arkadasin dedigi gibi yaptim insallah en kisa zamanda bekledigim gibi bir is bulurum 6 aydir issizim..gelismeleri yazarim.selametle kalin arkadaslar.herkese hayirli ramazanlar dilerim.

nasıl bir dua bu bidaha yazarmısınız arapçası olursa daha iyi olur bende işsizim uzun zamandır iş arıyom bulamıyom

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

وَقَالَ الْمَلِكُ ائْتُونِي بِهِ أَسْتَخْلِصْهُ لِنَفْسِي ۖ فَلَمَّا كَلَّمَهُ قَالَ إِنَّكَ الْيَوْمَ لَدَيْنَا مَكِينٌ أَمِينٌ

قَالَ اجْعَلْنِي عَلَىٰ خَزَائِنِ الْأَرْضِ ۖ إِنِّي حَفِيظٌ عَلِيمٌ

وَكَذَٰلِكَ مَكَّنَّا لِيُوسُفَ فِي الْأَرْضِ يَتَبَوَّأُ مِنْهَا حَيْثُ يَشَاءُ ۚ نُصِيبُ بِرَحْمَتِنَا مَنْ نَشَاءُ ۖ وَلَا نُضِيعُ أَجْرَ الْمُحْسِنِينَ

YUSUF SURESİ 54,55,56

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

54-) Ve melik şöyle dedi: “Onu bana getirin! Onu kendim için seçtim." Onunla konuşunca: “Muhakkak ki; sen, bugün bizim yanımızda mevki sahibisin, eminsin (güvenilir kişisin).” dedi.

55- (Yusuf A.S) şöyle dedi: “ Beni bu yerin hazineleri üzerine sorumlu kıl! Muhakkak ki; ben iyi korurum, iyi bilirim.”

56-) Ve işte böylece Yusuf (A.S)'ı yeryüzünde yerleştirdik (mevki sahibi yaptık). Onun (yeryüzünün), dilediği yerine yerleşti. Dilediğimiz kimseye rahmetimizi göndeririz. Ve muhsinlerin ecrini (mükâfatını) zayi etmeyiz.

Guest esmaes

Herkese meraba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım.

Paylaşımlarınız çok güzel Allah hepinizden razı olsun.

Benimde sorunum işsizlik Allahtan dileyelim umarım hepimiz isteklerimize kavuşuruz.

Guest esmaes

Arkadaşlar ben bunu denedim gece yatarken içtim sabah kalktığımda içim yandı resmen sanki alevler çıktı ağzımdan oruçluyum suda içemedim.

Bence okumak daha faydalı,sanırım kağıttan suya geçen maddeler mideme dokundu.Dikkat edin

Guest tayyareci1970

Arapça okumak daha iyi olur.

Bu ayetler

Yusuf suresinin 54,55 v4 56. ayetleridir.

Okumak pek faydalıdır.

Guest Vedia

evet arkadaşlar namazların arkasından okuyun bencede ben öyle yapıyorum 3 gün oldu inşallah sonuç alırsam yazıcam sabırla bekliyorum 2 yıldır işsizim nasip olmadı bir türlü inşallah olucak

Guest omerakif

Esseleamu Aleykum

Anlaşılır olması açısından bende Kur'andan ilgili ayetleri

ekledim.

Sayfa No 241.jpg