Jump to content
Şanaa

erkekler bile evde pratik peynir yapar

Recommended Posts

Bende 3 şişe peynir mayası var,yazın taa şileye gittim inek sütü aldım sütü kaynattım 40 dereceye düşünceye kadar bekledim sonra mayaladım, süzdüm,ne ettiysem peynir olmadı ancak çok güzel bi süzme yoğurt oldu.İyi bilen varsa anlatsada yeniden yapsam belki olur.çünkü hazır peynirlerde domuz jelatini olduğunu söylüyorlar.Bence doğruda,çünki gerçek manada peynir yapmaya kalkarlarsa 5 litre sütten sadece 950 grm peynir çıkıyor.Düşünsenize o zaman bir kilo peyniri 20 liradan satmalıki kazansın.Ama jelatin kullanırsa 1 kiloya 1 kilo peynir almakta.Evde yapılan herşey bence çok daha sağlıklı,en azından domuz ürünleri olmaz ve koruyucu kanserojende olmaz.

beynir oluyormu gerçekten annem maya ile yapardı 5 kilo ütte 1 kilo peynir çıkardı

biz böyle lor ypıyoruz

ay ay domuz filan ne yediriyorlar bize olur kızlar önce ecükle deneyin eliniz alışınca 5 kilo sütten yaparsınız hem bu tarifle lor oluyor kaynatacan karışıtacan yeşil su oluncaya kadar içine isteğe göre çörek otu maydanoz dereotu hatta roka bile koyulabilir kadınız peynirde yaparız...sucuk erişte tarhana salça daha neler neler yaparız üstüne bi bebek yapar yetmez çalışırız bide kariyer yaparız yeterki isteyelim kıymet bilen olsun...