Jump to content
Ryu

Eşek Sütü

Recommended Posts

Arkadaşlar isteyene eşek sütü bulabilirim. Biliyosunuz benim annem de kanserle mücadele ediyor ve şu an ona da içiriyorum. 3 haftada kan değerlerinde kayda değer gelişmeler oldu.

attachment.php?attachmentid=25717&stc=1

Eşek sütü her derde deva çıktı!Dünya yüzyıllar önce Kleopatra’nın da güzellik sütü olan eşek sütünü konuşuyor.

Eşek sütü İtalya’da giderek inek sütüne alerjisi olan kişiler için alternatif bir ürüne dönüştü. Üretilen sütün yarıdan fazlası, çocuk hastalıkları birimlerine satılıyor.

İngiltere’de de eşek sütü 19. yüzyıl ortalarına dek yaygın şekilde anne sütüne alternatif olarak satılıyordu.

Vücuttaki yağ oranını azaltan eşek sütü, hem formda tutuyor, hem de içindeki yüksek kalitedeki Omega 3 yağları ve kalsiyum ile kalbi koruyor. İstanbul’da yapılan Uluslararası Obezite Konferansında da bu sütün kullanımının desteklenmesi gerektiği belirtildi.

İşte bu emektar hayvanların sütünün inanılmaz faydaları:

* Astım, bronşit ve siroz için çok faydalı.

* Zehirlenmelerde etkili. Eğer beyin ölümü gerçekleşmemiş ise hayata dönmeyi sağlayabiliyor.

* Balgam söktürüyor.

* Çocuklarda ateş düşürücü olarak kullanılabiliyor.

* Kansere karşı koruyucu etkisi var.

Eşek Sütü ile Zayıflama

Üretimin yarıdan fazlası çocuk hastalıkları birimlerine satılırken, zayıflatıcı özelliği nedeniyle eşek sütü kadınlar tarafından da yoğun olarak tüketiliyor. Napoli Üniversitesi uzmanlarına göre, eşek sütü vücuttaki yağ oranını azaltarak hem formda tutuyor hem de içindeki yüksek kalitedeki Omega 3 yağları ve kalsiyum ile kalp sağlığımızı destekliyor.

Astım ve Kansere Karşı Koruyor

Eşek sütü astıma iyi geliyor ve kansere karşı koruyor. Eşek sütünün içindeki ufak bakteriler sütün hızlıca enerjiye dönüştürülmesini sağlıyor ve böylece çabuk yakılıyor.

TRT HABER - Mucizevi Eşek Sütü ile Formda Kalın

Eşek Sütündeki Mucizevi Etki / Sağlık / Beslenme - Hürriyet Aile

Yeni moda içecek: Eşek sütü / Hayat / Radikal İnternet

xxx.jpg

xxx.jpg

annen için sevindim yani değerlerinin iyi çıkmasına.Allah acil şifalar versin inşallah. eşşek sütünün böyle bir özelliği olduğunu bilmiyordum teşekkürler.

annen için sevindim yani değerlerinin iyi çıkmasına.Allah acil şifalar versin inşallah. eşşek sütünün böyle bir özelliği olduğunu bilmiyordum teşekkürler.

Allah razı olsun.

eşek diyip geçmemek lazım işte :)eşek oğlu eşek diye de küfür ederiz sevmediğimiz,hoşlanmadığımız bir durumda.oysa çoğu insandan daha faydalı..geçmiş olsun bu arada

eşek diyip geçmemek lazım işte :)eşek oğlu eşek diye de küfür ederiz sevmediğimiz,hoşlanmadığımız bir durumda.oysa çoğu insandan daha faydalı..geçmiş olsun bu arada

Aynen, eşşeğe haksızlık ediyoruz :) Allah razı olsun.

geçmiş olsun evet yıllardır anne sütüne en yakın süt olarak bilirim ama daha fazlası varmış.artık eşek çiftlikleri kurulur.

ya hamile kadın eşşek gibi anırıyomuş acaba küçükken eşşek sütümü içirdiler kadına.:Daman bea ben almiyim.keçi sütüde çok faydalı ve anne sütüne çok benzer.ben ondan içerim yan etkisi az:D