Jump to content
Ryu

Eşek Sütü

Recommended Posts

Dün akşam haberlerde vardı, adama soruyorlar içermisin diye ben içmem diyor adam, eşek bir hayvandır:D.

Annenize acil şifalar diliyorum.

Teşekkür ederim.

eee kardeş isteyene bulabilirim demişsin fiyatını belirtmemişsin inek veya keçi sütü kadar hesaplı olursa alabilirim :D

eee kardeş isteyene bulabilirim demişsin fiyatını belirtmemişsin inek veya keçi sütü kadar hesaplı olursa alabilirim :D

Birincisi memlekette inek ve keçi sayısınca eşek yok. İkincisi eşek'ten inek kadar verim alınamıyor maalesef, günlük 1-2 litre arası süt veriyormuş :D Bu yüzden Bursa dışına gönderimlerde fiyat 70 tl.

eşek sütü içmek helal mi acaba, hiç öyle bişey duymamıstım da

Çok teşekkürler, amin inşallah.

--- Sonraki mesaj ---

Annem hakkındaki iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Keçi sütü de çok faydalı. Fakat akciğer hastalıkları ve kanser için eşek sütü bire bir diyebilirim. Her hangi bir rahatsızlığınız yoksa eşek sütü içmenize gerek yok çünkü olağan üstü haller dışında hanefi mezhebine göre haramdır. Tabi ki şifa için her şey helal olur. Zaten o kadar çok süt temin edemem, şu an bile zor yetişiyor. Et kalpazanları piyasada eşek bırakmadı ki :D

haram olduğunu tahmin etmiştim emin olamadım okuyunca sizden tam olarak öğrendim. Şu an haram olduğunu bilmesem bulmak almak için uğraşırdım.Ama zorunda kalmadıkça başvurmamak lazım öyleyse.Acaba tadı nasıl siz biliyor musunuz ?

haram olduğunu tahmin etmiştim emin olamadım okuyunca sizden tam olarak öğrendim. Şu an haram olduğunu bilmesem bulmak almak için uğraşırdım.Ama zorunda kalmadıkça başvurmamak lazım öyleyse.Acaba tadı nasıl siz biliyor musunuz ?

Ben hiç içmedim. Annem içmişti ve tadının normal sütten çok farklı olmadığını söyledi. Acaip yapışkanımsı bir yapısı var.

Yani bir rahatsızlığınız yoksa içilmesine gerek yok. Sağlık için zararlı mı tabi ki değil; aksine çok yararlı. Fakat şifa için olmadıktan sonra haram diye biliyorum.

Birincisi memlekette inek ve keçi sayısınca eşek yok. İkincisi eşek'ten inek kadar verim alınamıyor maalesef, günlük 1-2 litre arası süt veriyormuş :D Bu yüzden Bursa dışına gönderimlerde fiyat 70 tl.

biraz üstte ( bu alıntıda) yazıyor fiyatı.

Eşşek sütünü bende çok aradım bulamadım. Burda da bakmadım demekki görseydim irtibada geçerdim. 

Duymuştum çörekotu yağı ve eşşek sütü kanserin bir numaralı ilacı diye. Ölümden başka her derde deva diye.