Jump to content
  • 0
elahanim30

Bebede 40 Çıkarmak...

Question

arkadaslar bilndigi gibi bizim adetlerimizde bebegin kirkini ckarmak vardir

benim anam falan olmadigi icin tüm cocuklarimi kendim kirkladim

her yöre farkli kirkliyor cocuklari

bende her yöreden ne ögrendiysem katiyorum yapiom cocuklarimin kirkinda

cakil tasindan tut.. suya para atmakdan tuz atmakdan ,,, duadan tut herbirsey iste

sizin orda veya sizin büyükleriniz cocugu nasil kirkliyor bitmeye yakin

cocugu kirklarken bes parmagimi suya daldiriyom elimi ben 8 kez

ters düz ediom biterken ediyr 40:)

sonra o sudan bebegi cikariom o suyu aliom o suyla kendime de dusda döküyorum. sonra o suyu aliyorum evimin 4 yanina evimin iicine serpiyorum

dualarimla elbette

baska seyler biliyorsaniz buyrun yazin

18 answers to this question

Recommended Posts

• 0

valla benim bişiden haberim yok:confused:

suyu neden evin etrafına döküosun:blink:

• 0

sonra o sudan bebegi cikariom o suyu aliom o suyla kendime de dusda döküyorum. sonra o suyu aliyorum evimin 4 yanina evimin iicine serpiyorum

çocuğun tersi düzüne düzü tersine :Dyazık kırkım çıkana kadar canım çıkmaz inşallah diye dua ediyodur sabi:D:D

• 0

aslında pek anlamam ama.....kayınnam 40 tane çakıl taşını bir çocuğa toplattı

tülbente sardı, önce yavru sonra ben dökünüp çıktık...

bu arada bebeğin uzun ömürlü olsun

sorun yok artık dimi

• 0

çocuğun tersi düzüne düzü tersine :Dyazık kırkım çıkana kadar canım çıkmaz inşallah diye dua ediyodur sabi:D:D

yav cocugu ters düz etmiyom bea :))

--- Sonraki mesaj ---

aslında pek anlamam ama.....kayınnam 40 tane çakıl taşını bir çocuğa toplattı

tülbente sardı, önce yavru sonra ben dökünüp çıktık...

bu arada bebeğin uzun ömürlü olsun

sorun yok artık dimi

saol yasemcim sukur alaha... sorun yok seker hastaligi gecmedi bebegime en cok ondan korkmusdum ama sukur yarabbime saglikli tatlu sirin bebegi mvar 3 bucuk kilo dogdu su an 4 kiloyu asti.cakil taslarini birine toplatirsin kime cekmesini isdiyorsan ona toplat derler bizde.. bende iki dier kizimdan memnun oldugumdan dolayi 20 sini birine 20 sini dierine toplatcam :)

hepsi bir olsun:) icine accuk suyun tuz atarlar cocuk ter kokmasin diye.

evin etrafina suyu serpmekde duali su oldugu icin pis negatif enerjilr eve giremesin olanlarda ölsün diye :):) yapilir

• 0
yav cocugu ters düz etmiyom bea :))

:rofl::rofl:ya ne biliyim öyle anladım ben .edenler var ama yanş sonuçta ordan şeyettim:Dbak ruslar çok yapıyo tvde görmüşsündür muhakkak çocuğun bacaklarından tutup havada ters takla attırıyolar felan :Dtavana atıyolar çiğköfte gibi yapışcakmı bakıyım diye sonra düşmeye yakın tutuyolar buza felan atıyolar -20 derecede felan :Dama bişi olmuyomuş o çocuklara nasıl iş anlamadım

--- Sonraki mesaj ---

ben tuzlu su diye duymadım direk tuza yatırıyolarmış çocuğu :D

• 0

ay allam . odam benim kahkalarimla inliyor senin yazini okuyunca ama evt kesinlikle katilyiroum haklisin. buz olayi direnci artsin diye yapiolar.. takla olayida kalca cikiklarina iyi gelio diolar

• 0

para neden atılıo suya:blink:

sen bilgi almak için açtın konuyu ama kusura bakma bende bilmediğim için soruyorum

• 0
ay allam . odam benim kahkalarimla inliyor senin yazini okuyunca ama evt kesinlikle katilyiroum haklisin. buz olayi direnci artsin diye yapiolar.. takla olayida kalca cikiklarina iyi gelio diolar

:rofl::rofl:odam kahkahalardan kireç tutmuyor diyosun yani:Dbende eğleniyorum yazarken .evet tabii sonuçta gördüklerimi yazdım boş boş gülme diye:Dvalla çocukların neyi artar bilmiyorum artık ama rus bayanların güzelliğine bakınca bir işe yaradığı belli yani:Dtakla attırıyolar dimi birde çocukları takla güvercini zannediyolar:Diyide o yaştaki çocukta kalça çıkığı olmaz ki:D

• 0
para neden atılıo suya:blink:

sen bilgi almak için açtın konuyu ama kusura bakma bende bilmediğim için soruyorum

yok gülüm ben kendim biliyorum fakat belki baska seylerde üstüne ögrenebilirmiyim nedenine actim konuyu sorun degil. para icine atiyorum kismeti bol olsun diye.. ayriyettden pirinc taneleri atiyorum suyun icine bereketini bilsin diye.vs vs-neyse bebem uyandi ben onu bir doyurayim ben kaciyorum gorusurz