Jump to content
imas

Vird-i Settâr Duası

Recommended Posts

Guest yanlızkelebek

nasıl okumam gerekir sevgili arkadaşım bilgilendirirmisin

Gezici11, Bu duayı bende okurum ama benim kitapta bu dua için Hz.Muhiddini Arabi'nin terkibidir diye yazıyor

Duanın kaynağından eminim. Orada Muhyiddin-i Arabi yazmış olmasının nedenini bilmiyorum. Genellikle kaynağı fazla bilinmeyen dualar Muhyiddin-i Arabi, İmam Gazali, Ebul Hasanüş Şazili gibi büyük zatlara bağlanır. Belki bu nedenle olabilir. Belki ondan gelen bir başka rivayet vardır bilemiyorum. Muhyiddin-i Arabi Hazretlerine ait olduğunu ilk kez duydum. Şirvani Hazretlerinin terkibi olduğunu çok eski bir kaynaktan okuduğumdan eminim diyorum. Gerçi her iki durumda da duanın muhteşemliği değişmeyecektir. Okumak gerek.

Selametle.

Guest Traylor

bu dua giden bir sevgili için etkilimidir ?

--------------------

az önce dün beni terk eden kız arkadaşımın bana geri dönmesini niyet ederek, iş yerinde dilim döndüğünce ve kalbim yettiğince okudum. Allah kabul eder ve bu acılarımı dindirir inşallah..

bu arada aşk acısı çeken diğer arkadaşlarımın da Allah dualarını kabul etsin...

arkadaşlar giden bir sevgiliyi geri döndürmek için veya buna benzer dilekler için ısrarla dua etmek yerine allah rızası için dua ederseniz problemlerin çok daha çabuk ve güzel biçimde çözüleceğini göreceksiniz...su akacağı yolu mutlaka bulur...biliyorum çok zor belli bir şeyi çok istiyorsanız ona odaklanmadan sadece hayır için yalvarmak zor nefsini körlemek...ama inanın gün geliyor bu kadar ısrar edilerek dua edilen şeyler için allahım sana şükürler olsunki kabul etmemişsin ya etseydin napardım diye şükürler ediyorsunuz...bence böyle güzel bir duayı okuduktan sonra gelebilecek en güzel cümle allahım hakkımda hayırlı olanı gönlüme hoş kıl gönlüme hoş olanı hakkımda hayırlı kıl dır...

Guest Traylor

ikinci kez okudum.. Allah yardımcımız olsunn..

Guest ecemer
arkadaşlar giden bir sevgiliyi geri döndürmek için veya buna benzer dilekler için ısrarla dua etmek yerine allah rızası için dua ederseniz problemlerin çok daha çabuk ve güzel biçimde çözüleceğini göreceksiniz...su akacağı yolu mutlaka bulur...biliyorum çok zor belli bir şeyi çok istiyorsanız ona odaklanmadan sadece hayır için yalvarmak zor nefsini körlemek...ama inanın gün geliyor bu kadar ısrar edilerek dua edilen şeyler için allahım sana şükürler olsunki kabul etmemişsin ya etseydin napardım diye şükürler ediyorsunuz...bence böyle güzel bir duayı okuduktan sonra gelebilecek en güzel cümle allahım hakkımda hayırlı olanı gönlüme hoş kıl gönlüme hoş olanı hakkımda hayırlı kıl dır...

kurbaamdi ne varki bunda diceksn belkide ama allahım nasıl güzel bir cümledir bu böyle

"allahım hakkımda hayırlı olanı gönlüme hoş kıl gönlüme hoş olanı hakkımda hayırlı kıl " içim bi kötü oldu ağlıcam şimdi allah hepimizin yardımcısı olsun

Guest Traylor

valla ben iş yerinden okudum... önemli olan kalbinden gelen istek diye düşünüyorum..

Guest fairytale

arkadaşlar bu arada biliyorsunuz ki bu gün mevlid kandili bol bol dua edelim.bu duayı da okuyalım.okuduğumuz her dua Allah katında değerlidir.kim ne için dua ederse Allah c.c kabul edecektir eminim ki..

bakın sizlere başımdan geçen bir olayı anlatayım.ben erkek arkadaşımdan ayrıldım.bazı arkadaşlar bilir.bundan çok uzun zaman önce yine bir ayrılık yaşamıştık,yine üzüntüler sıkıntılar vs.ancak o dönemde her sokağa çıkışımda 3 ayet'el kürsi,3 ihlas,3 fatiha okudum ve Allah'ıma dua ettim,sevdiğim geri dönsün diye.ve belli bir süre sonra hatasını anlamış bir şekilde geri döndü.diyeceğim şudur ki siz kalpten neyi isterseniz Allah onu size verir.şimdi yine ayrıyım yine dua ediyorum ve biliyorum ki ALLAH sesimi duymakta ve benim derdime derman olacaktır.

ALLAH'TAN BAŞKA İSTEYECEK VE SIĞINACAK KİMİMİZ VAR Kİ...