Jump to content
imas

Vird-i Settâr Duası

Recommended Posts

Guest erva19

mevlid kandili pazar günü değilmi?

evet ya mevlüd kandili pazar gün... öyle değil mi arkadaşlar

Guest nicole85

evet pazar günü yani ayın 8'inde.

Guest iman

muhittin arabi çok büyük bir din alimidir.eğer dua onun terkibi ise okunmaya değer. zaten esmalardan da belli bu duanın çok değerli olduğu. teşekkürler.

Guest YEGAN
bu duanin belirli bir saati varmi?? bilgilendirirseniz sevinirim..

duanın belirli bir satti yok istediniz vakit okuyabilirsiniz

--------------------

bu dua giden bir sevgili için etkilimidir ?

--------------------

az önce dün beni terk eden kız arkadaşımın bana geri dönmesini niyet ederek, iş yerinde dilim döndüğünce ve kalbim yettiğince okudum. Allah kabul eder ve bu acılarımı dindirir inşallah..

bu arada aşk acısı çeken diğer arkadaşlarımın da Allah dualarını kabul etsin...

ilk başta giden sevgilinin gitmesi belkide hayırlıdır sen duanın başında hayırlıysa dönsün die etmeni tavsiye edrim her hayırde bir şer her şerde bir hayır vardır allahtan istiyıruz zikrederek allah yardımcın olsun...

ayrıca arkadaşlar dua cok kıymetli bir dua sonuna kadar sabırla okumanızı tavsiye edrim.. allah yar yardımcınız olsun dualarınız kabul olsun

--------------------

Allah razı olsun. Muhteşem bir dua.

Gücüm yettikçe her namazın ardından okurum, size de tavsiye ederim.

İçinde hem şükür, hem hamd, hem sığınma, hem esmalar mevcut.

Bu dua Vird-i Settar ismi ile meşhur olup büyük velilerden Pir-i Sani Yahya Şirvani (Kuddise Sirruh) Hazretleri'nin terkibidir. Seyyid olup soyu Peygamber Efendimiz Aleyhisselam'a ulaşır. Şirvan’da doğup Bakü’de vefât eden Pir-i Sani Yahya Efendi'nin kabr-i şerîfi Şirvan Şahlar Saray Külliyesindedir. Pîr Şükrullah, Alâaddîn Halvetî, Muhammed Erzincânî, Dede Ömer Rûşenî Halvetî hazretleri O'nun en tanınmış talebelerindendir.

Esrâr-ı Tâlibîn ve Vird-i Settâr işte bu büyük velinin tasavvufa dair yazdığı eserdir. Duanın arapçasını okumak isteyenler bu eseri alabilirler. Bazı kitapçılarda risale halinde satıldığını görmüştüm.

Bu dua hakkında çeşitli bilgiler de mevcut. Bildiklerimden bir kaç tane aktarayım:

Hergün okumayı adet edinen kimse kısa zamanda kötü ibtilalarından kurtulur. İşleri bozuksa düzelir. Kazancı bereketlenir, hasta ise sıhhat ve şifaya kavuşur. Hastaya okunup üflenmesi tavsiye edilmiştir. Hergün herhangi bir niyet belirlemeden Allah rızası için üç kere okumayı adet edinen kimseyi Cenabı hakk her türlü maddi, manevi kaza ve belalardan korur. Tedavisi zor hastalıklara tutulmaz. Ömrü uzun hayatı rahat ve huzur içinde geçer.

Bu vesile ile bilgilendirmiş olayım istedim. Böylelikle duanın kıymeti daha iyi anlaşılır sanırım. Allah'a emanet olun.

Selametle.

bu arada kaynağını yazamamıştım teşekürler geziici allah razı olsun

Guest YEGAN

her birimizin her yüreğin duasının kabulu için amin amin amin

Guest perfect

ta’zıyma* Ebeden daimen hamden kesiran kesiran ila yevmil haşri vel karar* Allahümme zeyyin zavahirana

bu bölümde "kesira" kelimesi iki kez yan yana geçiyo acaba yanlışlıkla mı yazıldı yoksa doğru mu bu şekilde?

yani okuduğumuz boşa gitmesin sonra