Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
26cent

Lütfen Bir Göz Atar mısınız

Question

Sevgili arkadaşlar;

Bi konu da tecrubeli olanların tecrubelerini bilgili olanları bilgisini paylaşmasını rica edeceğim.

Bir alabalık çiftliği kurmayı düşünüyorum,(suyun yapısına göre başka tür balıklarda olabilir) köyümüzde boşa akıp giden bi dere var ve ben bunu değerlendirmek istiyorum. Sermayem yok sadece arazi ve su var. Şuan için internetten belli verilere ulaştım. kafama yatarsa somut fizibilite çalışmalarına da başlayacağım.

Aranızda bu işle uğraşan var mı yada bir tanıdığı ya da bilgisi olan varsa lütfen paylaşabilir mi?

Piyasa nasıl alabalık gider mi?

Şuan fiyatı nedir Alabalığın?

1 dönümlük araziye bir tesis kurmak için ne kadar sermaye gerekir?

Sermaye ne kadar sürede geri kazanılır?

Bu işin zorlukları nelerdir?

Tatlı suda yetiştirmek için başka bi öneriniz var mı?

Bazıları teknik sorular oldu ve daha bir sürü soru işte.

Lütfen değerli bilgilerinizi paylaşın :)

31 answers to this question

Recommended Posts

• 0

ben hiç birinden anlamam ama hibe programlarını araştır kredi ve hibe olanakları oluyor.

inşallah olur ve hayırlı rızklar kazanırsın.

• 0
ben hiç birinden anlamam ama hibe programlarını araştır kredi ve hibe olanakları oluyor.

inşallah olur ve hayırlı rızklar kazanırsın.

devlet çiftçiyi ve bunun gibi projelerde faizsiz kredi ve destek(para olarak) sağladığı için sermayeyi dert etmiyorum açıkçası. Fizibilite yapabilmem için öncelikle piyasayı ve işi öğrenmem gerekiyor.

--- Sonraki mesaj ---

-----------------------

• 0

Ama hiç bakmıyorsunuz :D

Hülya avşarın bi tarafları bile bu konudan fazla hit aldı :D hiç yakışıyor mu şimdi bu estanbula :D

• 0

​hı anladım iş kurmak ve para kazanmak istiyorsun güzel fikir sermaye devletten alınır lakin alabalık üretiminin zorlukları ve alıcı sorunları var ulaştırmada sorun ancak üç dört kişi ortak olup biri ulaştırma biri yetiştirme bir diğeri sermayeder olabilir ,kendi başına yapılmaz kuzum....

• 0

şimdi bizim köyde boşa akıp giden bi dere var suyuda çok. Su ve Kurulacak yer sorun değil. sermayayi devletten alırım. Köyde babam var ve yetiştirme işini o halleder. sadece yetiştirdikten sonra nakliye ve satacak yer bulmak mesele.

Alabalık şart değil daha değerli yada alıcısı çok olan başka balık çeşidide olabilir.

• 0

slm arkadasim,

sen köy demissin hangi köy acaba ? Bizim oradada yanibasimizda dere var bosa akiyor degirmen yaptirsak elektrik vs. üretilebilir aslinda yalniz senin fikrine bayildim her insanoglu üretken olmali hatta böyle güzel doga ile icice calisip is görmeli. Benim bu konuda hicbir fikrim yok ama umarim tasarladigin seyi yaparsin simdiden basarilar diliyorum.

• 0
slm arkadasim,

sen köy demissin hangi köy acaba ? Bizim oradada yanibasimizda dere var bosa akiyor degirmen yaptirsak elektrik vs. üretilebilir aslinda yalniz senin fikrine bayildim her insanoglu üretken olmali hatta böyle güzel doga ile icice calisip is görmeli. Benim bu konuda hicbir fikrim yok ama umarim tasarladigin seyi yaparsin simdiden basarilar diliyorum.

çok teşekkür ederim başarcam inşallah. sizinde köyünüzde böyle bi su varsa değerlendirin. Eskişehirin bi köyü deremizin bi tane resmini koyayım sizler için :)

281803_10150267409089706_683244705_7273949_2277445_n.jpg

252178_10150267411169706_683244705_7273982_7545750_n.jpg

281803_10150267409089706_683244705_7273949_2277445_n.jpg

252178_10150267411169706_683244705_7273982_7545750_n.jpg

• 0

Su ürünleri fakültesi okumuş birinden yada su ürünleri fakültesi bulunan bir ilde iseniz oradaki arkadaşlardan bilgi edinin.Hem öğrenci oldukları için ön staj yapmış olurlar sayenizde:D