Jump to content
Vakt-i Leyl

Facebook Zaman Tünelinden Kurtulun

Önerilen İletiler

Facebook'un büyük bir heyecan ve beklentiyle kullanıcılarının kullanımına sunduğu Facebook Zaman Tüneli, beklenmedik bir şekilde hayal kırıklığı yarattı. Zaman Tüneline geçen kullanıcılar bu tasarımdan hiç memnun olmadılar. Bundan daha kötü olan ise, eskiye dönüşün olmaması oldu.

Yani, bir kere Zaman Tüneline girdiniz mi, bir daha çıkamıyorsunuz. Söylentiye göre, Mart ayında tüm Facebook profilleri otomatik olarak Zaman Tüneline geçirilecekmiş.

Peki, gerçekten de Zaman Tünelinden çıkış yok mu? Bu sorunun cevabını biraz araştırdık ve şu sonuca vardık.

Eski Facebook profiliniz olduğu gibi duruyor. Zaman Tüneli, eski profillerin üzerine kodlanmış bir fonksiyon. Yeni web tarayıcılarında çalışıyor. Explorer 6 ve Explorer 7 gibi eski sürüm web tarayıcılarında çalışmadığını gördük.

Yani, eski Facebook profilinize tekrar kavuşabilirsiniz. Bunun için bilgisayarınıza Explorer 6 veya 7 yüklemeniz gerekiyor. Buda çok sağlıklı bir çözüm yolu olarak görünmüyor. Bu duruma çözüm bulmak isteyen web programcıları, Mozilla Firefox ve Chrome tarayıcıları için bu duruma çözüm getiren eklentiler yazmışlar. Bu iki tarayıcıdan herhangi birini kullanıyorsanız, aşağıda gösterdiğim eklentileri yükleyip, eski Facebook profilinize tekrar kavuşabilirsiniz.

Mozilla Firefox kullanan için;

1. Firefox'u indiriyoruz. (Yüklü ise bu işlemi yapmıyoruz)

2. User Agent Switcher addon'unu kuruyoruz. indir ve kur

3. Firefox'u yeniden başlatıyoruz.

4. Adres çubuğumuzun yanında bulunan yenile butonunun üzerine sağ tıklayıp Özelleştire tıklıyoruz.

5. Kaydırma çubuğunu aşağı çekip User Agent Switcher iconunu mause ile tutup adres çubuğumuzun solundaki anasayfa düğmesinin yanına bırakıyoruz.

6. Dünya simgesinin üzerine tıklayıp Default User Agent'i => İnternet Explorer => İnternet Explorer 7 olarak seçiyoruz.

Chrome kullanan için;

1. Chrome indiriyoruz. (Yüklü ise bu işlemi yapmıyoruz).

2. Chrome'ye User Agent Switcher kuruyoruz.

3. Tarayıcının sağ tarafında bulunan tornavida simgesinin yanında gözlük simgesi belirecek. 2 kez tıklayıp İnternet Explorer 7 seçiyoruz.

Benim tavsiyem Chrome'u kullanmanız. Hem daha hızlı bir tarayıcı, hem de eklentiyi kurmak ve çalıştırmak daha kolay.

Chrome web tarayıcı bilgisayarınıza yüklü ise veya beklediyseniz, eklentiyi kurdurtan sonra, sağ üst köşeye şu şekilde bir simge gelecek.

Bu simgenin üzerine tıkladığınızda web tarayıcı türlerinin olduğu bir liste açılacak. Bu listeden Explorer 7 seçip, Facebook Profil sayfanızı yenileyin. Profiliniz eski haline geçmezse Explorer 6'yı seçip sayfanızı yenileyiniz. Porfilinizin eski haline aldığını göreceksiniz. Facebook'la işiniz bittiğinde, yukarıdaki bu simgeye tekrar tıklayın ve listeden "Default" seçeneğini seçin.

alıntıdır

not :bana sormayın ben facebook'a takılmıyorum aldığım yerden yorumları falan okudum kesin çözümmüş :D

kolay gelsin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eskiye hiç bir şekide dönüş olmuyormuş fakat denemekte yarar var gercekten zaman tüneli bir fiyasko:(

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yok arkadaşım o bildiğim kadarıyla evet bir süreliğine etkili oluyormuş sonra tekrar zaman tüneline giriyor sayfa :)

--- Sonraki mesaj ---

Bu video lar cok iyi fikir canım emeyine sağlık teşekkürler:thumbsup:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Zaman tünelinden kurtulmak çok basit misal ben kendim şöyle bir yöntemle saniyesinde kurtarıyorum

sadece 5 dakkalık bir işlem kendim hazırladığım şekilde veriyorum;

AÇIKLAMA

User-Agent Switcher for Chrome adlı bir program var (ipad-mac-explorer 6-7-8-9- safari - firefox 9-10 v.s.) bu tür programların size arayüzlerini sunuyor yani sanki ipaddan internete giriyormuşsunuz gibi sanki firefoxdan şimdi bu programı kuracağız

YAPILACAK İŞLEMLER

Vereceğim bu linkde facebook açık olsun ve google chrome ile girin

Aşağıdaki internet adresinen tıklıyoruz;

İnternetadresi:

https://chrome.google.com/webstore/d...jiklpkjnoahfmg

RESİMLİ ANLATIM

yukarıdaki internetadresine tıkladığınız anda karşısınıza şöyle bir sayfa çıkar ;

3f2xq-1.png

--------------

Karşınıza çıkan bu sayfada tek yapmanız gereken CHROME İÇİN MEVCUT butonuna tıklamanız aşağıda görüldüğü gibi;

3f2zk-1.png

Butona tıkladıktan sonra Chromee UA spoofer Adlı bir program yüklemenizi isteyecek

güvenle indirin.

---------------------------------------------

indirdikten sonra sayfada şu yazının çıkmasına dikkat edin CHROOME EKLENDİ ;

3f32s-1.png

--------------------------------

Yükleme işlemi bittikten sonra FACEBOOK Zaman tüneline giriyoruz örnek görüntü;

3f3jt-1.png

----------------

Yüklemiş olduğumuz Chromee UA spoofer Adlı bir program google chrome uyumlu olduğu

için google chromenin sağ üst köşesinde daimi durur

3f5yw-1.png

ve o seçeneğe tıklıyorsunuz

aşağıdaki gibi bir liste çıkıyor karşınıza listeden internet explorer 6'yı seçiyorsunuz

3f42z-1.png

------------

Facebook profil sayfanızı yeniliyorsunuz (f5 den) ve karşınızda zaman tüneli ortadan kalkmış oluyor

facebooku istediğiniz zaman - zaman tüneline geri çevirebilirsiniz bunun için yukarıdaki 6ncı resimdeki işlemde listeden default bölümüne getirip kapatabilir tekrar açabilirsiniz

kolay gelsin

son hali:

3f78t-1.png

Bukadar basit bir işlemdir kolay gelsin :)

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İstefan süperrrr arkadaşım cok cok teşekkür ederim gercekten harika kurtuldum zaman tüneli denilen girdaptan:) :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

O mümkün degil Reyhan cım malisef ancak dondurabiliyoruz:)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Herkesin, herseyi ortada...

Insallah toptan kapatirlar facebook'u. :))

Luzumsuz, sacma sapan bir yer..

--- Sonraki mesaj ---

O mümkün degil Reyhan cım malisef ancak dondurabiliyoruz:)

Yok ben insallah kapanir dedim canim:) Hersey mumkun bu hayatta:)

--- Sonraki mesaj ---

Emegine saglik sevgili @ay_isigi:)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap