Jump to content
  • 0
YARAMAZ

Kızıma İsim Arıyorum

Question

merhaba arkadaşlar

Allah nasip ederse 1yada 1.5 ay sonra kızım dünyaya gelicek.babamız ismini bana bıraktı.bende malesef o kadar bakmama rahmen bi isim bulamadım.değişik bi duygu ona hiçbişeyi yakıştıramıyosunuz.en güzeli en iyisi olsun diye çırpınıyo insan .arkadaşlar ben isimlerin kaderi etkilediğine inanıyorum.bu konuda bilgisi olanların bana yardımcı olmasını istiyorum.özellikle çevrenizdeki örnekleride verebilirsiniz.(örnek:ali ler iyi olur.veli ler kızgın olur )gibi yani gözlemlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.kızıma sağlık başarı şans,güzellik,kader güzelliği getiricek bi isim koymak istiyorum.arkadaşlar çok iyi biliyorum.ben ne isim koyarsam koyayım.Allahın yazdığı belirlediği olur.ama onu kaderi güzel ise ve ismi bunu yansıtıcaksa mevlam bulmamada izin verir.o herşeyi bi vesileyle yapar.o isterse nasip ederse bulucam.hepinizden yardım bekliyorum.

48 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Guest Beray.

Ben şahsen;

Buğlem...Cenneti müjdeleyen melek.bereket, bolluk

Mina.......Liman, iskele. Gökyüzü.Mekke yakınlarında şeytan taşlama alanının olduğu dağ.

Ecrin.......Allah'ın hediyesi.

Esila........Rabbinin ismini tesbih et.

isimlerini beğeniyorum...Anlamları da güzel....:)

• 0

İnci ismi bence çok anlamlı bir isim. İnci biliyorsunuz okyanusların dibinde zor ulaşılan çok değerli bir süs eşyası. İnci'nin nasıl oluştuğunu netten araştırın isterseniz ve bu isim üzerinde biraz düşünün derim.

• 0
Guest Beray.

Aaaaa birde Beray....Ayın en ışıltılı yüzü...;)

• 0
Guest Isabelle

Öncelikle Hayırlı Olsun. Aybike (ay gibi güzel kız), Ayla (ışık çevresi, hale), Dilara (gönül alan), Bengi (sonu olmayan), İlayda (su perisi)......bunun gibi güzel anlamı olan isimler var.

İsimlerin kaderi kısmen de olsa etkilediğine inanıyorum, Aybike adında gerçekten ay gibi güzel bir kız tanıyorum, Bengi isminde de okulda çok başarılı ve çok da güzel bir kız tanıyorum...

• 0
Guest Îکє†

lalin.........

• 0
Elif ve Zeynep isimleri çok güzel

ve kızımın ismi olan Sena

teşekkür ederim.elifleri bilmiyorum ama zeynep için dik başlı inatçı biraz kendini beğenmiş olur diyolar.kimse kızmasın duyduğumu yazıyorum

--- Sonraki mesaj ---

İnci, Ülkü, Pırıl, olabilir bir de en çok sevdiğim isim Hankuşa :D

saol arkadaşım.

i,ü,ö gibi harfler olumsuz etki yaratıyomuş:confused:

--- Sonraki mesaj ---

Ben şahsen;

Buğlem...Cenneti müjdeleyen melek.bereket, bolluk

Mina.......Liman, iskele. Gökyüzü.Mekke yakınlarında şeytan taşlama alanının olduğu dağ.

Ecrin.......Allah'ın hediyesi.

Esila........Rabbinin ismini tesbih et.

isimlerini beğeniyorum...Anlamları da güzel....:)

teşekkürler.yiğenimin adını ben bulmuştum.esila anneside beğendi ve koydular.esila çok şanslı ,akıllı,ve çekici bi kız ama çok inatçıdır.

--- Sonraki mesaj ---

İnci ismi bence çok anlamlı bir isim. İnci biliyorsunuz okyanusların dibinde zor ulaşılan çok değerli bir süs eşyası. İnci'nin nasıl oluştuğunu netten araştırın isterseniz ve bu isim üzerinde biraz düşünün derim.

güzel isim ama i harfi 2 tane

arkadaşlar çok güzel isimler var.ama olumsuz etkileride oluyomuş

--- Sonraki mesaj ---

Aaaaa birde Beray....Ayın en ışıltılı yüzü...;)

etrafımda hiç duymadım.beray anlamıda güzel.ama b ile başlayan isimler genelde karşı taraftan yani eş anlamında hep kaçmak zorunda kalırmış.sıkıntı yaşarmış.kendimde ve bi kaç kişide bunu gördüm

• 0
teşekkür ederim.elifleri bilmiyorum ama zeynep için dik başlı inatçı biraz kendini beğenmiş olur diyolar.kimse kızmasın duyduğumu yazıyorum

--- Sonraki mesaj ---

ben o açıdan hiç bakmadım :)

Elif Arap Alfabesinin ilk harfidir elif gibi dosdoğru olsun diye düşündüm

Zeynep ismine gelince hem Peygamber Efendimizin (s.a.v) kızının ismidir hemde eşinin ismidir :)

ilk aklıma hep bu gelmiştir

Sena ismi hem kuranda geçer hemde anlamı çok güzel :)

benim isimlere yaklaşımım bu şekilde ondan karar sizin :P