Jump to content
holy

Voodoo Büyüleri Kitabı Şeytanla Anlaşma

Recommended Posts

​kitap günlük tarzında ise doğru yazılanlar vardır ,yok roman tarzı ise bilgilerin büyük kısmı saklanmıştır..

​kitap günlük tarzında ise doğru yazılanlar vardır ,yok roman tarzı ise bilgilerin büyük kısmı saklanmıştır..

şöyle evvel konuyla ilgili hikaye ve hatıratlarını anlatıyor sonrasında büyü reçeteleri malzemeler v.s anlatıyor. bu uslupla büyü atmosferine okuyucu hazırlamya calısyor olabilir...

roman değil oylede bir kitap var... ama o hodoo zira afrikada bu kültüre hodoo diyorlarmış.

voodoonun ünlü birkaç ismi var marie leavu gibi onlardanda hatıratlar var ..

Köylüde yapıyor şehirdekide yapıyor ,bu kültür işi ,cehaletle alakası yok demek yanlış.Bak üniversite mezunuda dağa çıkmış çobanıda demekki okul okumayla ,yad şehirde yaşamayla alakası yok. Pişmek gerek pişersen zaten uzak durursun çünki içindekinin ne olduğunu bilirsin .Bu gün okudun gün gelecek meraktan uygulamasını yapmışsın zaten geriside çorap söküğü gibi gelir.

Ben havvas bölümünde yazılanların içinde dahi büyü olabileceğini düşünüyorum.

Köylüde yapıyor şehirdekide yapıyor ,bu kültür işi ,cehaletle alakası yok demek yanlış.Bak üniversite mezunuda dağa çıkmış çobanıda demekki okul okumayla ,yad şehirde yaşamayla alakası yok. Pişmek gerek pişersen zaten uzak durursun çünki içindekinin ne olduğunu bilirsin .Bu gün okudun gün gelecek meraktan uygulamasını yapmışsın zaten geriside çorap söküğü gibi gelir.

Ben havvas bölümünde yazılanların içinde dahi büyü olabileceğini düşünüyorum.

bu işlere cehalet demnin kendisi cehalet... bilim dediğimiz şey buyunun evrimleşmesi...

modern matematiğin kurucusu newton dahi simya ile ilgilenirdi... bunlarında ötesinde bu bir kültür ve yok saymak mümkün değil ve bu bir çare kültürü ve olmayada devam edecek...

bu işlere cehalet demnin kendisi cehalet... bilim dediğimiz şey buyunun evrimleşmesi...

modern matematiğin kurucusu newton dahi simya ile ilgilenirdi... bunlarında ötesinde bu bir kültür ve yok saymak mümkün değil ve bu bir çare kültürü ve olmayada devam edecek...

Cehalet demekse ben cahilim Çünki bence cehalettir. Büyüyü yaparak allahın emrine karşı geliyorsun ,konu başlığında bile yazmışsın şeytanla anlaşma diye.Bu tür kitaplarla doldurdular ortalığı ,şeytanilerin işi sırf insanları yoldan çıkarmak için . Ama günü geldiğind Allah'ın vaadi olacak, bunu yapan şeytaniler kahrolacak.

Cehalet demekse ben cahilim Çünki bence cehalettir. Büyüyü yaparak allahın emrine karşı geliyorsun ,konu başlığında bile yazmışsın şeytanla anlaşma diye.Bu tür kitaplarla doldurdular ortalığı ,şeytanilerin işi sırf insanları yoldan çıkarmak için . Ama günü geldiğind Allah'ın vaadi olacak, bunu yapan şeytaniler kahrolacak.

:) düşünmene gerek yok o bolumdekilerde büyü... bu sitedeki herşey büyü ve sihir üzerine... Büyünün bir çare kültürü oldugunu ezbere konuşmanın ise bizi büyüden yada büyücülükten uzak tutumaycağını anlamalıyız. lanet büyü küfür ezilenlerin yoksulların elinden gelen son şey.

ve unutma şuan kullandığın pek çok cihaz giydiğin kıyafet gördüklerin ve yaşadıkların bir zaman önce seytan işi yada sihir olarak görülüyordu. yani bu mesleyide itirazlara rağmen zaman çözer ardından başka itirazlargelir bu sonsuza kadar sürer gider.

Hepsi değil büyünün ne olduğu bellidir , belirli sayıda sure okumak yada benzeri büyü değildir.

Havvasla İlgim yok bakmışımdır okumuşumdur ,ama ne zamanki şunu denesemmi diye düşündüm bakmayıda bıraktım. O gününün yaklaştığının herkes farkında ,sonucunun ne olacağınıda herkes biliyor.Gerisi ayrıntı kim, nerde ,nasıl , okadar.

Hepsi değil büyünün ne olduğu bellidir , belirli sayıda sure okumak yada benzeri büyü değildir.

Havvasla İlgim yok bakmışımdır okumuşumdur ,ama ne zamanki şunu denesemmi diye düşündüm bakmayıda bıraktım. O gününün yaklaştığının herkes farkında ,sonucunun ne olacağınıda herkes biliyor.Gerisi ayrıntı kim, nerde ,nasıl , okadar.

Kaderin akışını değiştirmek. mesela cok dua okuyarak falanca bölüme girmek... sence bir çeşit haksız rekabet yada hile değil mi?

mesela ruhaniyet maskesi takmış madde bağımlılığı değil mi...

Kaderin akışını değiştirmek. mesela cok dua okuyarak falanca bölüme girmek... sence bir çeşit haksız rekabet yada hile değil mi?

mesela ruhaniyet maskesi takmış madde bağımlılığı değil mi...

Dua etmek sure okumak büyü değil Sen Allah kelamını okuyorsun dua ediyorsun takdir Allahın .

Dua eden arzu halini bildirir rıza ister ,yine yapılan duayı kabul edecek merci Allah.Yani burda insan müdahalesi söz konusu değil.

Ancak düğümlere üflemek yada benzeri şeyler sanırım büyüdür.