Jump to content
pirpirim

Bu Duâ İle Duada Bulun, Hiçbir Şeyden Korkma!.

Recommended Posts

Bismillâhil hâlikil ekberi ve hüve hirzün mâniün mimmâ ehâfü minhü ve ahzeru..

Lâ kudrete limahlûkin mea kudretil halikı;

yulcimuhû bilücami kudretihî ahmâ hamîsen etmâ tamîsen ve kânellahü kaviyyen aziyzâ..

Hâ-Mîm, Ayn-Sîn-Kaf hi­mayetünâ..

Kâf-Hâ-Ya-Ayn-Sad kifâyetünâ.

Feseyekfiykehümullahü ve hüvessemiy’ul alîm ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm..

Türkçe anlamı:

“Çok büyük yaradanın adıyla.. Allah koruyucu (şer ve fe­nalıktan) men’edicidir; korktuğum ve sakındığım şeylerden ko­rur ve (onları benden) men’eder. Yaradanın kudreti yanında yaratılmışların hiçbir güç ve kudretleri yoktur. O, kudretinin gemiyle (her şey’i) gemler.

Ahma hamîsen, etma tamîsen.. Al­lah çok güçlü ve yegâne kudret sahibidir.

Hâ-Mîm, Ayn-Sîn-Kaf bizim himâyemizdir..

Kâf-Hâ-Yâ-Ayn-Sad kifayemizdir.

On­lara karşı Allah sana yetecektir. O işitir ve bilir. Kötülük ve günahlardan kaçınmaya hiçbir gücümüz, iyilik ve ibâdet et­meye hiçbir kuvvetimiz yoktur, ancak ve ancak Allah ile bu güç ve kuvvetimiz vardır..”

Seyyid İbrahim Düsûkî Hazretleri şöyle buyurdu: “Bu duâ ile duada bulun, hiçbir şeyden korkma!.”

• Like 6
  • Thanks 1

Ben her gün okuyorum evden çıkmadan... İyi hissediyorum kendimi ve güvende... Sizden de Allah razı olsun....

Allah razı olsun bende listeme ekledim okuycam güzel bir paylaşım..

allah razı olsun ben de bu duayı bılıyordum bazen okuyordum ezberlesek iyi olur

Bismillâhil hâlikil ekberi ve hüve hirzün mâniün mimmâ ehâfü minhü ve ahzeru..

Lâ kudrete limahlûkin mea kudretil halikı;

yulcimuhû bilücami kudretihî ahmâ hamîsen etmâ tamîsen ve kânellahü kaviyyen aziyzâ..

Hâ-Mîm, Ayn-Sîn-Kaf hi­mayetünâ..

Kâf-Hâ-Ya-Ayn-Sad kifâyetünâ.

Feseyekfiykehümullahü ve hüvessemiy’ul alîm ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm..

Türkçe anlamı:

“Çok büyük yaradanın adıyla.. Allah koruyucu (şer ve fe­nalıktan) men’edicidir; korktuğum ve sakındığım şeylerden ko­rur ve (onları benden) men’eder. Yaradanın kudreti yanında yaratılmışların hiçbir güç ve kudretleri yoktur. O, kudretinin gemiyle (her şey’i) gemler.

Ahma hamîsen, etma tamîsen.. Al­lah çok güçlü ve yegâne kudret sahibidir.

Hâ-Mîm, Ayn-Sîn-Kaf bizim himâyemizdir..

Kâf-Hâ-Yâ-Ayn-Sad kifayemizdir.

On­lara karşı Allah sana yetecektir. O işitir ve bilir. Kötülük ve günahlardan kaçınmaya hiçbir gücümüz, iyilik ve ibâdet et­meye hiçbir kuvvetimiz yoktur, ancak ve ancak Allah ile bu güç ve kuvvetimiz vardır..”

bu dua süryanice -arapça karışık bir duadır. 'ahma hamisen etma tamisen' süryanicedir ve süryanice ruhların birbirleriyle anlaştıkları, az kelimeyle çok çok anlamlı kavramları anlatmasıyla özelliklidir. ben bu duayı okuyorum yararını ancak okuyan yaşar... öyle de belaları savk eder.

bu dua süryanice -arapça karışık bir duadır. 'ahma hamisen etma tamisen' süryanicedir ve süryanice ruhların birbirleriyle anlaştıkları, az kelimeyle çok çok anlamlı kavramları anlatmasıyla özelliklidir. ben bu duayı okuyorum yararını ancak okuyan yaşar... öyle de belaları savk eder.

Ben tam nedemek istediniz anlamadım.Açarmısınız ne tür belayı önlüyor.Siz Süryanice kısmınımı okuyorsunuz.