Jump to content
ozer001

Arkadaşlar ya Kendimi Öldürücem yada Bu Kredi Belasından Kurtulucağım...

Recommended Posts

Arkadaşlar bu bölümde konum var, malum kredi ve kefillik ile alakalı...

Hep sabrediyorum, inanarak istiyorum, bekliyorum, ha olacak az kaldı, biraz daha sabret... Ama banka sabır veya beklentiyi kabul etmiyo... İhtarnameler tek tek geliyo, elimde avucumda bişey kalmadı, yetişemiyorum artık hiçbir yere...

Bana Berhetiye Kasemi, büyü, sihir yardımı ile maddi olarak bu dertten bir an önce kurtulacağım bir öneride bulunacak kimse yok mu? O duruma geldim ki büyüyü dahi göze aldım. Şu an ellerim titreyerek yazıyorum. Bıktım artık beklenti içinde olmaktan. Bir yerden kapı açılacak da kurtulucam diye yol gözlemekten sıkıldım.

Herşeyi bıraktım. Büyü, cin daveti, hadim ile bana kredilerimin kapanması konusunda yardımcı olacak kimse yok mu?

Lütfen :(

kardesim.. buyu cin hadimm le cozum bulamassin.. heleki intihar etmekle asla..

dua et sabir et diyenlerden de bikmissindir sen:)

ama dusun.. sana en kotu gunlerinde kimsenin olmadigi sadece basin sIkisinca hatirladigimiz bir rabbimiz var.. onu dost edin, kabul et teslim ol..

HERSEYE sana dosta dusmana derde Allah cc yeter.

deki;

ey Rauf.. benim senden baska aciyanim esirgeneyim lutfedenim yok!

ey Rahman.. rahmetini diliyorum senden!

ey Vedud.. senden gayri dost yok'imis.. senden baska Rab yok'imis!

ey Adl.. Adaletli olan sensin.. bulundugum durumda bana lutfunla yardim eyle!

yaaa Rahim.. birakma beni.. ucurumun kenarina gelmisim.. ne gucum kaldi nede yuzum..

Kapina gelenleri bos gondermeyen Zulcelali vel Ikram..

benide Bos gonderme..

Seni dost bildim gayri.. Unutmassin beni.. Unutturma senide!

Degsin kalbime Safi ismin.. derman olsun butun dertlerime adin..

Ben son noktaya varmak uzereyim.. bitmisim tukenmisim.. OL dersen yine acacagim bahcende.. gulistaninda.. kurtar izdirabimdan beni hikmet sahibi Azim.. kul eyle beni kendine..

amin..

icimden geldi vallahi:)

bir gece teslim et derdini ona butun inancinla ve uyu.. gun dogmadan neler dogacak ..

• Like 3

öncelikle sakin ol, dünyada bu tarz dertler çeken bi sen değilsin. şuan bir sınav içindesin ve hemen umudunu kesip cin hadim bilmem ne büyü işlerine girersen sınavı kaybedersin ve bu çıkmazdan kurtulmak yerine giderek dibe batarsın. arkadaşında dediği gibi tevekkül et, bende ömrüm boyunca maddi zorluk görmeyerek büyüdüm, evlendim eşimin yaptığı meslek haram diye onu vazgeçirdim ve şuan bir sürü borç işine girdik. yeni helal bir iş kurana dek sabredicez var mı daha ötesi? şuan sırf para gelsin diye göndersem eşimi gece de bin lira para gelir elime ama beni o kurtarmıcak haram şeyler bizi gün geçtikçe batağa sürükler. insan umudu kadar yaşar asla umudunu kesme ve dua et allah karşına helalinden bir kapı açsın

özer lütfen sakin ol

sana borç duası vermiştim devam ediyor musun?

lütfen bunun bir sınav oldugunu unutma, ne yani en ufak sıkıntıda cinlerden hadimlerden mi medet umucaz?

bu şirke giriyor bu sınavla birlikte imanın da gider borcu odeyemeyecegın gibi bir de küfre girersin

önce sakin ol

benim de ödemem gereken birşey vardı ihtar vs geliyordu 5 ay nasıl olduysa durdu ve dava açılmadı

bunu da okudugum bazı salavatlara ve dua surelere bağlıyorum,

normalde mümkün değil tepeme binerlerdi ama Allahu teala durdurdu çok şükür...

napalım bizim de borcumuz var, o zaman biz kendimizi uçurumdan atalım

hergün bir ihtar bir evrak geliyor ben de duaları okuyorum ne arayan var ne soran dava da açılmıyor arayıp soruyorum

açtınız mı diye açmadık diyorlar ki resmi daire yani :P

o yüzden sakin ol

önce sıkıntıyı verenin Allahu teala oldugunu unutma, ve sadece ona sıgınıcaksın

allah istemezse hadim filan hepsi onun emrinde

dualarını usulune uygun yap

ihtar gelse de bişey olmaz, sakın ola ki bir delilik yapmaya kalkma

sana verdiğim duaları okumadıgını düşünüyorum--telaşın sebebiyle ..doğru mu??

--- Sonraki mesaj ---

şu salavatı hiç değilse 3 kez oku lütfen

şimdi diyeceksin duayla mı ,evet duayla özer, herşey dua ile oluyor

Allahümme salli ala muhammedin ve alihi ve sahbihi ve sellim* Ya ıddeti ınde şiddeti* Ve ya ğavsi ınde kürbeti* Ve ya harisi ınde külli musiybeti* Ve ya hafizıy ınde külli beliyyeti* ve salli ala muhammedin ve alihi ve ala cemiy'ıl mürseliyn* Velhamdülillahi rabbil alemiyn.*

bu salavatı en az 3 kez okuyorsun sonra şu duaları oku

Hassantüna küllena ecmaine bil hayyul kayyumillezi la yemutu ebeda

Ve defa'tü anna assue bile havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azimi..

Ya Allahu biketehassantü ve bi abdike ve resulike seyyidina Muhammeddin sallallahu teala aleyhi ve sellem estecertü Ya kaviyy..

La ilahe illallahu azimul halimu la ilahe illallahu rabbul arşil azimi la ilahe illallahu rabbus semavati vel arzı ve rabbul arşil kerimi..

La ilahe illallahul halimul kerimu subhanallahi rabbis semavatis seb'ı ve rabbil arşil azimi la ilahe illa ente azze caruke ve celle senauke ve la ilahe ğayruke ve la ilahe illa ente....

Bak bunları günde 3 kez oku

bu salavat ve dualar birlikte okununca dava filan açmalarına engel oluyor, maddi olarak önünün açılması içinse

başka şeyler okuycaksın

ama sana ne okutalım bilmiyorum şu an aklım karışık

--- Sonraki mesaj ---

bu dualar aynen cep telefonuna yazılıcak özer, ordan bakar gün içinde 3 kez okursun 4-5 dk ancak sürüyor

--- Sonraki mesaj ---

Özer mevcut borcunu taksitlendirmeyi denedin mi?

mesela bankaya borcun var, asgari tutarı ödeyemiyorsun diyelim

bankayı ara, ben borcumu taksitlendirmek istiyorum de, kalan borcunu yeniden 12-24-36 aya bölebilirler

böylece asgari tutarı inanılmaz düşüyor ve maaşın sana kalır ufak ufak ödersin

o şerefsizden ne haber? istemedin mi parayı? aynı işyerindesiniz galiba?

neden biraz sıkıstırmıyorsun? allah hakkından gelsin inan bu herif bazen aklıma geliyor allah bildigi gibi yapsın sinir oluyorum

Yunus Aleyisselamın duasını oku...Bununla ilgili açıklama sitede var... Allah yardımcın olsun...

Arkadaşlar ben aylık bin TL taksit ödüyorum, beni zora sokan mevzu bu... Yetişemiyorum, ne yapacağımı bilmiyorum. Borç zaten taksitlendirilmiş borç. Dahası yok :(

az paran da olsa sadaka, zekat niyetiyle senden daha da muhtac olana veya ufak cocuklara sakiz, cikolata, kalem defter gibi birseyler al sen onlari sevindirdikce Allah da sana bereketler verir borcunu kolaylikla ödeme imkanin dogar..

Ayrica roseraie arkadasin uygulamalarini gözden gecirip okumani tavsiye ederim cok güzel ayetlerden tertiplenmis dualari mevcut onlara basla... hepside cok tesirli...

Arkadaşlar ben aylık bin TL taksit ödüyorum, beni zora sokan mevzu bu... Yetişemiyorum, ne yapacağımı bilmiyorum. Borç zaten taksitlendirilmiş borç. Dahası yok :(

Bazı bankalar düşük faizli düşük ücret alabiliyor.Eğer araştırırsanız o bankadan hesabınızı alıp diğer hesaplı bankaya geçip hem borcun faizini düşürür hemde en azından bir miktar ödemenizi düşürmüş olursunuz.Biraz karışık yazdım ama çok zor bir durum ve banka affetmez .

Guest Alekhine Savunması

Borcun ne kadar?

tevbe süresinin son ayetini oku kardeşim bol bol selavat getir kısa zamanda borcunu ödemeni umud ediyorum senin için dua edicem

Bismillahirrahmanirrahıym*

Le kad caeküm rasulün min enfüsiküm aziz, aleyhi ma anittüm harıysun aleyküm bil mü'minine raufün rahıym*Fe in tevellev fe kul hasbiyallahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıym*