Jump to content
ReYHaN

Evinizin Mis Gibi Kokması Için Neler Yapiyorsunuz?

Recommended Posts

sensörlü makinam var koridorda ve odalarda

ama o koridordaki bir gece beni kalpten kesin götürecek, karanlıkta mutfağa ya da banyoya giderken pııııııııııııstttttttt demiyor mu, bir gün kesin kalbim duracak:D

Kaç kere o mel'un alet suratıma fısladı.Sevmim ben onu :derisive::devil:

elektrikli koku yayan cihazlar rahatsız ediyorsa

uçucu yağları diffuser olarak kullanabilirsiniz

tek tek lavanta, limon,hindistancevizi, cilek

veya limon+greyfurt+portakal azcık vanilya karışımı

(vanilya esansı değil vanilya cubugunun içinden azcık kazıyarak elde ettiğiniz özden olmalı ) diffuser da kullanilabilir

th_e11a44f0c151033c2e4659042a94d3a8_1266-1.jpg

loccitane ve the body shop da var bu cam şişe ve cubuklar

her markanın tasarımı farklı

kokulu yağları marka bir yerden almanızı öneririm

Ben odamdaki çekmecelerimin hepsine nuh yılından kalma fax beyaz banyo sabununun kokusunu çokkkk seviyorum bir iki paket 4 lü aldım hepsine ayrı ayrı koydum.En sevdiğim kokulardandır.Miss gibi eve gidince çekmecemi açtığımda o koku müthiş rahatlatır beni.

Kız dolabıma da koyuyorum aynı sabunları.Deterjanı da varmış ama bulmak çok zor İzmir de fabrikası varmış ama nerdeen bulucam ki markayı bile bilmiyorum.O kadar fanatiğim yani:derisive:

Balıkesir'de bulunan' date=' benim büyük bir hayranı olduğum Esmen Kolonyaları, [b']beyaz sabun kokulu temizlik malzemeleri üretmektedir. [/b]Alınız ve deneyiniz. Sadece çekmeceleriniz değil, tüm dünyanız beyaz sabun kokmaya başlayacaktır..:)

• Like 1

elektrikli koku yayan cihazlar rahatsız ediyorsa

uçucu yağları diffuser olarak kullanabilirsiniz

tek tek lavanta, limon,hindistancevizi, cilek

veya limon+greyfurt+portakal azcık vanilya karışımı

(vanilya esansı değil vanilya cubugunun içinden azcık kazıyarak elde ettiğiniz özden olmalı ) diffuser da kullanilabilir

th_e11a44f0c151033c2e4659042a94d3a8_1266-1.jpg

loccitane ve the body shop da var bu cam şişe ve cubuklar

her markanın tasarımı farklı

kokulu yağları marka bir yerden almanızı öneririm

tesekkurler:)

Balıkesir'de bulunan, benim büyük bir hayranı olduğum Esmen Kolonyaları, beyaz sabun kokulu temizlik malzemeleri üretmektedir. Alınız ve deneyiniz. Sadece çekmeceleriniz değil, tüm dünyanız beyaz sabun kokmaya başlayacaktır..:)

Ciddi olamazsınızz..En azından markasını biliyorum sayende yaa çok sevindim bulurum ben onu kiii:Dçok teşekkür ederim:)

Ciddi olamazsınızz..En azından markasını biliyorum sayende yaa çok sevindim bulurum ben onu kiii:Dçok teşekkür ederim:)

Birşey değil arkadaşım..

İnan ki' date=' öyle harikulade bir firma ki, ben hemen tüm ürünlerini yıllardır severek kullanıyorum.

Benim için bir tutku olmuştur diyebilirim..

Esmen manolya kolonyasız zaten yaşayamam. Yine zambak, leylak, lavanta da tercihe göre severek kullanılabilir. Yasemin ve hanımelinin küçük bir şişesini edindim.

Beyaz sabun kokulu yüzey temizleyicisi ile odayı silince, [b']inanın ki alice harikalar diyarında oluyorsunuz..:)[/b]

Guest Beray.

Aaaa aklıma geldi Lavanta kolanyasını bir kasenin içine koyup odada bir yere koyun...Annem özellikle kışın öyle yapıyor...Kötü kokuları alsın diye...:)

Kahve telveleri de çok işe yarar telveleri küçük bir kaba koyun her zaman ev misss gibi kahve kokar hemde kötü kokuları çeker bunu iş arkimden öğrendim.O bu yöntemi uygular da annemi ikna edemedim.O kahve sevmiyor hiç:derisive:

Tabi kahvenin pişmemiş hali daha bir başka güzel oluyor:D

bu elektrikli yada sprey kokuların muabbet kuşu kedi gibi evcil hayvanlarda hastalıklara neden olduğunu gördüm. ayrıca haberlerde de çıkmıştı.

"İçinde etken madde olarak kloroflorokarbon bulunan oda spreyleri ya da deodorantların çevre sağlığı açısından sorun yarattığının altını çizen Ertuğrul, ''yani sprey alırken de içindeki etken maddeleri iyi incelemek gerekiyor. Sonuçta bütün uçucu gazlar, alerjisi bulunan bireylerde sağlık için sorun yaratıyor, ama hep söylüyoruz, deodorant kullanırken sprey yerine mum ya da roller tarzı olanları tercih etmelisiniz'' diye konuştu.

Ertuğrul, gebeler, emziren anneler ve küçük çocukların bulunduğu yerlerde bu tür koku veren maddelerin kullanılmaması gerektiğini dile getirdi."

O yüzden ben saolsun sınıf arkadaşım Arzu, bana kücük kırmızı keseler içinde lavanta gül kurusu gibi doğal şeyler yapmıştı. inanın çok daha güzel kokuyorlar biraz zaman alıyor kokusunun farkedilmesi ama ikinci hafta tüm oda lavanta kokuyor gardolap felan.. tavsiye ederim.

Ekmek makinasinda ekmek yapincada ev mis gibi kokuyor:)