Jump to content
  • 0
KaraMELEK

Evimi Temizleyemiyorum Ne Olur Yardim Edin

Question

Degerli arkadaslar,

basligi okudunugunuzda belki garipsiyeceksiniz. Durumum ciddi. Bugün arkadasim sayesinde buraya üye oldum ve iyi niyetli elestiri ve yardimlariniza ihtiyacim var.

Ben almanya dogma büyüme, mütevazi bir aileden orta standartlarda yasayan, tek basina bir cocuk yetistiren bir anneyim. (türkcem yeterli olmayabilir, anlayisiniza siginirim) Benim evime gelmeden, isyerimden disardan gören, benim kendime olan özgüvenimden, kültürümden ve Allaha sükürler olsun bana verdigi güzellikten söz ediyorlar. Bunu anlatmamdaki kasit, benim cocuklugumda gecirdigim travmalardan dolayi asiri titizlikten, simdi aksi bir durumdayim.

Evimi hem cok seviyorum hem boguluyorum, daraliyorum. Günlerce bulasik, camasir akliniza gelen hersey yiginla kaliyor. Bu cocugumun gelisiminide etkiliyor. 8 yil tedavi elbette cok sey degistirdi fakat psikologum bile bu güclü, mantikli görünüsümü hastaligimla, ender rastladigi hastasi oldugumu söyledi ve umdugum sonucu 8 yilda bile alamadim.

Elim ayagim tutuluyor is yapmak okadar agir geliyor. Oldukca hareketli, yillardir spor yapan, uzun saatler calismak bana is gelmiyor. Ancak evimdeki agirligi anlamakta zorluk cekiyorum.

Bana vereceginiz hertürlü tavsiye icin, zaman ayirip okudugunuz icin, ALLAH RAZI OLSUN.

109 answers to this question

Recommended Posts

• 0

bi dua kitabinda okumustum bol bol fatiha suresi okuyun, bu sure insani canlandirir harekete gecirir tembellikten alikoyar diye yaziyordu, evinizi derleyip toplayabilirsiniz ayrica evinize bol bol netten veya sididen kurani- kerim acip odalara sesli dinletin kisa zaman icersinde cok faydasini göreceksiniz...

• 0
Guest blöf

Bi tane kadın tutun...

• 0

bende sürekli topluyorum ama hep dağınık:blink: üstelik satece iki kişiyiz ve düzenliyiz.bilmiyorum belkide ben düzenli olduğumuzu sanıyorum:rolleyes:

• 0
bi dua kitabinda okumustum bol bol fatiha suresi okuyun, bu sure insani canlandirir harekete gecirir tembellikten alikoyar diye yaziyordu, evinizi derleyip toplayabilirsiniz ayrica evinize bol bol netten veya sididen kurani- kerim acip odalara sesli dinletin kisa zaman icersinde cok faydasini göreceksiniz...

Allah razi olsun. Bes vakit namazimi cok sükür 1,5 yildir kiliyorum ama yeterince dua ve Kurani kerim okumuyorum.

• 0
bende sürekli topluyorum ama hep dağınık:blink: üstelik satece iki kişiyiz ve düzenliyiz.bilmiyorum belkide ben düzenli olduğumuzu sanıyorum:rolleyes:

sevgili nova, günlük daiginiklik gayet normal. benimkisi hastalikmi nedir bilmiyorum

• 0
Bi tane kadın tutun...

Kesinlikle katılıyorum. Kadın tutun Bursa da gündelik 90 liraya gelenler var orda nasıldır bilemem de bu sizin çareniz olacaktır. Çamaşır ı yeterli sayıda giysiniz varsa haftalarca da yığabilirsiniz de bulaşık günlerce yığılmaz ki canım küflenirsiniz valla :D Kadın tutun kadın bu arada dualara da devam edin rahatlar ferah a kavuşursunuz Allah ın yardımıyla

• 0

zannediyorum kendimi anlatamiyorum. söz konusu temizlikci tutmak degil. benim elim ayagimin baglanmasi! ayrica komiklik olsun diye yazmadim, benzeri problemleri olan arkadaslarimiz varmi veya hangi dualar önerilir (bu sikintiyi ceken arkadaslar, özeldende yazabilirler), bunu umud ediyorum. insanlari ayiplamadan önce kendimize bakalim ve mükemmelmiyiz diye bir sorgulayalim önce..

yarin hangimizin basina ne gelecegini hicbirimiz bilemeyiz.

• 0

eğerki maddi durumunuz buna el veriyorsa nie size yardım edecek bir kadın tutmuyorsunuz? Buda sorun mu yani? :)

• 0

ohalde ben size sunu sorayim: her tuvalete gitmek istediginizde eliniz ayaginizdan can gidiyor, agliyorsnunuz fakat birtürlü kendiniz oraya kadas gidemiyorsunuz ve altiniza yapiveriyorsunuz.

iki seciminiz var

1. maddi durumunuz müsait, bakici tutarsiniz ve hacetinizi baskasinin gözünün önünde yaparsiniz (nasilsa para herseyi satin aliyor)

2. bu durum icin care aramak ve kendiniz yapabilmeniz.