Jump to content
ymnsyn

Sigarayı Bırakmak için Bir Esma

Recommended Posts

dünde bir başlıkta konusu geçiyordu orayada yazmıştım 6 ay oldu bırakalı ve inanılmaz bir tiryaki idim.. sadece korkmamak gerekiyor sigara yokken ben ne yaparım demiyeceksin....

dünde bir başlıkta konusu geçiyordu orayada yazmıştım 6 ay oldu bırakalı ve inanılmaz bir tiryaki idim.. sadece korkmamak gerekiyor sigara yokken ben ne yaparım demiyeceksin....

cozumu sadece bu yazdıgın kadar mı?

ilk başta korkmayacaksın... sonra irade geliyor ve kesin kararlı olacaksın..bunlar hazırlık şimdi ugraşlar var..

1. kesinlikle mentollü sakız olmazsa olmaz..sigara içer gibi kullan çigne içine çek nefesi dişlerini sıkarak bayatladımı tükür bir daha çigne first tavsiyemdir...

2. kesinlikle evde olman gerekiyor izinli oldugun günü seçmelisin

3.sigara içilen ortamda olmayacaksın

4. ilk 3 gün çok ama çok önemli bu 3 gün geçtimi o zaman daha farklı şeyler yapmak gerekiyor ama kararlı olman şart ve kesillikle sigarasızda yaşanıyormuş diyeceksin...

benim konularımın birinde günlük virdler var.özellikle oraya yazmadım kendime sakladım, sigarayı bıraktırıyor ve daha bir sürü faydası var.

• Like 1

Ya Halim-88 kez ..içki sigara için isteklerine karşı okusunlar kötü alışkanlıkları kalmaz

Ya Reşid-514 tüm kötü alışkanlıkları bırakırlar Allahın izniyle

Ya Bais-573 (sigaradan kurtulmak isteyenlere bu ismi okut özellikle iradeleri kuvvetlenir)

ben tam 3 sene olmuştu bırakalı. 3 sene içmedim bu mereti ama şimdi 6 aydır tekrar içiyorum. Ama Allahın izniyle kızımın okulu bir kapansın bende bu mereti kapatacağım inşallah.

• Like 2