Jump to content
ymnsyn

Sigarayı Bırakmak için Bir Esma

Recommended Posts

benim konularımın birinde günlük virdler var.özellikle oraya yazmadım kendime sakladım, sigarayı bıraktırıyor ve daha bir sürü faydası var.

bu virdleri paylaşabilirmisin

Ben sigarayı bırakmak için 12000 yunus duası okumuştum 1 yılı geçti içmiyorum artık

• Like 1

bende sıgaray ırakmak ıcın cok ugrastım ama ya rasıd okudum her gun ve cok sukur bıraktım

bende tam nerdeokudugumu bilmiyorum ama ya Kuddus zikri sigarave alkol aliskanliklarndan kurtulmak icin cok etkilidir diyordu

takipteyim bu konunun ...bende çok defalar bırakmaya niyetlendim ama bırakamdım ...bir seferinde 4 gün içmedim ama 5. gün içtim ...Arkadaşların dediği gibi ya raşit ,ya kuddus ,ya halim esmalarnı aklıma geldikçe okuyorum ama nafile ...Birde sigarayı bırakmak için bir dua ezberlemiştim şuydu

kuddusut tahiru min külle suin ....bu kadar bu duayıda düzenli olmasada ,okuyorum ama nafile

benim konularımın birinde günlük virdler var.özellikle oraya yazmadım kendime sakladım, sigarayı bıraktırıyor ve daha bir sürü faydası var.

Sigara bıraktıran esma'yı paylaşmayacaksınız, anlaşılan :(

Hangi esma tam bilmiyorum ama çekirdekli kuru üzüm bol bol yersen bir süre sonra sigaradan tiksinmeye başlıyomuşsun.Sohbetlerine katıldığım muhterem bir zat söylerdi.Hem sağlığa da çok faydalı.Birde hipnozla arkadaşımın annesi bıraktı bu illeti.İnşallah size de nasip olur bırakmak

Yıllar önce bir arkadaşım bu duayla bırakmış,umarım faydalı olur.

[h=3]Türkçe Okunuşu:[/h]Bismillahirrahmanirrahim,

Allahumme yâ senede men lâ senede lehü. Ve yâ zuhre men lâ zuhre lehü. Ve yâ câmi’eşşettâti. Ve ya râhimel emvâti. İrhamni rahmeten tuğninî biha an rahmeti men sivâke.

Allahumme lâ emlikü linefsi nef’an ve la dârren ve lâ mevten ve lâ hayâten ve lâ nüşûran. Allahumme vessî’li fîmâ rezaktenî. Ve bârik li fîmâ ve hebtenî. İnneke alâ külli şey’in kadîr. Ve lâ tusallit aleyye bizünûbi men lâ yerhamunî yâ erhamerrâhimîn. Verzuknî hayre’ddünya vel âhireti yâ Rabbel âlemîn.

İlahi, in afevteni fe lâ yenkusu fî mülkike şey’en. Ve in tu’azzibnî fe lâ yezîdu fi sultânike şey’un, inneke tecidü men yuazzibu gayrî, ve ene lâ ecidü men yerhamunî gayrüke, ferhamnî yâ rahîmu, yâ rahîmu, yâ rahîmu. Bi rahmetike ya erhamerrâhimîn.

İlâhî, enel abdü’zzelîlü’l fakîrü’l âcizü, ve enter’rabbul azîzül ganiyyül kâdirü. Azziznî bi izzetike ve ağninî bifazlike ammen sivâke ya rabbel âlemin.

Allahumme’ğfirlî zünûbi ve keffir annî hatietî vec’alnî min ibâdike’ssâlihîne.

[h=3]Açıklama:[/h]Bu mübarek duâ çok canlı bir duadır. Hak’tan merhamet, rahmet, hayat, kuvvet ve sağlam irade istemek için sığınılan dualardan bir tanesidir. Ayrıca insanın kendi kendine hiçbirşeye gücü yetmediğine, ne menfaat ve ne de mazarrat def edemeyeceğini beyan hususunda bir rehberdir.

Ayrıca rızkın genişlemesi, çoluk çocuğun terbiyeli ve imanlı yetişmesini temin için de okunmaktadır. Düya ve ahiretin saadeti, sıhhat ve afiyetin önemi de belirtilmektedir. Nefsimize zulmettiğimizi, çeşitli günahları bile bile yaptığımızı ve bunları anlar olduğumuzu da bu duada belirtmekteyiz. Demek istiyoruz ki: Allah’ım, eğer beni affedersen mülkünden hiçbirşey kaybetmezsin. Eğer bana azab edersen mülkünde hiçbirşey fazlalaşmaz. Ben senden başka merhamet edeni bulamadım. Öyle ise bana merhamet et, ey merhamet edicilerin en merhametlisi Allah’ım. Ben zelil, fakir ve aciz bir kimseyim, sen ise aziz, gani ve kâdirsin; izzetinle beni aziz kıl, fazlınla beni zengin kıl, kimseye beni muhtaç etme ey Alemlerin rabbi olan Allah’ım. Allah’ım günahlarımı mağfiret et ve hatalarımı mahvet. Beni iyi kullardan eyle.

İşte bu duada buna ait dilekler mevcuttur. Bu dileklerden başka daha birçok münacatlar ve sığıntılar vardır. Yeter ki gönül hoşluğu ile ve kalb ferahlığı ile okunsun.

Kaynak Kitap: Mecmuatul Ahzab (Büyük Dua Kitabı) // Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi