Jump to content
Guest angell-tr

Önemli Etkili Dua

Recommended Posts

Bugun cumartesi okuyun arkdslar kesin olacak dıye bı durum yok ama o hadta içinde duanız ıle ılgılı olumlu ya da olumsuz kucuk dahi olsa bı haber bı belırtı bı seyler oluyor yani

Fe in tevellev fe kul hasbiyallâh(hasbiyallâhu), lâ ilâhe illâ hûve, aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azîm(azîmi).Bundan sonra eğer onlar dönerlerse, o zaman onlara şöyle de: “Bana, Allah yeter (kâfidir), O’ndan başka ilâh yoktur. Ben, Allah’a tevekkül ettim (güvendim). Ve O, azîm arşın Rabbidir. Tövbe 129 ayet

İçinizden geldiğince okuyun, bende bir zamanlar sayıya çok takar okurdum dileklerim gerçekleştiği de oldu gerçekleşmediği de, zaman geçtikçe bunlara takılmayayı öğrendim.

Evvel Allah istekleriniz %100 gerçekleşiyor Olay sende başlıyor sende bitiyor.

yanlışlarımız:

senin dileklerin olduysa benimkide gerçekleşir

O okudu dileği gerçekleşti benim ki niye gerçekleşmedi işte o zaman başlıyoruz hıı ben dua etmesini bilmiyorum.(isyanlara)

dedikodular isyan çaresizlik büyür de büyür...

bu örnekleri çoğaltabiliriz.....

Doğrularımız:

Kimin hayatı nasıl olursa olsun kendimize bakmalıyız

kimsenin malında mülkünde işinde sevdiğinde parasında gözümüz olmamalı

Affetmeyi ve affedilmeyi bilmeliyiz (bol bol tövbe istiğfar)özür dilemeliyiz

kendimiz çok zenginiz,mutluyuz, huzurluyuz bunları öğrenmeliyiz.

İnsanları hayvanları mutlu etmeliyiz (kendimiz çok mutlu oluyoruz)

Sevgi ve sadakamızı bol bol yapmalıyız

Sayıya takılmadan okuyun.

Birkaç örnek vereyim siz kendinize göre çoğaltabilirsiniz.

Trafik çok kalabalık okuyun yol açılıyor,

Bankada işiniz var kalabalık okuyun bir bakıyorsunuz sıra size gelmiş

kavga ya şahit oluyorsunuz veya kaza vs.. Rabbim yetiş diye okuyorsunuz duayı siz anlayamadan herşey yoluna giriyor.

Anneniz babanız arkadaşınız veya herhangi bir akrabanız size kırgın veya siz çok incil diniz okuyun Allaha havale edin inanın herşey yoluna giriyor. Allahım benim hatam varsa bileyim buna veya şuna engel (sorunlarınız ne ise dile getirin) olan her neyse bileyim düzelteyim özür dilerim affet bana yardım et çok ihtiyacım var yol göster gibi inanın siz bile şaşıyorsunuz her şey çok güzel yoluna giriyor her şey.

Ağzınızı dilinizi gönlünüzü iyi bilin gerisi gereken ne ise o oluyor....

sadece bir akşama bağlı veya sayıya bağlı kalmadan okuyun, okuyun,okuyun......

• Like 3

Yarın cumartesi haydı okumak ısteyenlerın Rabbim duasını kabul etsin..okuyanlar da bılgılerını paylasırsa cok daha guzel olur ;)

Yarın cumartesi haydı okumak ısteyenlerın Rabbim duasını kabul etsin..okuyanlar da bılgılerını paylasırsa cok daha guzel olur ;)

yarın cumartesı okumak ısteyenler olursa :) okuyup da bılgılerını paylasmak ısteyen olurs :) gecen hafta okumustum bı durumum ıle ılgılı rabbım bana yavas yavas gosterıyor .hatta acelecı davranıp hızlı bı karar verseydım aleyhıme donusecek bır durumdu hangı sebeple nasıl sebeple olduysa bı 24 saat beklemem baska seylerle oyalanırken kararsız kaldıgım bı cekmem gereken mesaj vardı bugun yarın dıye emın degıldım cunku cekecegım mesaj lehıme de olabılırdı aleyhıme de ama rabbım benı baska seylerle yoneltıp mesajl cekmemı engelledı ve o akıkada karsı taraftan bana oyle bır mesaj geldı kı cok sukur dedım cunku ben once cekmıs olsam aleyhıme olabıılırdı karsı taraftan mesajın gelmesı lehıme dönmüş gıbı gorunuyor sımdılık ıns oyle de olur cok sukurrr

• Like 1

Merhaba.. Bu duanın etkisini ilk defa duydum. Deneyip dileği kabul olanlar olmuş. Bende dün ilk defa başladım. Sabah namazı sonrası yaptığım günlük dua ve zikirleri bitirdikten sonra başladım. Arada mola verdiğim oldu 5 saate yakın bitti. Hadi inşallah haftaya ya da daha kısa sürede bir mucize diliyorum Rabbim'den... Buradan sonucu bildireceğim.Selametle.