Jump to content
197272

Yoga Yapanlar Dikkat Çok Önemli Hayati Bir Konu Lütfen Bakin.

Recommended Posts

om kelimesinin başka ..... şeyleri çağırdığını duymuştum dinle ilgili güya bizim besmele çekmemiz gibi besmelenin sırları kitabından okumuştum googleden bakın ayrıca müslümanlar rabıta yapar ben yapıyorum ve çok huzurluyum rabıta peygamberimizden şefaat istemektir ALLAH dostlarından yardım istemektir bence herkes bunu yapmalı. duyduğum kadarıyla kim peygamberimize selavat getirirse bütün cihanın haberi oluyomuş görevli meleği varmış yani sesimizi resüle iletiyormuş şefaati burda isteyelim belki o tarafta dilimiz tutulabilir her gün 10 dk hiç zarar vermez aksine kazandırır ömür dediğin ne ki 3 gün dün geçti bügün neyaparsan o kalır yanında onu götürürsün yaptığın her ibadet ruhaniyet kazanıyo unutmamak lazım şeytanın azmine bakın göerevini tam yapıyo zikr halkası oluşturursak ancak yenebiliz şettan azapta gerek lanet olsı hain bizi ancak ALLAH KORUR YARATMIŞ OLDUĞUN ŞEYLERİN ŞERRİNDEN SANA SĞINIRIM AMİN

Ya ben birsey anlamiyorum,

bende spor salonunda kac kez yoga dersine katildim, hic öle om lar yom lar sölenmiyordu.

Nasil bir pilates dersi bu da ayni.

Tamam insan ilk yaptignda bile namaz benzer hareketler oldugunu görüyorsun, ama bunu negatif algilamamistim ben.

Benim yogaya devam etmemem hep ayni hareket olmasi bana spor olarak siki geldiginden.

Yoksa düzgün yaptiginda yani nefes olayi falan ilk günde bile faydasini görüyorsun.

güzel paylaşım olmuş ellerine sağlık :) hiç yoga yapmadım ve yapmayı da düşünmüyorum eğer ki huzur arıyorsam onu namazda bulurum. yogaya harcadığım zamana namaz kılarım daha iyi. insan inandığıdır!yoganın verdiyi "huzur" geçicidir, daha huzurmudur başka bi şeymidir o tartışılır.

güzel paylaşım arkadaşım emeğine sağlık huzurun kendisi islamda namaz ve duada Allah'a tevekkül etmekte

Ya arkadaslar niye sirf bir bakis acisindan bakiyorsunuz anlamiyorum.

Tabiiki namazda huzur var ama biraktigin an o huzurun da yok oluyor.

Yani spor baska namaz baska,

sonucda bunda ona göre nefes alam ritimleri var hareketler daha yogun ve zor falan filan,

ama benzer yanlari var, ama bu ne simdi

spor yapmam namaz kilarim der gibi, sonucda bir cok seye iyi geliyor tutulmus yerlerini gevsetiyor falan, eger iyi yapmayi becerirsen.

Guest guisa

yoga, nefes meditasyonu gibi konuları da dinle karıştırmayın lütfen burada yazışan kişiler birer yetişkin ve dilediği gibi huzur bulabilir kaldı ki bu yogayla, yüzmeyle namazla veya şarkı söyleyerek bile olabilir... herkesin aklı başında ve kimselerin yol göstermesine gereksinimleri olduğunu sanmıyorum. dini her yere katmayın ve alet etmeyin hoş olmuyor bu siteye de yakışmıyor arkadaşlar

ben sölemiyorum inanmıyorsan besmelenin sırları adlı kitaba bakabilirsin orda yazıyo rahatlıyorsanız yapın sadece onlar gibi om sesi sölemeyin sakınca orda yoksa 3 harflilerin dikkatini çekiyomuş isteyen ahmet hulisi kitapları okuyabilir ben şahsen rabıta yapıyorum selamlar

Bugüne dek var olan, var olmuş veya var olacak herşeyi Müslümanlıkla açıklamaya çalışmasak... Nahoş olmuş bu da maalesef.. Ne alaka şimdi ??

"islami bir hayat nasıl olmalı" sorusunun cevabına ilişkin yanlış fikirlerle insanları pompalamak cidden nahoş olmuş..

Bugüne dek var olan, var olmuş veya var olacak herşeyi Müslümanlıkla açıklamaya çalışmasak... Nahoş olmuş bu da maalesef.. Ne alaka şimdi ??

"islami bir hayat nasıl olmalı" sorusunun cevabına ilişkin yanlış fikirlerle insanları pompalamak cidden nahoş olmuş..

Yoga Budizm kaynaklıdır. Budizmde bir dindir. Dini olan bir olguyu insanlar kalkıp geometri yada biyoloji gibi bilim dalları ile açıklayacak değil sanırım.

Dini bir olguyu ancak kendi inandıkları din açısından açıklamaya çalışırlar siz ne türde bir açıklama bekliyorsanız yapında bizde farklı bakış açıları kazanalım bir zahmet.

Yoga vücuda esneklik kazandıran ve sizi düşüncelerden arındıran bir meditasyon şeklidir. - Bir ibadet değildir.-

Bunu daha çok uzak doğuda Budistler yapıyor diye onlara mal etmek de haksızlık olur, zira artık batıda ve ülkemizde de yogaya gönül vermiş ve

hakkıyla yapabilen bir çoğunluk var.

Tamamen amacınızla ve niyetinizle ilgili, rahatlamak için yapıyorsanız niye günah olsun !

Sizi iyi niyete ve Müslümanlığı çarpıtmayaya davet ediyorum.....

Bu tip saçma fikirlerinizi siz aranızda paylaşın mümkünse ve lütfen.....